Spartak si proti Prešovu schuti zastrieľal, východniarom dal štyri góly

Futbalisti trnavského Spartaka sa po gólových suchotách konečne rozstrieľali. V prvom tohtoročnom stretnutí v City Arene Štadióne Antona Malatinského porazili Prešov vysoko 4:0.

Úvod mal slávnostný nádych, pri nástupe mužstiev zagratulovali legenárnemu útočníkovi Jozefovi Adamcovi priamo na hracej ploche k 75. narodeninám. S darmi prišli vinšovať prezident Spartaka Dušan Keketi a kapitáni oboch tímov Lukáš Greššák s Jozefom Talianom.

Trnavčania začali zápas aktívne, súpera zatlačili na jeho polovicu. Prvú vyloženú šancu mali v 11. minúte, keď po rohovom kope predĺžil na prvej tyči Halilovič na Godála, ten ale hlavičkou zblízka už nedokázal udať lopte správne smer.

Ďalšiu šancu mal Prešov, prihrávku si na päťke prebral Rolinc, z otočky ale trafil len do bočnej siete.

V 25. minúte sa pri čiare uvoľnil cez brániaceho protihráča Tambe, ponúkol ideálny center Schranzovi, ten ale v tutovke netrafil loptu akoby chcel.

Zakrátko mal obrovskú šancu aj Sloboda, keď Halilovič vyzvŕtal obrancu, lenže po Bosniakovej spätnej nahrávke napálil nad.

V 29. minúte to andelom konečne vyšlo. Po prihrávke za obranu sa Halilovič sám pred Talianom neulakomil, prihral paralelne bežiacemu Schranzovi a pre toho už nebol problém zasunúť loptu do odkrytej bránky – 1:0.

V 37. minúte korunoval svoj veľmi dobrý výkon Halilovič, keď takmer na polovici vybojoval loptu, postupoval na brankára, zasekol mu do protipohybu a zvýšil na 2:0.

Vydarený prvý polčas v podaní Trnavy podčiarkol gólom do šatne Čonka, z priameho kopu zhruba z 20 metrov trafil výstavne a upravil už na 3:0.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, Spartak naďalej dominoval na ihrisku. Po Halilovičovej akcii ešte Schranz pohrdol možnosťou navýšiť svoj gólový účet v stretnutí, v 50. minúte ale Greššák poslal Tambeho do úniku a Afričan v trnavských službách pridal už štvrtý gól červeno-čiernych.

Diváci neskôr tlieskali Halilovičovmu sólu i Čonkovmu priamemu kopu, ktorý nariadil arbiter Ihring za faul na balkánskeho legionára.

Aplauz zožal aj striedajúci Kerlon, ktorý si pri jednom z prienikov predviedol dribling s loptou na hlave. Brazílčan sa pokúsil aj o dve zakončenia, Talian mu ale radosť z gólu nedovolil.

Fortuna liga – 27. kolo:

Spartak Trnava – Tatran Prešov 4:0 (3:0)

Góly: 29. Schranz, 37. Halilovič, 45. Čonka, 50. Tambe

ŽK: Kačala, Petko

Rozhodovali: Ihring – Weiss, Súkeníková

Diváci: 2155

SPARTAK: Jakubech – Kadlec, Hladík, Godál, Janso (61. Kerlon) – Sloboda, Greššák – Schranz, Halilovič (81. Jirka), Čonka – Tambe (72. Yilmaz). Tréner: Karhan.

PREŠOV: Talian – Petko, Dzurík, Hovančík, Kačala - Micherda – Kubus (61. Špyrka), Katona (80. Župa), Leško (70. Dupkala), Trebuňák – Rolinc. Tréner: Jantek.

Miroslav Jantek (tréner Prešova): „Gratulujem Mirovi Karhanovi a Trnave k skvelému výkonu a fair zápasu, výsledok sa rozhodol už v prvom polčase, keď Trnava jasne dominovala, držala loptu a vytvárala si gólové šance. Prispeli sme tomu naivnou hrou a chybami, ktoré ovplyvnili zápas. Aktuálne máme dosť starostí počas zápasov vonku, keďže doma ešte dokážeme hrať vyrovnanú partiu a bojovnosťou prípadne vyhrať. Súperi ako Spartak sú ale nad naše možnosti a sily. Je to poučenie, neostáva nám iné, ako sa poučiť z chýb, aby zápas nabudúce vyznel lepšie.“

Miroslav Karhan (tréner Spartaka): „Už po polčase bol zápas rozhodnutý, predchádzal tomu veľmi dobrý výkon z našej strany, polčasový výsledok 3:0 bol ešte pre Prešov lichotivý. Maximálne som spokojný s prístupom chalanov, trochu som sa zápasu obával, aby neprišlo podcenenie a chalani si nemysleli, že víťazstvo príde samo. Bolo však vidno, že hráči majú chuť, tešia sa, že konečne hrajú doma na vlastnom štadióne, pristúpili k tomu zodpovedne a rozhodli. V druhom polčase sa Prešov stiahol hlbšie a ťažšie sme sa presadzovali, možno aj striedania to ovplyvnili náš výkon, predsalen možno neprišla taká kvalita, akú sme tam mali, ale myslím si, že sme odohrali dobrý zápas a zaslúžene zvíťazili.“