Futbal, 8. liga B: Piešťany porazili aj Sokolovce, Žlkovce zabrali proti Nižnej

Horné Otrokovce si poradili s Merašicami na ich pôde a vyhrali 4:0. Dva góly strelil Trávniček a po jednom pridali Benko a Nemčok.

Žlkovce vyhrali v Nižnej. Archívne foto: Ján Král

Doma prehrali aj Šterusy, nad ich sily bol Kočín-Lančár. Za hostí skórovali Tokoš a Hruška, za domácich sa trafil Sereda.

Piešťany v ich jazde súťažou nezastavili ani Sokolovce. Po dvoch penaltách viedli hostia z PFK 2:0, napokon sa zápas skočil 4:0 pre favorita.

Dolné Trhovište porazilo Pastuchov 5:0, strelecky sa domácim darilo najmä v druhom polčase, keď skórovali štyri razy.

Nižná nestačila na Žlkovce a podľahla súperovi 2:5. Na prvé dva vedúce góly Žlkovčanov reagovali Lukáš Velšic a Peter Šimkovič, po polčase už úradovali iba hostia.

Nižná – Žlkovce 2:5 (2:2)

Góly: 37. Velšic, 38. Šimkovič – 19. Poláček, 31. Domorák, 60. Dujsík (z pen), 69. Červenka, 84. Kinči

1  Piešťany 19 19 0 0 97 : 7 57 30
2  Sokolovce 19 14 1 4 70 : 32 43 13
3  Žlkovce 19 14 0 5 59 : 37 42 15
4  Kočín-Lančár 19 10 1 8 34 : 30 31 4
5  Horné Otrokovce 19 10 0 9 36 : 39 30 3
6  Pastuchov 19 8 1 10 37 : 61 25 -2
7  Šterusy 19 5 2 12 35 : 48 17 -13
8  Nižná 19 4 3 12 27 : 77 15 -18