Futbal, 6. liga: Babic z Červeníka piatimi gólmi zostrelil Hornú Krupú, Zeleneč zdolal Dechtice

Siladice v Borovciach zvíťazili jasne 5:0. Od úvodu diktovali tempo hry, v 10. minúte otvoril skóre po kombinačnej akcii Varga. Potom pridali ďalšie góly Mesároš, Ertl a dvakrát Laurinec. Domáci hrali bez zraneného trénera Koprnu, ktorého z hry vyradili bolesti chrbta.

Momentka zo zápasu Borovce - Siladice. Z víťazstva sa tešili hostia (v oranžovom). Foto: Ján Král

O najprekvapujúcejší výsledok 26. kola šiestej ligy sa postaral Červeník, ktorý zdolal dovtedajšieho lídra súťaže z Hornej Krupej vysoko 6:2. Až päť gólov pritom strelil kanonier domácich Michal Babic. Červeník už v 29. minúte viedol trojgólovým rozdielom, hostia potom preskupili rady, z penalty korigovali Gašparíkom ale po zmene strán znova úradoval Babic.

Prehru Hornej Krupej využil Zavar, ktorý rozstrieľal Veľké Orvište 8:0 a posunul sa do čela tabuľky. Hetrik strelil Chlebík, dva góly strelili Šiška a Tandlmayer, jeden pridal Oláh.

Dechtice nastúpili v Zelenči v bránke s trénerom Martinom Sedláčkom a v 15. minúte sa ujali vedenia gólom Slivu. Po zmene strán ale Bánovec, Šmidovič a Maron výsledok otočili. V závere už hosťujúci Marek Maška iba korigoval na konečných 3:2.

Majcichov viedol nad Šulekovom 2:1, keď videl za faul druhú žltú kartu Židek a oslabil svoj tím. Napriek tomu Marek dokázal streliť ešte dva góly, čím zavŕšil hetrik. Hostia v závere už iba korigovali na konečných 4:2.

Dolná Krupá si doma pomerne suverénne poradila s Voderadmi 3:0. Počas zápasu bola lepším tímom a zaslúžene vyhrala.

Cífer vybavil zápas v Brestovanoch za polčas, po ktorom viedol štvorgólovým rozdielom napokon duel skončil výsledkom 1:5.

Leopoldov doma zabral naplno proti Dolnému Lopašovu, súpera zdolal 4:2. Po polčase viedol rozdielom triedy, hostia ale po prestávke znížili na rozdiel gólu. Domácim ale vlial pokoj v 73. minúte Gatci.

6. LIGA – 26. KOLO:

Leopoldov – Dolný Lopašov 4:2 (3:0)

Góly: 9. a 35. Švestka, 42. L. Tvrdý, 73. Gatci – 62. Gula, 65. Lukáč (pen)

LEOPOLDOV: P. Tvrdý – Endrle, Kavuliak, Gatci, Piovarči, Lukáčik, Švestka, Pobjecký, Loskot, Beko, L. Tvrdý (Holan, T. Žemla, Prosnan)

DOL. LOPAŠOV: Pavelský – Braniša, Čerňanský, Beblavý, Masárik, Gula, Bobák, Mačica, Vrbovský, Cibrín, Lukáč (Buchel, Lenghart)

Brestovany – Cífer 1:5 (0:4)

Góly: 87. Chlebek - 10. a 60. Slabý, 11. a 45. Mrva, 26. Kupkovič

BRESTOVANY: D. Valášek – A. Zlatohlávek, Škreňo, Lang, Rejduga, Sládeček, Vyskoč, Kollár, Vidovič, Spevák, Kozák (Chlebek, Kuchta, Tomík)

CÍFER: Jurík – Tom. Tibenský, Slbaý, Tim. Tibenský, Krutý, Mrva, Savchenko, Fulier, Magdolen, Kročka, Kupkovič (Gross, Červenka, Orlický)

Dolná Krupá – Voderady 3:0 (2:0)

Góly: 11. a 29. P. Bohunický, 48. Sucháň

DOL. KRUPÁ: Olšovský – Mat. Bachratý, Fíba, P. Daniš, M. Štrbo, Gažo, P. Bohunický, R. Skýpala, E. Horváth, Sucháň, Gottwald (L. Boledovič, Bartoš)

VODERADY: Bachratý – Kondákor, Lacuška, Fatranský, Trog, P. Páleník, Gašparovič, Šoka, Martin Dubovský, Šurina (S. Páleník, Marek Dubovský)

Zavar – Veľké Orvište 8:0 (4:0)

Góly: 9. a 66. Šiška, 23., 48. a 77. Chlebík (prvý z pen), 41. a 55. Tandlmayer, 43. Oláh

ZAVAR: Púchly – Kardoš, Oláh, Chlebík, Tandlmayer, Krajčovič, Šiška, M. Vido, Burčiar, Ťažký, Beňo (Žitník, Mich. Psota, Kovačič)

VEĽ. ORVIŠTE: Strecký – Putek, Tanáč, Doktor, Mat. Vavrinec, Hábek, Belica, Herceg, I. Horváth, Budka, Špernoga (Mišík)

Borovce - Siladice 0:5 (0:3)

Góly: Laurinec 2, Varga, Mesároš, Ertl

BOROVCE: Valo – Šimor, M. Macháč, O. Macháč, Dubovský, Péči, Jankech, Kolník, Kapičák, Moravčík, Urban

SILADICE: Dúcky – Ľ. Rau, I. Fančo, B. Fančo, L. Trnovec, Ľ. Lančarič, O. Sekereš, Varga, Beránek, Laurinec, Mesároš (Ertl, Jakubec, S. Fančo)

Zeleneč – Dechtice 3:2 (0:1)

Góly: 48. Bánovec, 69. Šmidovič, 79. Maron – 15. Sliva, 90. M. Maška

ZELENEČ: Ochaba – Bilčík, Kocian, Pápay, Čapla, Trubač, Nemček, Sedlák, Maron, Horváth, Bánovec (Bartovič, Šmidovič, Tibenský)

DECHTICE: Sedláček – M. Maška, Sliva, Drgoň, Hlavatovič, Komadel, R. Maška, M. Manca, Kalaš, Cmero, Kunka (Jurkas, Pav. Maška, Srdoš)

Majcichov – Šulekovo 4:2 (2:1)

Góly: 17. Neštický (pen), 27., 73. a 77. Marek – 36. P. Nemec (pen), 90. Karas

ČK: 65. Židek (Majcichov)

MAJCICHOV: Miškovič – Holka, Štrbo, Marek, Zajíček, Valovič, Neštický, J. Daniš, Ľ. Hrčka, Mihálik, Židek (L. Štrbo, Bott)

ŠULEKOVO: L. Žemla – Knížat, P. Nemec, Ľ. Nemec, Cibulka, Šery, Kucharík, Kršňák, T. Kolony, M. Kolony, Karas (Gažovič)

Červeník – Horná Krupá 6:2 (3:1)

Góly: 10., 17., 29., 48. a 90. Babic (tretí z pen), 73. Gábriš – 36. Gašparík (pen), 83. Boledovič

ČERVENÍK: Vinci – R. Ješko, Štefunko, Modrovič, Gábriš, Kopúnek, Jarábek, Adamkovič, Halmo, Krajčovič, Babic (M. Ješko, J. Vančo, Mihálik)

HOR. KRUPÁ: Vitek – Zázik, Mikláš, Boledovič, Fodor, Holič, Strečanský, Gašparík, Ivanič, Šige (Nižňan, Nemček)