Padol aj Trenčín! Spartak znova vyhral a vedie tabuľku

Trnava videla výborný ligový zápas, výrazne k tomu prispel vysokou futbalovou kvalitou Trenčín. Z bodov sa ale tešili bojovní spartakovci, svojho súpera zdolali v treťom kole Fortuna ligy po zodpovednom výkone 2:1.

Pod víťazstvo Trnavy sa dvoma gólmi podpísal stopér Boris Godál. Foto: Lukáš Grinaj

Diváci videli od úvodu veľmi solídny futbal. Trenčín bol lepší, ťažil zo silného stredu poľa, kde kraľoval z pozície defenzívneho štítu El Mahdioui.

Trnavu podržal dvoma výbornými zákrokmi Vantruba, najprv vyrazil na roh strelu zblízka Paura, neskôr zlikvidoval zakončenie Skovajsu.

Trnavský gólman rástol, na zem ho ale zrazila chyba, keď v 23. minúte podbehol center z rohu a El Mahdioui hlavou otvoril skóre.

Pravda, v tom čase mohla Trnava aj vyhrávať, Egho však po Pekárovom vysunutí v úvode pohrdol tutovkou, šancu zakončil laxne a Chovan strelu vyrazil nohou.

Rakúsky útočník ale všetko mužstvu splatil po polhodine hry, keď sa pokúsil o prienik do šestnástky, pri ktorom zahral rukou Kleščík. Z nariadenej penalty Godál vyrovnal.

Potom prišla dobrá pasáž hry zo strany Trnavy, k vážnejšiemu ohrozeniu bránky sa ale andeli nedostali.

Kouč Trenčína Ševela poslal na druhý polčas na ihrisko čerstvého Beridzeho a Ubbinka, domáci tréner El Maestro prehodil pozície Čanturišviliho s Jirkom.

Klooster, ktorý v prvom polčase dokázal držať na uzde Gruzínca v službách Spartaka, mal razom problém. Jirka mu pri jednej z akcií nasadil jasle a strelou prinútil Chovana vyrážať na roh. Po ňom mal gól na hlave Egho, no netrafil.

V 53. minúte ukázal Godál, aká je pre tím výhoda mať konštruktívneho stopéra. Vyviezol loptu z obrany, akcia pokračovala, lopta sa dostala až k Jirkovi, ktorý ju naservíroval na päťku nabiehajúcemu Godálovi, ktorý využil prečíslenie obrany a zblízka zakončil svoj výlet do ofenzívy druhým gólom.

Zanedlho mohol pridať ďalší úder Egho, ktorý sa prešmykol do gólovej šance a len tesne minul bránku.

Trenčín ťahal po zmene strán väčšinu akcií cez striedajúceho Beridzeho, ktorý robil trnavskej obrane veľké problémy, jeho strelu Vantruba, ktorý s pribúdajúcim minútami znova nadobudol pohodu, však chytil.

Trnava bola v závere pod tlakom, vyrážala ale do rýchlych kontier cez Jirku. Dvakrát sa na ňom na žlto vyfauloval Šulek a v 84. minúte musel ísť predčasne pod sprchy.

O tri minúty ho nasledoval aj Klooster, ktorý po faule na Pehlivana videl druhú žltú a teda aj červenú kartu.

Spartak si už v početnej presile nenechal utiecť vedenie, hoci Trenčín zatlačil andelov aj v deviatich mužoch. Po treťom kole tak má kolektív trénera El Maestra v tabuľke plný počet bodov a vedie tabuľku Fortuna ligy.