Futbal, 6. liga: Derby vyhrala Horná Krupá, Voderady zdolali Špačince

Hralo sa prvé kolo nového ročníka šiestej ligy.

Stopér Cífera Adam Krutý (vpravo) bráni krídelníka Červeníka Jána Gábriša. Foto: Ján Král

Derby medzi Hornou a Dolnou Krupou vyhrali domáci jednoznačne 4:0. Prvých tridsať minút na ihrisku dominovali, Šiškom a Zaoral gólovo pretavili svoju prevahu aj do skóre.

Potom sa osmelili aj hostia, do prestávky si vypracovali šance, ale nepremenili ich.

Po prestávke vinou horúčavy aj striedaní tempo hry trochu upadlo, napriek tomu korunoval víťazstvo Hornej Krupej ďalšími dvoma gólmi Ivanič.

Horná Krupá – Dolná Krupá 4:0 (2:0)

Góly: 20. Šiška, 27. Zaoral, 81. a 87. Ivanič

HOR. KRUPÁ: Horný – Zázik, Mikláš, Fodor, J. Boledovič, Heteš, Holič, Gašparík, Strečanský, Šiška, Zaoral (Nemček, Ivanič, Šige, Jakáb, J. Daniš)

DOL. KRUPÁ: Olšovský – Mat. Bachratý, Hrubý, Fíba, Gažo, Gottwald, Blaho, E. Horváth, Sucháň, Bohunický, Ištvanec (Hrčka, Vravúšek, Bartoš, L. Boledovič)

Majcichov trochu pokazil oslavy štyridsiatín trénerovi Leopoldova Richardovi Slovákovi. Súpera zdolal 4:1, k čomu mu výrazne pomohlo vylúčenie najlepšieho hráča hostí Švestku už v 29. minúte.

Napriek početnému oslabenieu dokázal Leopoldov ešte do prestávky Pobjeckým vyrovnať, po zmene strán už ale padali góly iba do siete hostí.

Majcichov – Leopoldov 4:1 (1:1)

Góly: 28. a 80. Zajíček, 76. vlastný, 83. Hoblík – 36. Pobjecký

ČK: 29. Švestka (Leopoldov)

MAJCICHOV: Miškovič – Scheip, Urc, M. Štrbo, Krivosudský, Marek, Zajíček, Ľ. Hrčka, Neštický, Mihálik, L. Štrbo (Holka, Hoblík, Bott, Prochádzka, Bukovec)

LEOPOLDOV: Nosál – Endrle, Svitek, Holan, Piovarči, Kočí, Pobjecký, Prosnan, Krajinčák, Poláček, Švetska (Púdela)

Drahovce pricestovali do Zavara v značnej oslabenom zložení, napriek tomu s víťazom minulej sezóny držali nerozhodný výsledok až do 83. minúty. Potom sa presadil Róbert Šiška, tri minúty na to zvýšil Ďuriš a v 89. minúte upravil na konečných 3:0 Táčovský.

Zavar – Drahovce 3:0 (0:0)

Góly: 83. Šiška, 86. Ďuriš, 89. Táčovský

ZAVAR: Púchly – Gonos, Táčovský, Ťažký, Mat. Psota, M. Vido, Oláh, Tandlmayer, Burčiar, Šiška, Ďuriš (Ťažký, Kovačič)

DRAHOVCE: Putera – Zajac, Nádaský, Gabriš, Bihari, Moravčík, Dusík, Valla, Brezovský, D. Vančo, M. Vančo (Potrok, Bednár, Urban)

Koplotovce ukázali v Siladiciach nováčikovský elán. Smerom dopredu boli nebezpečným tímom, strelili tri góly, mohli i ďalšie, inkasovali však štyri a tiež mohli i viac.

Obojstranne útočný futbal okorenila premiéra Igora Bališa v drese Siladíc. Bývalý slovenský reprezentant prišiel na ihrisko v 57. minúte, vypracoval niektoré dobré akcie a tímu pomohol dokráčať k víťazstvu 4:3.

Siladice – Koplotovce 4:3 (3:2)

Góly: 22. a 44. Laurinec, 28. Trnovec, 55. O. Sekereš – 10. a 47. Tajber, 31. Benson

SILADICE: Dúcky – B. Fančo, Rau, A. Horváth, Richnák, Varga, O. Sekereš, Halmo, L. Trnovec, Laurinec, Mesároš (Bališ, Ľ. Lančarič, J. Sekereš)

KOPLOTOVCE: Burcl – Tvrdý, Pokrývka, Peťovský, D. Farkaš, Benson, Krajčo, Daniš, Tajber, Čulák, M. Lackovič (Masár)

Vo Voderadoch sa hral zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom boli lepší domáci, ktorí sa ujali vedenia gólom Martina Dubovského. V 34. minúte musel ísť navyše predčasne pod sprchy brankár Špačiniec Hrdlovič, ktorý fauloval mimo pokutového územia a videl červenú kartu.

Do bránky tak išiel inak Tomáš Píš, ktorý je inak tiež gólman, nastúpil však tentoraz od začiatku v poli.

Špačince aj o muža menej v druhom polčase zatlačili Voderadčanov a v 80. minúte sa dočkali vyrovnávajúceho gólu z kopačky Andreja Adámeka. Tri body ale napokon zostali doma, keď v 82. minúte stanovil na konečných 2:1 Voderadčan Rosypál.

Voderady – Špačince 2:1 (1:0)

Góly: 11. M. Dubovský, 82. Rosypál – 80. A. Adámek

ČK: 34. Hrdlovič (Špačince)

VODERADY: L. Bachratý – Brestovanský, Lacuška, D. Tománek, Rosypál, P. Páleník, Gašparovič, Džugan, Zelenský, Trog, M. Dubovský (Cibulka, Plavucha, S. Páleník)

ŠPAČINCE: Hrdlovič – J. Izakovič, Zemko, Hrebenár, D. Chudý, A. Adámek, Lukáč, Píš, Sedlák, Hornák, T. Mrva

Strhujúci záver mal zápas Zvončína s Krakovanmi. Domáci viedli po góle Jankovič, hostia potom otočili skóre hetrikom Šimona Šurina a v 75. minúte to vyzeralo na víťazstvo hostí i preto, že Brestovanský nepremenil penaltu.

Lenže už v 76. minúte zavelil k veľkému obratu Glasa. V 81. minúte Brestovanský vyrovnal, zakrátko Riško poslal Zvončín do vedenia a v samom závere ešte Brestovanský pečatil na konečných 5:3.

Zvončín – Krakovany 5:3 (1:1)

Góly: 12. T. Jankovič, 76. Glasa, 81. a 89. Brestovanský, 85. Riško - 15., 55. a 75. Šurin

ZVONČÍN: Honza – Riška, Glasa, Selnekovič, T. Jankovič, Brestovanský, Zelenský, Backa, Dolinaj, Semanko, Mihálik

KRAKOVANY: Haršáni – A. Holán, O. Holán, Kališ, Grivalský, Stolárik, Urban, Herceg, Feranec, I. Horváth, Šurin

Dechtice predviedli proti Zelenču dobrý futbal a súpera zdolali 3:0. Ako prvý skóroval Roman Maška, do prestávky si ešte Srdošovu strelu zrazil Bartovič do vlastnej brány. Po polčase stanovil na konečných 3:0 Sliva.

Dechtičania Hlavatovič a Cmero trafili v zápase do konštrukcie bránky, na opačnej strane zvonilo brvno, keď loptu do neho nechctiac nasmeroval domáci Sliva.

Dechtice – Zeleneč 3:0 (2:0)

Góly: 39. R. Maška, 45. vlastný, 82. Sliva

DECHTICE: Galbavý – M. Maška, Jurkas, Sliva, Drgoň, M. Manca, Komadel, Kunka, Srdoš, Hlavatovič, Cmero (R. Maška, Pav. Maška, Krivánek, Kalaš, Pet. Maška)

ZELENEČ: Gottstein – Bartovič, Klandúch, Nemček, Sedlák, J. Horváth, Maron, A. Bednárik, Bánovec, Ujlaky, Trubač (Šmidovič, Hradský)

V Cíferi to v 23. minúte vyzeralo na jednoznačnú záležitosť, domáci viedli po dvoch gólových hlavičkách Timoteja Tibenského a presnom zakončení hrajúceho trénera Paštiaka už rozdielom triedy.

Navyše, Červeník pôsobil bezzubo. V ďalších minútach sa ale obraz hry zmenil. Dve tutovky ešte hostia nepremenili, v závere polčasu ale strelil gól Stepanenko.

Rovnaký hráč v 57. minúte znížil na rozdiel gólu a po hodine hry dokonca vyrovnal Krajčovič. Cífer však napokon bodoval naplno, v 80. minúte rozhodol o výsledku 4:3 striedajúci Gašparovič.

Cífer – Červeník 4:3 (3:1)

Góly: 9. a 16. Tim. Tibenský, 23. Paštiak, 80. Gašparovič – 43. a 57. Stepanenko, 60. Krajčovič

CÍFER: Jurík – Orlický, Krutý, Tom. Tibenský, Slabý, Tim. Tibenský, Ondra, Kupkovič, Domorák, Paštiak, Mrva (Gašparovič, Roman, Fajkus, Červenka)

ČERVENÍK: Janíček – M. Modrovič, A. Modrovič, Jarábek, P. Nemec, Gábriš, M. Ješko, Štefunko, Stepanenko, Krajčovič, Babic (Vinci)

voľno: Križovany