Futbal, 7. liga A: Biely Kostol vyhral v Kátlovciach, Pavlice deklasovali Dolné Orešany

Strelcom kola je päťgólový Pavličan Adam Polednák.

Andrej Rakický (v modrom) pri treťom góle Modranky spracoval prihrávku z ľavej strany do protipohybu brankára Ružindola Uhlára a loptu potom už len pohodlne zasunul do siete. Foto: Ján Král

Ružindol s Modrankou predviedli svižný futbal. Do vedenia išli domáci, keď sa krátko pred prestávkou presadil Horváth.

Šance na skórovanie mali obe strany, ďalší gól však padol v 58. minúte, ked vyrovnal Rakický. Domáci mali ťažké srdce na rozhodcov, ktorí sa nedohodli na signalizácii autu, Ružindolčania prestali hrať a Modranka skórovala.

O zvrat výsledku sa postaral po kombinačnej akcii v 70. minúte Mačák. V závere už hostia udierali z brejkov, jeden z nich doviedol po Malženického prihrávke do finále Rakický a uzavrel na 1:3.

Ružindol – Modranka 1:3 (1:0)

Góly: 39. V. Horváth – 58. a 87. Rakický, 70. Mačák

RUŽINDOL: Uhlár – D. Turoň, M. Turoň, Morong, Moncman, Horváth, Gruchalák, Minarovič, Matula, Jarábek, Marián Domorák (Vrdžiak, P. Turoň, Vernillat)

MODRANKA: Haluzický – Rakický, Martin Gabriel, Novota, Sekera, M. Boskovič, Križan, Gumbír, Mačák, Valko, Šuran (Mir. Malženický, Chmela, Šim. Lančarič, Mar. Malženický)

Na Dobrej Vody začali góly padať až po zmene strán a všetky do siete Trstína. Skóre otvoril Jantoš, druhý gól pridal Paldan a konečný rezultát stanovil v 83. minúte na 3:0 Dubrava.

Dobrá Voda – Trstín 3:0 (0:0)

Góly: 49. Jantoš, 67. Paldan, 83. Dubrava

DOB. VODA: Krížik – Prvý, Ondruška, Klčo, Paldan, Danko, Novák, Ružička, Jankovič, Jantoš, Dubrava (Suchán, Hrašna, Hamrla)

TRSTÍN: Indrišek – Puschenreiter, Hlávek, Fedor, Vaško, Šuran, Vajsábel, Hetteš, Taranda, Javorek, Obselka (Mar. Daniš, Pav. Štibraný)

Ľuboš Adámek v dvanástej minúte z penalty poslal Biely Kostol na ihrisku Kátloviec do vedenia, domáci však do 25. minúty gólmi Hupku a Mačicu skóre otočili.

V 82. minúte videl druhú žltú kartu za provokačný potlesk smerom k rozhodcovi domáci Tomáš Pavlík a musel ísť predčasne pod sprchy. Hostia výhodu o jedného muža dokonale využili.

V 86. minúte vyrovnal Lukáš Jurina a v samom závere Ostrihoň gólom na 2:3 zaradil body pre hostí.

Kátlovce – Biely Kostol 2:3 (2:1)

Góly: 16. Hupka, 25. Mačica – 12. Ľ. Adámek (pen), 86. L. Jurina, 90. Ostrihoň

ČK: 82. Pavlík (Kátlovce)

KÁTLOVCE: Zemko – Vagovič, Krchnár, Hlavatovič, D. Hupka, Gajarský, Sliva, Vyhlidal, Šimončič, Hlavatovič, Mačica (

BIELY KOSTOL: Kuzma – Kobza, Ľ. Adámek, Stacho, Lukačovič, Čmehýl, Hrašna, Ostrihoň, L. Jurina, P. Sládeček, Nagy (Gažovič, M. Jurina, Hlúch, Hanzel)

O výsledok prvého hracieho dňa sa postarali Pavlice, ktoré deklasovali Dolné Orešany 9:0. Adam Polednák strelil päť gólov a to ešte nepremenil penaltu! Ďalšie zásahy pridali nové Cintula, Kubík, Poništiak a Szabó, ktorý prišiel ako posila pred sezónou práve z Dolných Orešian.

Pavlice – Dolné Orešany 9:0 (5:0)

Góly: 11. Cintula, 18. Mich. Kubík, 22. Szabó, 32., 40., 47., 60. a 72. Polednák, 57. Poništiak

PAVLICE: Alchus – Práznovský, Horňák, L. Dubovský, Križan, Bočko, Poništiak, Kubík, Cintula, Szabó, Polednák (Dunda, Mat. Kollár, Kanis, Izakovič, Ivančík)

DOL. OREŠANY: Lipovský – Fogel, Pospíšil, Hajdúh, Novák, Šaštinský, Ščasný, Hronský, Hudek, Šimonovič, Kulíšek (T. Kollár, R. Kollár, Augustín)

Michal Sládeček hrával v minulom ročníku za béčko Jaslovských Bohuníc, v lete prestúpil do Košolnej a hneď v prvom kole novej sezóny hral proti svojmu bývalému klubu. Po zápase bol napokon sklamaný, hostia totiž vyhrali 2:0, keď góly strelili Hrabovský a Prvý.

Košolná – Jaslovské Bohunice B 0:2 (0:1)

Góly: 9. Hrabovský, 89. Prvý

KOŠOLNÁ: Hudek – Kosnáč, Karas, Greguš, Holekši, Zachar, Volek, T. Chudjak, Ševčík, M. Sládeček, Hrušovský (Danišovič)

JASL. BOHUNICE: Hluch – Mich. Gajarský, Jaroška, Bachratý, Galovič, Prvý, Moravanský, Maron, Hrabovský, Rajnic, Remenár (Habala, Balun, Sokolovič)

Gól nevideli diváci iba v Brestovanoch, ktoré remizovali s Bohdanovcami 0:0. Prispela k tomu aj situácia zo 78. minúty, keď hosťujúci Dávid Palšovič fauloval domáceho hráča vo vyloženej šanci pred pokutovým územím, za čo videl červenú kartu.

Brestovany – Bohdanovce 0:0

ČK: 78. D. Palšovič (Bohdanovce)

BRESTOVANY: Tomík – D. Zlatohlávek, P. Rejduga, A. Sládeček, Vyskoč, Marek Kollár, Vidovič, Spevák, Kozák, Zelenay, A. Zlatohlávek (Kuchta, D. Dorčiak)

BOHDANOVCE: Prekop – Krivda, Sanny, I. Palšovič, D. Palšovič, Janec, Nádaský, Novosedlík, Kover, Kopúnek, Heriban

Hrnčiarovce uspeli v Naháči, o ich triumfe rozhodol dvoma gólmi obranca prerobený na útočníka Dušan Kralovič.

Naháč - Hrnčiarovce 0:2 (0:1)
Góly: 15. a 58. D. Kralovič
NAHÁČ: Sollár - Boledovič, Zajíček, D. Lopatka, Martin Sersen, Fančovič, Habala, P. Lopatka, Polakovič, Čavara (M. Lopatka, Maška)
HRNČIAROVCE: Sit - Serbák, Sedlický, Kankara, Hruška, Stošič, Palkovič, Pilíšek, Jedinák, Kralovič, Jankoľa (Hanzel, Vozár)

text: JÁN KRÁL

Bučany boli proti Suchej nad Parnou od začiatku aktívnejší, lepší na lopte, dobre kombinovali a tlačili sa do šancí. V koncovke však chýbal dôraz a tak prvý gól padol až v 20.minúte, keď sa presadil Paulovič.

Hostia dokázali vyrovnať po chybe v domácej obrane, presný v zakončení bol Slovák. Domáci odpovedali veľmi rýchlo, Belák využil svoju rýchlosť a upravil na 2:1.

Do polčasu sa hlavou ešte presadil Paulovič a domáci sa mohli upokojiť. Po obrátke pokračovala hra na polovici Suchej, domáci mali veľký tlak, ale nepotykali si s koncovkou.

Na 4:1 zvýšil až Benko, keď konečne prestrelil Slobodu. Hostia vykresali ešte iskierku nádeje po zakončení Rybaříka. Posledné slovo však mali domáci po rýchlej krídelnej akcii, keď Belák presne prihral na Vanča a ten upravil výsledok na 5:2.

Za Bučany hral aj tréner Denis Tomaškovič (v modrom), Suchej pomohol skúsený Ľuboš Fridrich (v červenom). Foto: Roman Pavelek

Bučany – Suchá 5:2 (3:1)

Góly: 20. a 41. Paulovič, 38. Belák, 70. Benko, 87. Vančo - 38. Slovák , 80. Rybařik

BUČANY: Jamrich – Bindics, Tomaškovič, Benko, Paulovič, Tanáč, Zubčák, Ryšavý, Kosnáč, K. Bunček (Rafi, Kinči, Vančo, Hlučil, Pavelek)

SUCHÁ: Marek Sloboda – Konečný, Herega, Rogel, Horník, Rybařík, Vaško, Cuninka, Slovák, Izakovič, Ľ. Fridrich (Brestovanský, Bílik, Miksád)

text: MARCEL HUTTA

1   Pavlice 1 1 0 0 9:0 3 16 0
2   Bučany 1 1 0 0 5:2 3 15 0
3   Dobrá Voda 1 1 0 0 3:0 3 14 0
4   Modranka 1 1 0 0 3:1 3 13 3
5   Jaslovské Bohunice B 1 1 0 0 2:0 3 12 3