Futbalová glosa: Síce bez Brazílčanov, ale začali sme víťazne

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Hrnčiarovce zdolali Naháč aj na jar v domácom zápase minulej sezóny. Archívne foto: Ján Král

Tentoraz písal o zápase úvodného kola SWAN 7. ligy A Naháč - Hrnčiarovce 0:2 (klikni pre bližší kontext).

Ahoj svetielka,

opäť nám začala sezóna, konečne, lebo tento rok sa tréner rozhodli, že v letnej sezóne popracujeme na kondícii, tak ešte o trištvrte na osem sme dávali 3 série po 5 stoviek.

A tak sme zúfalo každý utorok a piatok očakávali, že nás niekto zavolá niekam preč na chatu, k moru, alebo že nejaký člen rodiny chytí soplík. A už ked to vyšlo na piatok, tréning bol vo štvrtok. A šak dobre aj tak.

Súčasťou našeho hav hav bolo aj to, že sme odohrali jeden prípravný zápas vo Vlčkovciach. 3:5 po dramatickom obrate.

Ale až po zápase v Naháči sme zistili, že tam bol skrytý úmysel. Jednoducho to bolo preto, aby nikto nezistil, akí sme dobrí.

Ako sa hovorí, nespíme na tom prestupovom trhu, Brazílčanov sme predali do Číny na orgány, kúpili sme za to vírivku, kým ju zapneme do elektriky, budem robiť bublinky ja a za zvyšok sme vybavili zatiaľ dvoch a v riešení sú ďalší dvaja bratia zo Srbska.

Dobre, zatiaľ teda mohli nastúpiť dvaja, obaja po krajoch zálohy, konečne niekto, kto nedostane po 10 minút záchvat padúcnice, samozrejme, systém jedného nezobral.

Nejakými tajnými kanálmi sa dostala ven informácia, že Marko dal Vlčkovciam dva góle, zrazu ho nenačítalo.

A tu sa ukázala tá sila toho mančaftu. Operatívne sme zaradili hôrneho chlapca Matúša, má tie oravské kopce pobehané, čo mu môžu vadiť nejaké Malé Karpaty.

Stred obrany Marcelinho so Sedlom, tam to bolo na 90 minút vybavené, pri nich by sa aj Nejmarko asi nechal vystrídat, v strede poľa exhiboval Pílka.

Teda nie, že by tam pobehoval nahý, alebo čo, tak ale prišiel si dozadu pre lobdu, dobehli k nemu traja domáci a aha takto I_I sa otočil na takém kúsku, čo som nakreslil, chalanom však nedal ani ojro, že by si skočili do bufetu, keď ho už nebolo, tak nešťastní museli utekať naspäť.

Celkom dobre aj Paťkoló, hral jednoducho, dobre si v strede vedľa Pílku zbiehal pre lopty, dával ich od nohy, tak ale dávať ich stále od hlavy, či od chrbta by bolo celkom náročné asi aj.

Špeci kategóriu má však Dudko. Kovaný obranca preoperovaný na útočný tank prvých päť prihrávok chrbtom k bráne poodrážal, v 15. minúte však po ukážkovej kontre, po spolupráci Dušan Dušan mu naša nová posila dala ideálnu prihrávku do behu, na šestnástke zatiahol ručnú brzdu, kolos sa však pribrzdil pred päťkou a odtiaľ s prehľadom poslal mičudu k protiľahlej žrdi.

15. minúta a 0:1.

Tak celkom príjemný stav oprotiva minulému roku, ked sme v Dubovom po ceste prehrávali 1:0.

Domáci to skúšali cez dlhé lopty, my sme ovládli stred poľa, potom sa konečne našiel náš tréner, ktorý zablúdil na východe a to má ešte šťastie, že došiel v nedeľu, lebo bol na východňárskej svadbe, no keby tam pozvú mna s Jeďom, možno by sme stihli začiatok školského roka.

No a ked sme pri Jeďovi, v 23. minúte si chystal strelu na lavačku zo šestnástky, úplne že jeho parketa, ale z diaľky to vyzeralo, akoby kopol do medicinbalu.

Potom zase prišla Dudkova chvíľa, Sedlo sa vybral na ofenzívny výlet, v plnom behu vletel zľava do šestnástky, pozrel doprava, tam Dudko máva jak na prvního mája, prihrávečka, brankáris na Sedlovej strane, Dudo na pravo sám, roh päťky, polovysoká lopta na placírku, vráta otvorené jak Dolly Buster po šichte a Dudko zostrelil vesmírnu stanicu ISS.

Kombinačky sme boli lepší, ale stav zradný, z ojedinelej šance domácich nám podržal Palino, polčas nádejný stav 0:1.

Druhé dejstvo kopírovalo priebeh prvého, akurát s väčším počtom šancí na oboch stranách. Úplne najlepšie je, keď sa Dudkovi podarí po tom, čo sa rozbehne, zaradiť štvorku.

To už ide až do brány, on už ani klučky nerobí, obranci neobranci, podstatné je, aby niekde medzi päťkou a jedenástkou vystrelil.

To sa mu podarilo v 58. minúte a aj vďaka teču domáceho obrancu sme viedli už 0:2.

Predtým sa zasekol v samostatnom úniku na dvojke, ked mu zostala lopta pod nohu.

O pár minút na to čakal Jeďo na odrazenú loptu v šestnástke hostí, padajúca lopta sa však točila ako priemer pri otázke, kedy opustí Bonaparte, placírkou ju poslal iba do žrde a odrezanú lopu Pišta od chrbta doplul iba k brankárovi domácich.

K šanciam sa dostali aj domáci, únik domáceho útočníka bravúrne vykryl Sitko a v čistej šanci hlavou domáci strajker zostrelil nešťastného rogalistu.

Stav sa už nezmenil, do úniku sa ešte dostával Pištík sám na brankára, a hovorím mu po zápase, že keby sudí nepískne ofsajd, tak ho dobehne ešte aj domáci útočník a v poslednej minúte mu Pílka poslal časovanú prihrávku, ale chýbalo mu pol kroka, alebo o pol čísla väčšie kopačky, tak konečný rezultát 0:2.

Naposledy sme mali po prvom kole tri body, keď sa Hrnčiarovce nad Parnou tuším volali ešte Gerenche. A to sme zďaleka ešte neskončili, kambeky nahlásili ešte inačé esá a na lane mám ešte krováka, pygmeja a aborigénca.