Spartak vyhral aj v Ružomberku a bez straty bodu vedie ligovú tabuľku

Rozprávkový vstup do sezóny! Futbalisti trnavského Spartaka zatiaľ prežívajú skvelú sezónu, po štyroch kolách majú plný počet bodov a vedú tabuľku! Vyhrali aj v Ružomberku, z Liptova vezú tri body za víťazstvo 2:0.

Radosť spartakovcov v Ružomberku. Foto: Lukáš Grinaj

Andeli sa ujali vedenia už v 9. minúte. Po rohovom kope Čanturišviliho sa pretlačil v súboji cez Kochana Tóth a prudkou hlavičkou otvoril skóre.

V 20. minúte vyšla andelom kombinačná akcia, Egho poslal strieľanú prihrávku na zadnú žrď, kde číhal Jirka a stopér Ružomberka Kružliak v snahe odvrátiť loptu do bezpečia ju poslal nechtiac do vlastnej siete.

V druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať, Trnava sa zamerala na defenzívu so snahou udržať výsledok.

Napriek prehustenému priestoru mal veľkú šancu na kontaktný gól po hodine hry Lačný, po závare v trnavskej šestnástke a následnom centri späť do šestnástky bol zabudnutý na zadnej žrdi, no v akrobatickej polohe napálil nad bránku.

Rovnaký hráč mohol skórovať aj o chvíľu, tiesnený Čonkom však nedal do zakončenia hlavou potrebnú razanciu a Vantruba jeho pokus chytil.

Obrovskú príležitosť zahodil v 70. minúte Daniel, ktorý bol na zadnej žrdi nikým nestrážený, napálil ale len do žrde.

V 79. minúte vnikol do trnavskej šestnástky Daniel, spätnou prihrávkou videl voľného Gala Andrezlyho, jeho prízmenú strelu zblokoval na roh Kadlec.

V 86. minúte zle vybehol na dlhý nákop do súboja s Lačným Vantruba, odrazená lopta sa dostala k Danielovi, krídelník Liptákov lenže ani tentoraz nenamieril presne.

Spartak mohol napokon vyhrať trojgólovým rozdielom, keď v samom závere neudržal Eghovu jedovku Macík, lopta sa kotúľala do bránky, vyzeralo to, že už je za čiarou, no rozhodcovia to videli inak a gól Trnave neprisúdili.

Pozápasová ďakovačka s fanúšikmi. Na Liptov ich meralo cestu za Spartakom asi päť stoviek. Foto: Lukáš Grinaj