Futbal, 6. liga: Zavar deklasoval Leopoldov, Majcichov vyhral v Siladiciach gólmi zo záveru

Prekvapenie kola sa zrodilo v Hornej Krupej, ktorá doma len remizovala s Červeníkom. Gól v stretnutí nepadol.

Túto situáciu pri štandardke Zelenča obrana Križovian (v žltom) vyriešila, napokon ale domáci inkasovali práve po štandardke. Foto: Ján Král

Križovany sa ujali vedenia proti Zelenču po strele Romana Šurana z 8. minúty. Domáci mali aj ďalšie šance, potom ale prebrali iniciatívu hostia, tlačili sa dopredu, keď však v druhom polčase prišli o zraneného Mareka Ujlakyho, vyzeralo to, že to budú mať ťažké. Snaha Zelenča o vyrovnanie napokon priniesla ovocie v 86. minúte. Po centri z priameho kopu do šestnástky nasmeroval loptu do siete striedajúci Kocian a zariadil konečnú deľbu bodov po výsledku 1:1.

Vo Zvončíne padol exportne rýchly gól. Koplotovčan Marek Tajber po rozohrávke poslal dlhú loptu dopredu, domáci obranca zle vyhodnotil situáciu a lopta s jeho prispením skončila v sieti. Z hry ubehlo len niekoľko sekúnd... Zvončín sa ale z facky rýchlo oklepal, v 33. minúte už vyhrával, keď skóre otočili Bočko a Selnekovič. V druhom polčase pridali domáci ešte štyri góly a pripísali si tri body do tabuľky.

Dechtice prehrali so Špačincami hokejovým výsledkom 3:7. Do stavu 3:3 to bol pritom pomerne vyrovnaný zápas, domáci najprv viedli, potom dvakrát dokázali dorovnať náskok súpera. Od 65. minúty ale začali Špačince vyučovať z efektivity a skóre napokon narástlo do výrazného rozdielu. Hetrikom sa zaskvel v drese hostí Tomáš Mrva a dobrý výkon v defenzíve podporil gólom Andrej Adámek.

Zavar rozstrieľal Leopoldov, rovnako ako v poslednom zápase minulej sezóny, vyhral i tentoraz rozdielom troch tried 9:0! Domáci viedli už po šiestich minútach trojgólových rozdielom, na prestávku odchádzali mužstvá za stavu 7:0. V druhom polčase skóre domáci ešte vylepšili. V zápase strelili hetrik Beňo a Šiška, Ďuriš pridal dva góly a v závere sa ešte z penalty presadil Táčovský.

Tabuľku vedie Majcichov, ktorý vyhral v Siladiciach. Ešte v 85. minúte to pritom vyzeralo, že tri body zostanú doma, keď domáci po dvoch góloch Laurinca a presnom zásahu Vargu viedli 3:2. Potom ale vyrovnal Marek a v samom závere dokonal obrat na 3:4 Neštický.

Len o skóre druhé sú Voderady, ktoré majú tiež plný počet bodov, nakoľko zdolali Drahovce 2:1. Skóre otvoril v 14. minúte strelec Martin Dubovský. Hostia reagovali gólom do kabíny, ktorý zariadil Poláčik, v 83. minúte ale rozhodla o víťazstve Voderád letná posila spod Tatier Jozef Džugan.

Cífer zdolal Krakovany 2:1. Na gól Paštiaka ešte odpovedal so siedmimi gólmi aktuálne najlepší strelec súťaže Šurin, v 74. minúte ale zariadil víťazstvo domácich skúsený Timotej Tibenský.

6. liga - 3. kolo:

Zvončín – Koplotovce 6:1 (2:1)

Góly: 21. Bočko, 33. Selnekovič, 52. Dolinaj, 61. M. Brestovanský, 78. Glasa, 84. Zelenský – 1. Tajber

ZVONČÍN: Honza – Kopčan, Semanko, Glasa, Selnekovič, Bočko, T. Jankovič, Zelenský, M. Brestovanský, Brečka, Dolinaj (Mihálik, Backa)

KOPLOTOVCE: Burcl – M. Tvrdý, Miklovič, Farkaš, Daniš, Tajber, Krajčo, Volko, Čulák, M. Lackovič, Masár

Dechtice – Špačince 3:7 (1:2)

Góly: 8. Sliva, 48. D. Hlavatovič, 62. Kunka (pen) – 10. A. Adámek, 17., 71. a 77. T. Mrva, 58. F. Zemko, 65. Lukáč, 79. Pilíšek,

ČK: 44. Hornák (Špačince)

DECHTICE: Galbavý – M. Maška, Jurkas, Sliva, Drgoň, M. Manca, Pav. Maška, Hlavatovič, Srdoš, Kunka, Cmero (Pet. Maška, Pullman, Kalaš, Chrvala, Danko)

ŠPAČINCE: Palšovič – Izakovič, Zemko, Jánoš, Lukáč, Hornák, A. Adámek, Pilíšek, D. Chudý, Sedlák, T. Mrva (Hrebenár)

Zavar – Leopoldov 9:0 (7:0)

Góly: 3. a 30. Ďuriš, 5., 34. a 42. Šiška, 6., 16. a 56. Beňo, 88. Táčovský (pen)

ZAVAR: Púchly – Gonos, Táčovský, Vignjevič, Mat. Psota, Oláh, Tandlmayer, Burčiar, R. Šiška, Ďuriš, Beňo (Jak. Vyskoč, Jur. Vyskoč, Žitník, Vido, Stúpala)

LEOPOLDOV: P. Tvrdý – Gatci, Holan, Piovarči, Kočí, Svitek, Pobjecký, Loskot, Krajinčák, L. Tvrdý, Poláček (Prosnan, Krajinčák)

Siladice – Majcichov 3:4 (1:1)

Góly: 44. a 74. Laurinec, 52. Varga – 38. L. Štrbo, 55. Hoblík, 86. Marek, 90. Neštický

SILADICE: Dúcky – A. Horváth, B. Fančo, Rau, Richnák, O. Sekereš, Varga, Halmo, Ertl, Mesároš, Laurinec (Bališ, L. Trnovec)

MAJCICHOV: Miškovič – Prochádzka, Scheip, Holka, M. Štrbo, Marek, Hoblík, Zajíček, Neštický, Valovič, L. Štrbo (Mihálik, Bott, Tokoš)

Voderady – Drahovce 2:1 (1:1)

Góly: 14. Martin Dubovský, 83. Džugan – 45. Poláčik

VODERADY: Bachratý – Brestovanský, Dan. Tománek, Rosypál, P. Páleník, Gašparovič, Zelenský, Trog, Martin Dubovský, Šokda, Fatranský (Cibulka, Plavucha, Džugan, M. Páleník)

DRAHOVCE: Jakubkovič – Dusík, Valla, Poláčik, Martin Vančo, Marušic, Horúcka, Šúst, Nádaský, Gabriš, Bihari (Moravčík)

Cífer – Krakovany 2:1 (1:0)

Góly: 20. Paštiak, 74. Tim. Tibenský – 57. Šurin

CÍFER: Jurík – J. Gašparovič, Orlický, Tom. Tibenský, Fajkus, Slabý, Tim. Tibenský, Krutý, Mrva, Paštiak, Gross (Domorák, Roman, Furko, Červenka)

KRAKOVANY: T. Holán – A. Holán, O. Holán, Kališ, Grivalský, Herceg, Geranec, I. Horváth, Šurin, Pažík, Urban (Pažík, Pčelár, Jančuš, Jurda)