Senzácia v Malženiciach: Dynamo vyradilo v pohári druholigovú Sereď

Futbalisti Malženíc v Slovnaft Cup-e prešli cez súpera, ktorý hrá o dve ligy vyššie.

Radosť Malženičanov po rozhodujúcej penalte. Foto: Ján Král

Malženice sa postarali o ďalšie prekvapenie v Slovnaft Cup-e. Z národného pohára vyradili futbalistov Serede. Po remíze v riadnom hracom čase boli zeleno-bieli úspešnejší v penaltovom rozstrele.

Stretnutie bolo vyrovnané bez väčších šancí. Domáci súperovi dobre vzdorovali. Až v 73. minúte sa podarila hosťom akcia po ľavej strane a Morong zblízka poslal favorita do vedenia.

Malženice sa však nevzdali a pokúšali sa o vyrovnanie. V 80. minúte po závare v šestnástke Serede sa domáci Krajčovič neulakomil na päťke na zakončenie, prihral voľnému Balážikovi a ten trafil do siete.

Do konca zápasu už gól nepadol a tak nasledoval penaltový rozstrel. Hneď v druhej sérii sa pomýlil Sereďan Bartoš, po ňom si vylámal zuby na brankárovi Székelym aj jeho tímový kolega Richnák a keďže domáci triafali presne, Rehák rozhodol už vo štvrtej sérii o senzačnom postupe zverencov trénera Vladimíra Gloneka.

V ďalšom kole čaká na Malženice víťaz súboja Borčice – Šamorín, ktorý sa hrá 13. septembra.

Slovnaft Cup – 3. kolo:

Malženice – Sereď 1:1 (0:0) na penalty 4:1

Góly: 80. Balážik – 73. Morong

Penalty: Braniša 1:0, Morong 1:1, Benkovský 2:1, Bartoš nedal, Balážik 3:1, Richnák nedal, Rehák 4:1

MALŽENICE: Székely – Lulovič, Milota, Lančarič, Rehák – Barborík, Čmilanský (76. Benkovský) – Herák (76. Braniša), Krajčovič, Královič (88. Hlúch). Tréner: Glonek.

SEREĎ: Maťašovský – Loduha, Ba, Michalík, Baša, Mészáros, Bilas (60. Pankaričan), Richnák, Jankto (46. Vesič), Bartoš, Milunovič (46. Morong). Tréner: Šarmír.