Spartak otočil zápas s Nitrou, víťazný gól strelil v posledných sekundách

Spartak prispel k jarmočnej nálade v Trnave víťazstvom nad Nitrou. Andeli v emotívnom závere dokázali strhnúť výsledok na svoju stranu.

Ivan Hladík (v bielom vpravo v páde) strieľa víťazný gól Spartaka. Foto: Juraj Cisár

Prvý polčas veľa futbalovej kvality nepriniesol, hoci úvod bol pomerne živý. Po Čonkovom centri hlavičkoval Egho presne do miest, kde stál brankár Nitry Hroššo. Potom strieľal Čanturišvili nad.

Nasledovala hluchá pasáž hry, kde sa hralo medzi šestnástkami, aby záverečná štvrťhodina priniesla opäť viac vzruchu.

Čanturišvili to skúšal znova z uhla, po Lukičovom priamom kope nebezpečne hlavičkoval Godál, na opačnej strane prinútil Vantrubu k boxovaniu lopty Balaj.

V závere prvého dejstva si ešte slovo zobrali z priameho kopu Lukič, po nevydarenom zakončení Kadleca pálil v záklone Sloboda a v závere ešte Vlasko skúsil šťastie z voleja, ale nepresne.

Druhý polčas bol z pohľadu futbalu o niečo lepší, hoci nepresností bolo na oboch miestach stále veľa, do hry sa dostalo s pribúdajúcimi minútami viac emócií.

Misky váh mohli na jednu či druhu stranu nakloniť Pehlivan, Niba, Yilmaz alebo Jirka. Podarilo sa to ale až v 76. minúte Nitranovi Ivančíkovi, ktorý zatiahol loptu do palebnej pozície, vystrelil spoza šestnástky a s prispením tyče skončila lopta za Vantrubovým chrbtom – 0:1.

S Trnavou to nevyzeralo dobre, reakcia ale na seba nenechala dlho čakať. V 80. minúte načechral Yilmaz ľahučký center na nohu Briganta a ten bombou pod brvno nedal Hroššovi šancu - 1:1.

Tomáš Brigant vyrovnáva na 1:1. Foto: Juraj Cisár

Záver bol strhujúci, vyhrať chceli oba tímy, z poslednej akcie zápasu však skóroval Spartak. Po faule na Egha zahral Jirka štandardku na päťku, kde sa pretlačil do zakončenia Hladík a pomedzi Hroššove nohy stanovil na konečných 2:1, pretože po trnavskej radosti už nasledoval iba záverečný hvizd rozhodcu.

Diváci: 5932

SPARTAK: Vantruba – Lukič (46. Jirka), Hladík, Godál, Čonka – Sloboda, Pehlivan – Kadlec, Vlasko (65. Yilmaz), Čanturišvili (79. Brigant) – Egho. Tréner: El Maestro.

NITRA: Hroššo – Kuník, Križan, Niba, Chovanec – Kóňa, Šimončič – Valenta (58. Ivančík), Charizopulos (72. Fábry), Steinhübel (81. Machovec) - Balaj. Tréner: Galád.

Ivan Galád (tréner Nitry): „Mali sme taktický plán, ktorý sme chceli realizovať. Podarilo sa to čiastočne, keď sme strelili gól. Záver je pre nás smutný, ale keď budeme rozumní, poučíme sa z neho. Budeme sa snažiť tieto zápasy v budúcnosti zvládnuť, lebo dnes sme veľmi chceli vyhrať.“

Nestor El Maestro (tréner Spartaka): „Viem, že prvý polčas bol asi nudný, pre mňa však až tak nie, hrali sme tak ako sme sa pripravovali a aký zápas sme očakávali. Oba celky mali jasný plán, neriskovať. Hrali sme celkom dobre, v zostave bolo zopár nových hráčov, takže to ešte nebolo ideálne. Druhý polčas bol odlišný, obvykle tréneri nemajú radi široké ihrisko, ale mne neprekáža, máme fyzicky dobre pripravených hráčov. Dnes ukázali charakter, nemôžem povedať, že sme v zápase dominovali. Zmenili sme správnych hráčov v správnom čase, a tí priniesli zmenu. Ukázali sme veľký charakter, pretože hrať doma, byť iniciatívny, a dostať gól v 75. minúte, to je studená sprcha. Reakcia však bola fantastická. Tiež po vyrovnaní. Viem, že môj trénerský kolega je nešťastný, ale z nášho pohľadu je to v konečnom efekte veľmi dôležité víťazstvo.“