Spartak valcuje ligu! Zdolal aj Dunajskú Stredu a ďalej vedie tabuľku

Spartak pokračuje vo víťaznom ťažení Fortuna ligou. Andeli v krajskom derby zdolali Dunajskú Stredu 2:0 a vedú tabuľku.

Marvin Egho (v páde) túto šancu nepremenil, v závere zápasu sa ale gólu dočkal. Skóre otváral Čanturišvili (v červeno-čiernom) sledujúci akciu. Foto: Juraj Cisár

Už v tretej minúte Pehlivan našiel v šestnástke centrom Čanturišviliho a ten zakončil vedľa. Vyzeralo to, že Trnava sa do súpera zahryzne, opak bol však pravdou.

V úvode boli nebezpečnejší hostia. Pred Pambouom musel hasiť v poslednej chvíili Lukič, pri strelách Pačindu a Živkoviča podržal spartakovcov brankár Vantruba.

Potom sa hra vyrovnala, opäť ale zahrozil DAC, keď priveľa priestoru dostal na šestnástke Ljubičič, našťastie pre Trnavu namieril nad.

Andeli hrozili skôr zo štandardiek, presadzovať sa v koncovke začali až v závere polčasu. Po jednom z priamych kopov vyhral hlavičku Egho, predĺžil na Čanturišviliho a ten zblízka hlavou trafil brvno.

Ďalšiu nebezpečnú akciu Trnavy potiahol Sloboda, prihral Jirkovi a ten ľavačkou tesne minul cieľ. Pred odchodom do kabín sa ešte po Čanturišviliho centri vo vzdušnom priestore presadil Egho, gól z toho ale nebol.

Hralo sa dôrazne, o čom svedčí aj šesť žltých kariet za polčas. Jednu z nich videl aj dunajskostredský pravý obranca Živkovič, ktorému sa v 48. minúte zažltilo pred očami po faule na Jirku opäť a musel predčasne putovať pod sprchy.

Trnavčania v presile prevzali taktovku hry, bránku DAC postupne ohrozovali ranou spoza šestnástky Vlasko a hlavičkou Egho. Rakúsky útočník skúsil neúspešne aj zakončenie nožničkami.

Hostia sa už zamerali len na bránenie a uzavreli sa na svojej polovici. Keď sa Trnavčanom nedarilo dostávať sa za defenzívny val kombináciami, skúsil to z dobrých 30 metrov Vlasko a prinútil Maceja vyrážať na roh. Po ňom hlavičkoval Lukič, avšak netrafil priestor medzi troma žrďami.

Spartak sa dočkal gólu v 81. minúte. Po rohu sa lopta od Briganta dostala až k Čanturišvilimu a ten zhruba z hranice šestnástky prestrelil hradbu tiel – 1:0.

Ubehli len tri minúty a Trnava pridala druhý gól. Tóth vyzval do šprintu Čanturišviliho, ten prudkou prihrávkou pred bránku našiel Yilmaza, ktorý síce trafil tyč, ale dobiehajúci Egho napálil odrazenú loptu do siete.

Červeno-čierni vo zvyšku zápasu hru kontrolovali a po výhre 2:0 si zapísali do tabuľky už deviate tohtosezónne víťazstvo.

Fortuna liga – 11. kolo:

Spartak Trnava – Dunajská Streda 2:0 (0:0)

Góly: 81. Čanturišvili, 84. Egho

ŽK: Vlasko, Čanturišvili, Godál, Egho, Lukič - Vida, Ljubičič, Pačinda, Pambou, Živkovič, Kalmár

ČK: 48. Živkovič – po 2 ŽK (D. Streda)

Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Vorel

Diváci: 5723

SPARTAK: Vantruba – Lukič, Tóth, Godál, Čonka – Pehlivan (77. Yilmaz), Sloboda – Čanturišvili, Vlasko (89. Oravec), Jirka (67. Brigant) – Egho. Tréner: El Maestro.

DAC: Macej – Živkovič, Šatka, Huk, Davis – Ljubičič, Pambou – Čmelík (79. Ľupták), Kalmár, Vida (49. Koštrna) – Pačinda (59. Divkovič). Tréner: Rossi

Marco Rossi (tréner Dunajskej Stredy): "Začali sme dobre, do 25. minúty sme mali zaujímavé situácie, vypracovali sme si šance. Trnava mala s nami problémy. Po 25 minúte začal rozhodca rozdávať karty v podstate za všetky kontakty, trénoval som v rôznych krajinách, ale nikde som sa s takým prístupom nestretol. Nehľadám aliby. Mnohým hráčom som povedal, že nechali všetko na ihrisku. Futbal je kontaktný šport, hráči Trnavy padali po každom strete, hrali divadlo. Uznávam, že Živkovič dostal druhú žltú kartu zaslúžene, ale prvú absolútne nie. Takto je ťažké hrať futbal."

Nestor El Maestro (tréner Spartaka): "Dnes to bol top zápas slovenskej ligy. Väčšina takýchto zápasov je o inteligencii, o ume, šikovnosti a organizácii tímu. Jeden tím chcel vyhrať a jeden hrať na bezgólovú remízu. Bolo to vidieť v prvom polčase. Som rád, že sme vyhrali a máme ďalšie dôležité tri body. Hrať jedenásti proti desiatim býva komplikované, ale dnes sme to zvládli a zaslúžene sme vyhrali. A karty? Videl som v súbojoch viac žltých kariet ako bolo udelených. Spartak je štatisticky tím, ktorý robí najmenej faulov a je najférovejší. Nemám nič proti agresívnej hre, no videl som aj červenú kartu v prvom polčase. Vylúčenie v druhom polčase bolo úplne jasné."