Futbal, 4. liga: Jaslovské Bohunice, Boleráz aj Veľké Kostoľany bodovali naplno

Na programe bolo 9. kolo 4. ligy severozápad.

Silvester Grígel pomohol Veľkým Kostoľanom k zisku troch bodov. Foto: Miroslav Ledecký

V dueli Myjava – Malženice si najprv oba tímy vypracovali šancu, ktorú nepremenili, aby v 7. minúte domáci Copko otvoril skóre potom čo Jorík vybojoval v šestnástke loptu a prihral spoluhráčovi do gólovej šance.

O päť minút však už bolo vyrovnané, Královič priťukol Balážikovi a ten prekonal Solničku. Gólová prestrelka pokračovala, v 18. minúte poslal domácich do vedenia znova Jorík.

Potom mali domáci ďalšie tri dobré šance, Malženice mohli vyrovnať pred prestávkou, podarilo sa im to však až po zmene strán, keď v 48. minúte po rohu Myjavy podnikli rýchlu kontru, ktorú zakončil gólom na konečných 2:2 Lulovič.

Myjava – Malženice 2:2 (2:1)

Góly: 7. Copko, 18. Jorík – 12. Balážik, 48. Lulovič

MYJAVA: Solnička – Kočica, Marček, Horeš, Pecha – Sivák Pe. (81. Jánošík), Flamík, Kvasnička (90. Matušica), Vávra – Copko (71. Karika) – Jorík

MALŽENICE: Székely – Lulovič (74. Herák), Milota, Lančarič, Kovársky – Barborík (64. Benkovský) – Rehák, Čmilanský, Balážik, Královič (86. Hlúch) – Juhász (83. Braniša)

Trenčianske Teplice zostávajú aj po ôsmom kole bez zisku čo i len jediného bodu, na ich ihrisku sa podarilo zvíťaziť aj Jaslovským Bohuniciam. Hostí posadil na koňa gólom zo 4. minúty Krajčovič.

Na ďalší presný zásah sa čakalo až do 72. minúty, potom ale Jakubička pridal druhý zásah hostí a krátko po ňom „uzavrel“ zápas Machovič.

Domáci sa napokon dočkali aspoň čestného zápisu, v 87. minúte skorigovali vďaka vlastencu Moravanského na konečných 1:3.

Trenčianske Teplice – Jaslovské Bohunice 1:3 (0:1)

Góly: 87. vlastný - 4. Krajčovič, 72. Jakubička, 75. Machovič

JASL. BOHUNICE: Sakar – Prvý, Meško, Jakubička, Broš, Machovič, Dobiš (80. Habala), Doka (84. Moravanský), P. Krajčovič (76. Maron), Janso, Halmo

Častkovce pokračujú vo vydarenej sezóne. V regionálnom derby stretnutí vyhrali na pôde Vrbového 3:2 a na vedúce Malženice už strácajú len dva body.

Hostí poslal do vedenia Bangai, druhý gól pridal Bangai. Po zmene strán síce strelil dva góly za Vrbové Srnec, lenže medzitým sa zapísal do gólovej listiny aj kapitán hostí Madro a tak sa zrodil výsledok 2:3.

Vrbové – Častkovce 2:3 (0:2)

Góly: 54. a 60. Srnec – 5. Bangai, 18. Fako, 56. Madro

VRBOVÉ: Jedlička – Michálek, Verchola, Vlado, Ďuračka, Kurinec (57. Klasovitý), Prosňanský, Železník, Šimor (72. Blaško), Srnec, Zelenay

Veľké Kostoľany porazili Domanižu rozdielom triedy 3:0. Po polčase sa presadil Ajpek, po hodine hry striedajúci Buchanec a skóre pečatil druhým gólom opäť Ajpek.

Veľké Kostoľany – Domaniža 3:0 (0:0)

Góly: 47. a 85. Ajpek, 62. Buchanec

V. KOSTOĽANY: Jamrich – Strečanský, Troják, Kolarovič, Šuliman, Beko, Grígel, Ajpek, Svítek, Virág, Blanárik (Buchanec, Janíček, Bachňák, Lopatka)

Boleráz vezie všetky body z Holíča po výhre 2:0, Prvý gól vsietil po polčase Guoth a v samom závere pridal poistku Klačo.

Holíč – Boleráz 0:2 (0:0)

Góly: 50. Guoth, 90. Klačo

BOLERÁZ: Hrivňák – Hutár, Klačo, Mackovčín, Blaško, Mi. Daniš, Guoth, Bagi, Lošonský, Líška, Lalík (P. Daniš)

Hlohovec prehral v Prečíne prvú dvadsaťminútovku 0:3 a bolo po zápase. Hostia v druhom polčase znížili Kolonym, ale to bolo všetko. V 75. minúte videl navyše červenú kartu Hlohovčan Domasta.

Prečín – Hlohovec 3:1 (3:0)

Góly: 5. Almásy. 12. Orávik, 19. Hybben – 53. Kolony

ČK: 75. Domasta (Hlohovec)

HLOHOVEC: Kinče – Dzurek, Domasta, Blaho, Habán, Svíba, Andrássy, Veľký, Cabadaj, Kolony, Suchánek (Janík, Galbička, Planieta)

Šimonovany – Trenčianske Stankovce 3:1

1   Malženice 8 6 2 0 18:5 20
2   Šimonovany 8 6 1 1 15:7 19
3   Častkovce 8 6 0 2 17:7 18