Futbal, 6. liga: Do Špačiniec volali záchranárov, Siladice deklasovali Križovany

Hralo sa desiate kolo šiestej ligy.

Toto bola najväčšia šanca Zelenča v prvom polčase, nevyužil ju ale a napokon odchádzal zo Špačiniec s prázdnymi rukami. Foto: Ján Král

Zápas Špačince – Zeleneč sa začal s časovým oneskorením. Tréner domáceho tímu Peter Mrva sa totiž krátko pred úvodným výkopom začal sťažovať na bolesti v oblasti hrudníka. Na ihrisko okamžite privolali sanitku a zdravotníci ho previezli na vyšetrenie k špecialistom do Nitry.

Samotný duel priniesol v prvom polčase vyrovnaný futbal, hostia hrýzli a hrozili z brejkov. Dostali sa aj do gólových šancí, vzadu sa opierali o kvalitný výkon brankára Gottsteina, ktorý zmazil viaceré príležitosti domácich.

Po zmene strán bol obraz hry podobný, a keďže nad strelcami vynikali gólmani, napokon rozhodol jediný gól.

V 87. minúte videl červenú kartu striedajúci futbalista Zelenča Tibenský a domáci početnú prevahu využili z poslednej akcie súboja. Po štandardke sa najlepšie zorientoval Zemko a ustanovil za víťaza Špačince.

Špačince – Zeleneč 1:0 (0:0)

Gól: 90. Zemko

ČK: 87. Tibenský (Zeleneč)

ŠPAČINCE: Palšovič - Izakovič, Zemko, Jánoš, Lukáč, Adámek, Pilíšek, Píš, Hornák, Sedlák, Mrva (Hrdlovič)

ZELENEČ: Gottstein - Milan Bartovič , Klandúch, Kocian, Bilčík, Bednárik, Horváth, Pavelek, Nemček, Šimonovič, Čapla (Hradský, Tibenský, Šmidovič, Nižňan)

Hodový víkend Voderadom pokazili futbalisti Cífera. Gólom hrajúceho trénera Adriána Paštiaka z 50. minúty vyhrali na ihrisku svojho regionálne blízkeho súpera 1:0. Víťazstvo hostí mohlo byť aj vyššie, ale Krutý v závere nepremenil penaltu.

Voderady – Cífer 0:1 (0:0)

Gól: 50. Paštiak

VODERADY: Bachratý - Rosypál, Fatranský, Páleník, Tománek, Zelenský, Gašparovič, Brestovanský, Šoka, Trog, Dubovský (Plavucha, Cibulka, Živický)

CÍFER: Jurík - Gašparovič, Fajkus, Slabý, Timotej Tibenský , Krutý, Mrva, Paštiak, Kupkovič, Gross, Orlický (Kročka, Červenka, Čechovič)

Dechtice viedli nad Zvončínom na jeho ihrisku po góle Komadela, ale po penalte Brečku a góle Dolinaja bolo do polčasu všetko inak. Po hodine hry sa nechal Dolinaj zbytočne vylúčiť za kritiku rozhodcu, avšak domácim to neprekážalo a strelili ešte dva góly. V poslednej desaťminútovke sa presadil Jankovič a Zelenský.

Zvončín – Dechtice 4:1 (2:1)

Góly: 37. Brečka (z pen), 41. Dolinaj, 80. Jankovič, 83. Zelenský – 22. Komadel

ČK: 67. Dolinaj (Zvončín)

ZVONČÍN: Ševčík - Kopčan, Glasa, Vandák, Bočko, Jankovič, Brestovanský, Zelenský, Dolinaj, Brečka, Semanko (Honza, Riška, Selnekovič)

DECHTICE: Galbavý - Marek Maška, Drgoň, Manca, Emil Sliva , Komadel, Srdoš, Pavol Maška, Kunka, Hlavatovič, Cmero (Kalaš, Krivánek, Jurkas, Piešťanský, Chrvala)

Krakovany prehrávali v Leopoldove od šiestej minúty po góle Sviteka, navyše v 26. minúte prišli o vylúčeného Kališa, ktorý fauloval súpera v gólovej príležitosti. Trest to bol dvojnásobný, pretože zo štandardky skóroval Pobjecký. Ten istý hráč pridal v 70. minúte svoj druhý gól v zápase a víťazstvo 4:0 v závere ešte vyšperkoval Švestka.

Leopoldov – Krakovany 4:0 (2:0)

Góly: 6. Svitek, 27. a 70. Pobjecký, 86. Švetska

ČK: 26. Kališ (Krakovany)

LEOPOLDOV: Janega - Gatci, Kavuliak, Čeliga, Svitek, Piovarči, Pobjecký, Endrle, Švestka, Loskot, Tvrdý (Duš. Krajinčák)

KRAKOVANY: Tomáš Holán - Ondrej Holán, Tanáč, Vojtech Kališ , Adam Holán, Horváth, Urban, Feranec, Pčelár, Šurin, Stolárik (Bukovčák, Andrísek, Netsch, Petrík, Jančuš)

V dueli Koplotovce – Červeník sa všetko podstatné udialo v prvých jedenástich minútach. Do vedenia išli hostia zásluhou Kopúnka, Čulák a Volko ale výsledok v 10. a 11. minúte otočili. Skóre sa už do konca zápasu nezmenilo.

Koplotovce – Červeník 2:1 (2:1)

Góly: 10. Čulák, 11. Volko – 3. Kopúnek

KOPLOTOVCE: Moravčík - Tvrdý, Škreňo, Volko, Tajber, Krajčo, Čulák, Daniš, Lackovič, Alumbasi Timona, Peťovský (Pikna, Zámečník)

ČERVENÍK: Janíček - Marcel Modrovič , Jarábek, Gábriš, Modrovič, Boháčik, Nemec, Babic, Gažo, Kopúnek, Králič (Mihálik, Stepanenko, M. Ješko)

Dolná Krupá zachytila v Majcichove nastúp do oboch polčasov. Už v prvej minúte poslal hostí strelou k tyči do vedenia Sekera. Tesne pred prestávkou ale vyrovnal Marek, čím zavŕšil tlak Majichova. Po návrate z kabín opäť naklonil misky váh na stranu Dolnej Krupej Blaho, v 63. minúte ale zariadil remízu 2:2 po nedorozumení v obrane hostí Hrčka.

Majcichov – Dolná Krupá 2:2 (1:1)

Góly: 43. Marek, 63. Hrčka – 1. Sekera, 50. Blaho

MAJCICHOV: Miškovič - Scheip, Holka, Mikuláš, Štrbo, Marek, Hoblík, Zajíček, Hrčka, Neštický, Valovič (Tokoš)

DOL. KRUPÁ: Vravúšek - Bachratý, Hrubý, Richard Gažo , Gottwald, Sucháň, Kvetan, Sekera, Horváth, Bohunický, Blaho (Ištvanec, Šaradín)

V súboji prvého s druhým gól nepadol, Zavar sa v šlágri kola rozišiel s Hornou Krupou po bezgólovej remíze.

Zavar – Horná Krupá 0:0

ZAVAR: Púchly - Táčovský, Kardoš, Oláh, Šiška, Vignjević, Ďuriš, Beňo, Vyskoč, Tandlmayer, Psota (Burčiar, Gonos, Krajčovič, M. Vido)

H. KRUPÁ: Horný - Šiška, Ľubomír Heteš , Bron, Holič, Gašparík, Fodor, Zaoral, Nižňan, Mikláš, Ivanič (Zázik, Šige, Pinček)

Križovany dostali šesťgólový výprask v Siladiciach. Hetrikom sa v zápase blysol Ertl, na listine strelcov sa objavili aj mená Laurinec, Sekereš a Mesároš.

Siladice – Križovany 6:0 (3:0)

Góly: 16., 17. a 50. Ertl, 42. Laurinec, 72. Sekereš, 80. Mesároš

SILADICE: Dúcky - Fančo, Igor Fančo, Horváth, Rau, Sekereš, Laurinec, Trnovec, Varga, Ertl, Richnák (Gábor, Mesároš, Bališ, Beránek, Halmo)

KRIŽOVANY: Bzdil - Štefák, Demovič, Horský, Málik, Baláž, Hrnčiar, Šiška, Branislav Barniak , Červenka, Šuran (Ľ. Táčovský, Hermanský)

Voľno: Drahovce