Futbal, 6. liga: Červeník a Špačince strelili súperom sedem gólov, Zvončín vyhral v Cíferi

Horná Krupá porazila Siladice 5:0, o svojom víťazstve rozhodli domáci už v prvom polčase, ktorý vyhrali 3:0.

Dalibor Semanko patrí k oporám Zvončína. Ilustračné foto: Ján Král

Dechtice vybojovali tri body po výhre 1:0 nad Leopoldovom. O jediný gól zápasu sa postaral domáci Srdoš v 22. minúte.

Zvončín prehral prvý polčas v Cíferi 0:1, keď v trinástej minúte prekonal brankára Honzu Fajkus. Hostia však zápas otočili a po góloch Jankoviča s Brečkom vyhrali 2:1.

Na ihrisku súpera uspeli aj Voderady, ktoré vezú tri body z Križovian. V prvej polovici zápasu skóroval Zelenský, krátko pred uplynutím hodiny hry pridal poistku Rosypál.

Červeník si schuti zastrieľal proti Drahovciam a vyhral 7:1. Po dva góly dali Babic, Ján Gábriš a Krajčovič, jeden zásah si pripísal Jozef Boháčik. Za hostí znižoval v prvom polčase Šúst.

Zeleneč porazil Koplotovce 5:1, dva razy rozvlnil sieť Patrik Pavelek, raz mierili presne aj Bilčík, Horváth a z penalty Bartovič.

Špačince vyhrali prvý polčas v Krakovanoch 4:0 a bolo zrejmé, kto bude brať všetky body. Po polčase ešte hostia pridali tri góly a stanovili konečný výsledok na 7:1. Hetrik strelil Píš, Mrva Andrej Adámek a Sedlák pridali po jednom góle.

Prvý gól zápasu Dolná Krupá – Zavar strelil Sekera po centri od kapitána Gaža, druhý po Sucháňovej strele dorazil do siete Bohunický. Zavar sa nebezpečne dostal pred bránu Dolnej Krupej v prvom polčase iba raz a bola z toho penalta, ktorú premenil Táčovský. V druhom polčase pridal štvrtý gól Sucháň a hetrik zavŕšil Sekera. Zápas sa celkovo skončil 5:2.

6. LIGA – 11. KOLO:

Horná Krupá – Siladice 5:0 (3:0)

Góly: 16. Heteš, 22. Mikláš, 40. Gašparík, 56. vlastný, 63. Ivanič

HOR. KRUPÁ: Horný – Heteš, Bron, Holič, Strečanský, Gašparík, Fodor, Zaoral, Mikláš, Ivanič, Nemček (J. Daniš, Boledovič, Nižňan, Zázik)

SILADICE: Dúcky – L. Trnovec, B. Fančo, I. Fančo, Richnák, Rau, O. Sekereš, Mesároš, Maťaš, Laurinec, Ertl (Lančarič, Halmo, Beránek, Jakubec)

Dechtice – Leopoldov 1:0 (1:0)

Gól: 22. Srdoš

DECHTICE: Kalaš – M. Maška, Jurkas, Sliva, Drgoň, Krivánek, Pav. Maška, Hlavatovič, Kunka, Srdoš, Cmero (Manca, Kúdela, Chrvala, Kolesík, Danko)

LEOPOLDOV: Janega – Gatci, Kavuliak, Čeliga, Svitek, Piovarči, Pobjecký, Endrle, Švestka, Loskot, L. Tvrdý (Holan, Kočí, Krajinčák, Prosnan)

Cífer – Zvončín 1:2 (1:0)

Góly: 13. Fajkus – 57. Jankovič, 80. Brečka

CÍFER: Jurík – Gašparovič, Fajkus, Slabý, Tim. Tibenský, Krutý, M. Mrva, Paštiak, Kupkovič, Gross, Orlický (Domorák, Grosman)

ZVONČÍN: Honza – Riško, Kopčan, Glasa, Vandák, Bočko, Jankovič, Brestovanský, Zelenský, Brečka, Semanko (Poláček, Selnekovič, Zruban)

Križovany – Voderady 0:2 (0:1)

Góly: 32. Zelenský, 56. Rosypál

KRIŽOVANY: Bzdil – J. Šiška, Vrábel, Málik, Baláž, Hrnčiar, M. Šiška, Barniak, Červenka, Ľ. Táčovský, M. Šuran (Štefák, Demovič)

VODERADY: M. Páleník – Rosypál, Fatranský, P. Páleník, Tománek, Zelenský, Gašparovič, Brestovanský, Šoka, Trog, Plavucha (Cibulka, Bachratý, Lacuška)

Dolná Krupá – Zavar 5:2 (2:1)

Góly: 9., 20. a 75. Sekera, 15. Bohunický, 44. Sucháň – 42. Táčovský (z pen), 71. Psota

DOL. KRUPÁ: Olšovský – Mat. Bachratý, Hrubý, Gažo, Gottwald, Sucháň, Kvetan, E. Horváth, Blaho, R. Sekera, P. Bohunický (Ištvanec, Šaradín, Horváth)

ZAVAR: Púchly – P. Táčovský, Šiška, Vignjevič, Beňo, Jak. Vyskoč, M. Vido, Jur. Vyskoč, Tandlmayer, Mat. Psota, Gonos (Krajčovič, Oláh, Burčiar, Potisk)

Červeník – Drahovce 7:1 (5:1)

Góly: 8. a 11. Babic (druhý z pen), 23. a 36. J. Gábriš, 44. a 60. Krajčovič, 81. Boháčik – 19. Šúst

ČERVENÍK: Janíček – M. Modrovič, Jarábek, J. Gábriš, A. Modrovič, P. Nemec, Kopúnek, Králič, J. Boháčik, Babic, Krajčovič (Štefunko, Stepanenko, Boháčik, Gažo, Mihálik)

DRAHOVCE: Paulovič – Šúst, Horúcka, M. Vančo, Marušic, Bihari, Bednár, Nádaský, Valla, Poláčik, M. Gabriš (Dusík, Potrok, Moravčík)

Ján Gabriš (v červenom pri lopte) strelil Drahovciam dva góly. Foto: Miroslav Ledecký

Zeleneč – Koplotovce 5:1 (2:0)

Góly: 20. a 82. Pavelek, 43. Bilčík, 74. Horváth, 76. Bartovič (z pen) – 53. Lackovič

ZELENEČ: Gottstein – Klandúch, Bartovič, Bilčík, A. Bednárik, J. Horváth, Hadviger, Trubač, Pavelek, Hradský, Nemček (Šmidovič, Čapla, Nižňan)

KOPLOTOVCE: Andelkovič – M. Tvrdý, Škreňo, Farkaš, Volko, Tajber, Krajčo, Čulák, Daniš, Lackovič, Timona (Peťovský, Pikna)

Krakovany – Špačince 1:7 (0:4)

Góly: 83. O. Holán – 12. A. Adámek, 15. Sedlák, 27. Hornák (z pen), 30., 58. a 76. Píš, 48. Mrva

KRAKOVANY: T. Holán – O. Holán, A. Holán, Andrísek, Pavlovič, I. Horváth, Urban, Šurin, Feranec, Bukovčák, Stolárik (Netsch, Gajarský, Sedlák, Pažík, Kľúčovský)

ŠPAČINCE: Palšovič – Izakovič, Hrebenár, Jánoš, Chudý, Zemko, A. Adámek, Píš, Hornák, Sedlák, T. Mrva (Lukáč, Hrdlovič, Novanský)

1   Zvončín 12 8 3 1 35:14 27
2   Horná Krupá 11 8 2 1 38:3 26
3   Zavar 12 8 1 3 37:19 25
4   Voderady 12 7 3 2 24:16 24
5   Špačince 11 7 2 2 38:17 23
6   Majcichov 11 5 4 2 25:18 19