Futbal, 4. liga: Malženice deklasovali Prečín, Boleráz zdolal Partizánske

Jaslovské Bohunice išli v dueli s Častkovcami do vedenia už v 7. minúte, po krídelnej akcii sa k lopte na šestnástke dostal Machovič a otvoril skóre.

Juraj Braniša (v čiernom) takto zvýšil vedenie Malženíc nad Prečínom na 3:1. Napokon hostia odišli s poriadnou nakladačkou. Foto: Ján Král

Diváci videli veľmi dobrý zápas, hosťom sa podarilo ešte do prestávky otočiť skóre. Vyrovnávajúci gól vsietil Bangai a v 39. minúte pridal druhý zásah Častkoviec nekrytý Husár.

Po zmene strán vybehli Jaslovské Bohunice aktívne, súpera zaskočiôi a podarilo sa im streliť dva góly. V 50. minúte využil Halmo prihrávku Jansa za obranu a svoj únik zakončil gólom ľavačkou. Krátko na to kopal priamy kop Krajčovič, lopta pred brankárom skočila a Poláček ju pohotovo poslal do siete.

V záverečných dvadsiatich minútach vyvinuli Častkovce na domácich veľký tlak, domáci sa úporne bránili, no v 78. minúte po faule ukázal rozhodca na biely bod a Bangai vyrovnal na konečných 3:3.

4. LIGA SZ – 12. KOLO:

Jaslovské Bohunice – Častkovce 3:3 (1:2)

Góly: 7. Machovič, 50. Halmo, 52. Poláček – 35. a 78. Bangai (druhý z pen), 39. Husár

JASL. BOHUNICE: Matejkovič – Prvý (60. Meško), Jakubička, Poláček, Broš, Machovič, Doka, Dobiš, P. Krajčovič (80. Hrabovský), Janso, Halmo

Malženice rozstrieľali Prečín 8:1. Domáci hrali v prvom polčase proti silnému vetru, napriek tomu vďaka Kovárskemu strelili dva góly. Potom sa za obranu dostal Orávik a znížil na rozdiel gólu, vo zvyšnom čase už ale skórovalo iba Dynamo.

Krátko pred prestávkou ukázal dobrú orientáciu v šestnástke Braniša a zvýšil na 3:1. Po zmene strán zavŕšil svoj hetrik Kovársky, ktorý hral pritom na poste ľavého obrancu.

Ďalší gól pridal stopér Milota, potom sa dvakrát presadil striedajúci Benkovský a skóre uzavrel šesť minút pred koncom Balážik.

Malženice – Prečín 8:1 (3:1)

Góly: 14., 22. a 50. Kovársky, 45. Braniša, 65. Milota, 68. a 73. Benkovský (druhý z pen), 84. Balážik – 28. Orávik

MALŽENICE: Székely (68. Horváth) – Lulovič (68. Herák), Lančarič, Milota, Kovársky (62. Hlúch), Barborík (46. Benkovský), Juhász (62. Balážik), Rehák, J. Krajčovič, Královič, Braniša

Veľké Kostoľany doma nečakane stratili body s Holíčom. So súperom, ktorý mal do tohto zápasu na konte iba tri body, prehrali 0:1. O výsledku stretnutia rozhodol v 50. minúte Mráz.

Veľké Kostoľany – Holíč 0:1 (0:0)

Gól: 50. Mráz

VEĽ. KOSTOĽANY: Orichel – Troják, Bachňák, Strečanský, Kolarovič, Šuliman, Beko, Grígel, Mačica, Svítek, Buchanec (64. Janíček)

Bolerázu vystrieľal body proti Partizánskemu Tomáš Bagi. Exligista otvoril skóre v 55. minúte a v 90. minúte pečatil svojím druhým gólom víťazstvo Slavoja 2:0.

Boleráz – Partizánske 2:0 (0:0)

Góly: 55. a 90. Bagi

BOLERÁZ: Vahalík – P. Daniš, Hutár, Klačo, Mackovčín, Blaško, Mir. Daniš, Bagi, Polák, Lošonský (80. Červenka), Guoth (79. Židek)

Hlohovec remizoval v Novej Dubnici 1:1. Góly padali iba v úvode zápasu, v 5. minúte poslal domácich do vedenia Behan, v 18. ale vyrovnal skúsený Došek.

Nová Dubnica – Hlohovec 1:1 (1:1)

Góly: 5. Behan – 18. Došek

HLOHOVEC: Žemla – Dzurek, Domasta, M. Habán, Andrássy, Veľký (46. Galbička), Cabadaj, Planieta (60. Janík), Suchánek, M. Kolony (90. D. Habán), Došek

Domaniža – Myjava 1:3

Trenčianske Teplice – Šimonovany 0:1