Futbal, 4. liga: Malženice podľahli Častkovciam, Boleráz zdolal Prečín

V šlágri 14. kola štvrtej ligy severozápad prehrali Malženice s Častkovcami 1:2. Hosťom sa tak podaril zamotať boj o postup, náskok Dynama, ktoré prehralo prvýkrát v sezóne, stiahli na šesť bodov.

Miloš Juhász (v čiernom) a Róbert Mišura boli svojho času spoluhráčmi v Šúrovciach. Dnes stáli každý na inej strane barikády, Juhász strelil gól za Malženice, z bodov sa ale tešil obranca Častkoviec. Foto: Ján Král

Pre Malženice sa pritom zápas vyvíjal dobre, už v tretej minúte otvoril skóre Juhász a v ďalšom priebehu prvého polčasu hralo Dynamo dobre. Lenže v 36. minúte sa k zakončeniu dostal najlepší strelec súťaže Bangai a hlavou vyrovnal.

Kľúčové momenty druhého polčasu prišli po hodine hry. V 62. minúte ukázal rozhodca červenú kartu Branišovi, ktorého ostrý súboj s protihráčom vyhodnotil ako „udretie súpera v prerušenej hre.“ Krátko na to sa k lopte na hranici šestnástky dostal hosťujúci kapitán Madro a ľavačkou strelou po zemi poslal svoj tím do vedenia.

Malženice aj v početnom oslabení naďalej útočili, tlačili sa dopredu, vyrovnať sa im ale napriek úsiliu nepodarilo.

Myjava sa ujala vedenia vo Veľkých Kostoľanoch po polhodine hry hlavičkou Copka po rohovom kope. Zakrátko zvýšil vedenie hostí Jorík a ešte do prestávky skóroval znova po rohu Jastráb. V 63. minúte domáci faulovali Copka a Horeš z narodenej penalty uzavrel na 0:4.

Boleráz strelil Prečínu dva rýchle góly, keď v 9. a 10. minúte skóroval útočník Guoth. Po zmene strán pridal tretí domáci zásah Lošonský. V záverečnej desaťminútovke sa síce hosťom podarilo znížiť po góloch Miroslava a Tibora Orávikovcov, lenže na vyrovnanie už hosťom nezostal čas.

Vrbové prehrávalo v Domaniži od 13. minúty, po góle Gažíka síce stihlo do prestávky ešte vyrovnať, ale po zmene strán už strieľali góly len domáci a napokon vyhrali 4:1.

Trenčianske Teplice vybavili zápas s Hlohovcom za polčas, cez prestávku viedli štvorgólovým rozdielom. V 73. minúte hostia síce korigovali Kolonym, posledné slovo ale mal exligista Ančic, ktorý z priameho kopu upravil na 5:1.

Jaslovské Bohunice doma podľahli Novej Dubnici 0:1. V 80. minúte strelili jediný gól zápasu hosťujúci Ranuša.