Trakovická futbalová interliga: Priebeh prvého kola narušila dopravná nehoda

Prvým hracím víkendom odštartovala interligová súťaž v Trakoviciach. Diváci videli už aj nepopulárny dvojciferný výsledok.

Fotografia pochádza z nedeľného súboja FC Partyboys - DC Popprači.

Okrem výsledkov stretnutí, zaujal gól brankára Pavla Husára (LMV Hoffenheim), ktorý chytil strelu a výkopom z ruky vstrelil historický prvý gól interligy týmto spôsobom.

O deň neskôr hráči LMV Hoffenheim po chybnom striedaní čelili pokutovému kopu, keď bolo použité pravidlo chybného striedania.

Galanová súťaž odštartuje až budúcu sobotu, nakoľko hráči mali dopravnú nehodu v sobotu, kedy mali naplánované oba zápasy víkendu.

1.kolo:

FC Jagoda - FC Partyboys 0:6 (0:1)

Góly: Patrik Husár 5, Matej Ščasnovič

V bojovnom prvom dejstve nových družstiev plného súbojov Patrik Husár strelil úvodný gól súťaže. Gólman Partyboys Taraba sa zranil, ale pokračoval v stretnutí a paradoxne jediný vychytal čisté konto v súťaži cez prvý víkend. V zápase podal výborný výkon aj jeho náprotivok Kubatka. V druhom polčase pridal Husár ďalšie štyri góly a raz ho napodobnil aj Matej Ščasnovič.

UIFK Husqvarna - FC Štrkáči 1:8 (1:1)

Góly: Dobšovič - M. Srnec 5, P. Chudý 2 a M. Tolarovič

Druhé stretnutie dňa malo byť jasná záležitosť, ale prvé dejstvo bolo výsledkovo vyrovnané, keď Štrkáči neúspešne ostreľovali bránu Husqvarny. Martin Srnec síce otvoril gólový účet stretnutia, ale Dobšovič vyrovnal na 1:1. Po zmene strán Štrkáči doladili finálnu fázu, využili aj herný výpadok UIFK a zaslúžene zvíťazili.

Galanová - Guadalajara

Toto stretnutie sa neodohralo z dôvodu nehody hráčov Galanovej, našťastie nešlo o nič vážne. Organizátori rozhodli o náhradnom termíne v nedeľu 17.12. o 10:00 hod. keď súperi si zdupľujú stretnutie aj o 11:00 hod.

LMV 1899 Hoffenheim - DC Popprači 2:3 (0:1)

Góly: M. Drgoň, Pavol Husár - Denis Paulovič (7m), Peter Kinči 2

Po neohrabanej ruke Trokana v pokutovom území Denis Paulovič premenil rutinérsky sedemmetrový kop. Hoffenheim mal loptuviac na kopačkách, ale kontry súpera boli väčšinou prečítané obranou resp.poslednou inštanciou. Vstup do druhého polčasu LMV bol katastrofálny, keď Kinči Peter strelil dva góly. Michal Drgoň vykresal iskierku nádeje a Husár výkopom z ruky 7 minút pred koncom strelil kontaktný gól. Paradoxne DC Popprači si vypracovali viac šancí ako mužstvo, ktoré tvorilo. DC Popprači zaznamenali prvé zaslúžené víťazstvo.

FC Štrkáči - Galanová

Zápas sa z nedele preložil na sobotu, ale pre situáciu Galanovej bol zrušený.

2. kolo:

FC Partyboys - DC Popprači 10:3 (5:1)

Góly: Pat. Husár 4, Š. Chudý 3, Kubiš, Šiška, vlastný - I. Krajčovič 2, P. Kinči

Stretnutie malo jasný priebeh a Popprači pôsobili odovzdaným dojmom. Jediný pozitívny okamih nastal streleným kontaktným gólom na začiatku stretnutia, ale do polčasu Partyboys odskočili súperovi na rozdiel štyroch gólov. V druhom polčase výsledok navýšili a z DC Popprači vsietil dva góly Ivan Krajčovič.

Guadalajara - Hoffenheim 6:4 (2:1)

Góly: Ľ. Hrčka 2, Hábes, Jaroška, Kocán, Bališ - Trokan 2, Drgoň, vlastný

ŽK: J. Tolarovič

Guadalajara mala viac z hry a z prvej strely sa Hábesom ujala vedenia. O pár momentov bolo vyrovnané Trokanom, ale Jaroška hokejovým tečom upravil na polčasových 2:1 pre Guadalajaru. Tá neskôr viedla už 5:2 a prvý raz v interlige bolo použité pravidlo chybného striedania po ktorom nasleduje pokutový kop. Husár pokus Bališa vystihol a Hoffenheim o moment dobehol skóre na 5:4. Šance na vyrovnanie nevyužil a v závere stretnutia strelila poistku Guadalajara.

FC Jagoda - UIFK Husqvarna 4:2 (2:0)

Góly: Benko 2, Reho, Absolon - Galbavý 2

Vo vyrovnanom stretnutí v úvode podržal Husqvarnu Skurčák famóznym zákrokom. Skurčákove čaro odkliaľ až Reho. Husqvarna bola málo efektívna a v zápase rozhodovali detaily. Podstatným momentom bol gól najmladšieho hráča súťaže Absolona na 4:1. Husqvarna druhým gólom Galbavého už len skorigovala na 4:2.