Spartak zdolal Nitru a stal sa jesenným majstrom, duel sledovalo 106 divákov

Spartak už na jeseň v tabuľke nikto nepredbehne, bude jesenným majstrom. Andeli si zabezpečili tento primát vďaka víťazstvu nad Nitrou 1:0. V dohrávke 18. kola rozhodol gól Slobodu zo záveru stretnutia.

Duel sa mal pôvodne hrať v nedeľu v Nitre, ihrisko ale nebolo na zápas spôsobilé. Domáci sa snažili dať ihrisko dokopy na náhradný termín, napokon ale museli ustúpiť a prišlo k dohode, že stretnutie sa uskutoční na umelom trávniku v Trenčíne.

V zostave Spartaka absentovali pre chorobu, resp. zranenia Godál, Pehlivan a Vlasko, ktorí by inak nechýbali v základnej zostave. Po čase tak dostal od začiatku šancu na poste defenzívneho záložníka mladý Oravec. Stopérsku dvojicu vytvorili Hladík s Tóthom.

Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol, prevládal boj medzi šestnástkami. Nitra s výnimkou jedného záblesku v úvode duelu, keď Vantruba radšej vyrážal loptu volejbalovo na roh, trnavskú bránku takmer neohrozila.

Andeli však tiež smerom dopredu nežiarili, s obranným valom súpera sa len ťažko vysporiadavali. V 14. minúte si Greššák vytvoril na šestnástke dobrú streleckú pozíciu, jeho strelu ale Hroššo poľahky skrotil.

O dvasať minút neskôr posunul Egho loptu v šestnástke Slobodovi, zakončenie mu však zblokoval Kuník. V závere prvého dejstva po Jirkovej prihrávke strieľal z voleja Čanturišvili, no Hroššo bol opäť na mieste.

Pred odchodom do kabín ešte prenikol do pokutového územia Kadlec, obrana jeho strelu zblokovala na roh, po ktorom sa do vzduchu najvyššie zavesil Tóth, mieril však nad.

Prvú veľkú šancu v druhom dejstve mali Nitrania, po rohu sa lopta dostala k Machovcovi, ktorý s prispením teče Tótha napálil do žrde.

Andeli sa dostali do gólovej príležitosti v 62. minúte, Čanturišvili Hrošša neprekonal. O zhruba desať minút neskôr Egho hlavičkoval v dobrej pozícii nad.

V 79. minúte trafil Balaj po rohu hlavou do siete, rozhodca ho však neuznal pre faul. V 87. minúte mal obrovskú príležitosť Šimončič, dostal sa za obranu andelov, no trafil len do bočnej siete.

Nitru tieto momenty po zápase mrzeli, pretože obrovskú trnavskú radosť rozpútal o minútu neskôr Sloboda, keď na päťke zmenil smer Brigantovej strely a dosiahol jediný gól zápasu.

Andeli si víťazstvom už aj matematicky zabezpečili účasť v prvej šestke a získali primát jesenných majstrov. Len škoda, že duel videlo iba 106 divákov, čo je negatívny rekord. Zároveň však aj odkaz kompentným, že hrať futbal v mrazivom decembri na Slovensku divácku odozvu nemá.