Trakovická interliga: Štrkáči už chystajú majstrovské oslavy

Trakovická interliga cez víkend prvými zápasmi v novom roku začala svoju záverečnú fázu. O týždeň sa odohrajú posledné stretnutia. O prvom mieste je však už pravdepodobne rozhodnuté.

FC Štrkáči. Horný rad zľava: Eduard Srnec, Matej Janovič, Miroslav Janák, Marcel Tolarovič, Dávid Miškovič. Dolný rad zľava: Jakub Krajčovič, Martin Srnec, Patrik Chudý, Adam Chorváth, Ľubomír Železník. Foto: PH

Štrkáči o titul môžu prísť len po hypotetických vysokých prehrách, čo je minimálne pravdepodobné.

Na konci tabuľky stále Husqvarna čaká na prvé víťazstvo v ročníku.

FC Jagoda naposledy zvíťazila v štvrtom mikulášskom kole nad Hoffenheimom, ktorý porážku Jagode vrátil v sobotu a odsunul družstvo na predposledné miesto.

FC Partyboys - Guadalajara 3:0 (1:0)

Góly: Husár, M. Ščasnovič, Kubiš

Guadalajara Tarabu neprekonala ani na dvakrát Bánovcom. Na druhej strane Zelenay nevyzrel na Jamricha. Husár potom v treťom zápase po sebe vsietil úvodný gól stretnutia Partyboys. V druhom polčase Guadalajara hrozila, ale góly padali na druhej strane a nakoniec vzhľadom na priebeh stretnutia zaslúžene vyhrali Partyboys.

FC Štrkáči - DC Popprači 10:0 kontumácia

Popprači kontumáciou dali šancu všetkým tímom v tabuľke za sebou a zamotali boje o nepopulárne štvrté miesto, nakoľko ich čaká aj odrátanie jedného bodu na konci sezóny.

FC Jagoda - LMV Hoffenheim 2:6 (1:3)

Góly: Benko 2 - J. Janovič 3, Tanáč 2, Komárňanský

Zápas susedov v tabuľke odštartoval gólom najstarší hráč interligy Tanáč. O pár momentov Hoffenheim viedol dvojgólovo. Benko skorigoval, ale Hoffenheim dal gólovú bodku za polčasom. V druhom dejstve už dráma nebola a skončil rovnako 1:3 ako prvý polčas.

Husqvarna - Galanová 2:3 (2:1)

Góly: Hlavanda, Skurčák - Sobkuliak 2, A. Šajter

Hlavanda skóroval hneď z prvej strely na bránku Galanovej. Gólovo vyrovnal súper z Dolného Trhovišta, ale po ukážkovom „ťukesi“ Dobšovič - Gono - Skurčák posledný menovaný vrátil vedenie na stranu Husqvarny. Sobkuliak zaujímavým trojitým narazením o súpera a extrémnou dávkou šťastia vyrovnal. Vo veľmi bojovnom zápase Andrej Šajter vsietil napokon víťazný gól Galanovej.

Galanová - FC Jagoda 3:1 (3:1)

Góly: Kubička 2, Jančička - Bínovský

Vo veľmi fair play stretnutí sa všetko podstatné udialo v prvej 25 minútovke. Galanová viedla, Bínovský po rohovom kope skorigoval. V druhom polčase chýbalo gólové korenie. Šance Galanovej zostali nevyužité, ako aj Dujsika z Jagody, ktorý nastrelil dvakrát konštrukciu brány Vilčeka.

Hoffenheim - Husqvarna 7:3 (2:2)

Góly: Trokan 2, Š. Bališ 2, Komarňanský, Cepko, vlastný - Blažo 2, Galbavý

Aj v Trakoviciach sú derby stretnutia. Hoffenheim budúci rok oslavuje 15 rokov v interlige, Husqvarna zase bude mať jubileum 20 rokov na scéne. Hoci obom tímom sezóna nevychádza podľa predstáv, ide o súboj najtradičnejších mančaftov. V stretnutí prvého tohtoročného Trak Clásica Husqvarne nestačilo ani dvojnásobné vedenie v prvom polčase 1:0 a 2:1. Skurčák pohorel za stavu 2:2 v prvom dejstve vo vyloženej šanci na Husárovi. Hoffenheim po prestávke pridal na obrátkach a zvíťazil 7:3.

Galanová - Partyboys 1:4 (1:2)

Góly: Vilček - Taraba 2, Mat. Ščasnovič, Š. Chudý

Galanová pokračovala vo výborných výkonoch a viedla aj gólom Vilčeka, ale Taraba so Ščasnovičom do prestávky vývoj stretnutia otočili. V druhom polčase Partyboys pridal ďalšie dva góly a zaknihoval jubilejné desiate víťazstvo.

DC Popprači - FC Jagoda 13:5 (5:0)

Góly: I. Krajčovič 4, Kollár 2, Bunček 2, Krška 2, Kinči 2, D. Paulovič - Krivosudský 4, Bínovský

V súboji mladých futbalistov a novej krvi v interlige sa očakávalo vyrovnané stretnutie, ale Jagoda nastúpila o muža menej. DC Popprači potvrdili tabuľkové postavenie a aj výhodu o hráča v poli a jednoznačne zvíťazili.

Partyboys - FC Štrkáči 1:8 (1:3) predohrávka

Góly: Matúš Janovič - Železník 5, M. Srnec 2, Matej Janovič

Predčasné finále interligy sme videli v nedeľu. Martin Srnec váhal s rozohrávkou na poste stopéra, Husár loptu vypichol a Janovičovi loptu naservíroval do odkrytej brány. O pár minút Srnec chybu napravil, vyrovnal a ako správny kapitán zavelil k obratu. Za stavu 1:1 sa Partyboys začali hádať ako malé deti na pieskovisku, požadovali údajnú malú domov, nesústredili sa na hru a Štrkáči o pár momentov vsietili rozdielový gól. Partyboys musel zvíťaziť čo bola voda na mlyn pre Štrkáčov, ktorý sú novými šampiónmi interligy.