Futbalisti Spartaka prehrali v prvom prípravnom zápase s Opavou hokejovým výsledkom

Futbalisti Spartaka Trnava prehrali v prvom prípravnom zápase tohto roku s Opavou 3:5. Zápas bohatý na góly sa hral na umelej tráve v Senci, trnavskí tréneri počas zápasu urobili iba dve striedania. Krátko po dueli totiž nasleduje ďalší súboj oboch mužstiev, v ktorom nastúpia andeli s odlišnou jedenástkou.

Kubilay Yilmaz strelil dva góly a na jeden prihral. Archívne foto: Lukáš Grinaj

Opava skórovala hneď zo svojho prvého útoku, keď sa cez trnavskú obranu dostal po rýchlom brejku pomerne ľahko k zakončeniu Kotlík a popri vybiehajúcom Chudom poslal loptu do siete.

V 12. minúte prišlo k ďalšiemu zaváhaniu trnavskej defenzívy, prvú šancu Schaffartzika ešte zblokoval vybehnutím za šestnástku Chudý, lopta sa ale odrazila ku Kotlíkovi a ten pohotovo trafil spoza pokutového územia do bránky.

V 19. minúte dali o sebe vedieť aj Trnavčania, po Čonkovom centri z ľavej strany hlavičkoval na prvej žrdi Yilmaz, tesne ale minul cieľ.

V 23. minúte zakryl loptu na hranici šestnástky Yilmaz, „nabil“ spätnou prihrávkou Bogdanovskimu, ktorý bez nábehu vonkajším falšom trafil nádherne do šibenice.

Potlesk zaplnenej tribúny si potom za svoju, hoci nepresnú, strelu vyslúžil Brigant.

V 37. minúte sa Trnave podarilo vyrovnať, kombináciu na dotyk predviedli Vlasko s Pehlivanom, loptu posunuli na Yilmaza a ten zblízka strelil druhý gól andelov.

Do druhého dejstva mala lepší vstup Opava, Kayamba unikol po ľavej strane, odcentroval na zadnú žrď, kde nedostatočne pokrytý Hrabina hlavou poslal sliezsky tím znova do vedenia.

Krátko na to prehral na polovici ihriska súboj Tóth, Jurečka sa zmocnil lopty, po dlhom šprinte ešte obišiel križujúceho Godála a prudkou ranou k tyči zvýšil na 2:4.

Už o štyri minúty neskôr si ale Vlaskov dlhý pas z polovice ihriska výborne prsiami prebral do palebnej pozície Yilmaz, bez prípravy vypálil a trafil presne k žrdi – 3:4.

Opava potom postupne prevzala opraty zápasu, pohrozila hlavičkou do brvna a v 68. minúte po hlavičke vniknutí do šestnástky zúžitkoval spätnú prihrávku spoluhráča gólovým zakončením z pät metrov Jurečka.

V závere boli aktívnejší Trnavčania, gól sa im už ale streliť nepodarilo.

Link na prenos zo zápasu:

Prípravný zápas:

Spartak Trnava – Opava 3:5 (2:2)

Gól: 23. Bogdanovski, 37. a 56. Yilmaz - 3. a 11. Kotlík, 51. Hrabina, 52. a 68. Jurečka

SPARTAK: Chudý (46. M. Vantruba) - Lukič, Godál, Tóth, Čonka – Pehlivan, Bogdanovski (72. Oravec) – Brigant, Vlasko, Sulejmani - Yilmaz