V zápase s Novým Mestom nad Váhom ťahali trnavské volejbalistky za kratší koniec povrazu

Hit UCM Trnava si v boji o play-off cez víkend pripísal jednu výhru a jednu prehru. Po sobote, keď v dráme porazilo posledné družstvo v tabuľke COP Nitra 3:2, v nedeľu nestačilo na tabuľkového suseda VK Nové Mesto nad Váhom a prehralo 1:3. K postupu do play-off chýba HIT UCM Trnava jedno víťazstvo, aby predbehlo ôsmu Spišskú Novú Ves.

Momentka zo zápasu. Foto: Peter Václavek

V 2. kole nadstavby sa už tretíkrát v sezóne stretlo Hit UCM Trnava s VK Nové Mesto nad Váhom. Okrem prvého zápasu, keď Trnavčanky zvíťazili na palubovke súpera, však v domácich zápasoch ťahali za kratší koniec.

Obe družstvá mali za sebou náročnú sobotu, s tajbrejkom v nohách, ktorý však lepšie zvládli Trnavčanky, keď zvíťazili proti COP Nitra.

V psychicky dôležitom prvom sete zakončovali hráčky Hit UCM nevynútenými chybami. Súpera domáce zatlačili iba v treťom sete, ktorý Trnava vyhrala i vďaka zmenám v zostave a zaradeniu Slezákovej na smeč.

To však bolo na dobre hrajúce Nové Mesto málo a Trnava si pripísala ďalšiu prehru. Nasledujúci víkend cestuje Hit UCM na východ, kde odohrá dvojzápas proti Spišskej Novej Vsi a Kežmarku. Klub v tabuľke zostáva na 9. mieste.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Gratulujem súperovi k víťazstvu, dnes hrali lepšie a zaslúžene vyhrali. Nám neostáva nič, len pracovať ďalej."

Hit UCM Trnava - VK Nové Mesto nad Váhom 1:3 (-24, -17, 17, -19)

Rozhodovali: Juráček a Novotný, 70 divákov.

Trnava: Lukáčová 3, Behúnová 11, Režná 5, Vasková 4, Doluda 14, Grulišová 9, libero Gondeková (Kočišová 1, Slezáková 9, Melišová 0). Tréner: P. Bernáth.

N. Mesto n. Váhom: Balberčáková 6, Rešutíková 3, Melicherová 13, Ráchelová 8, Chárová 19, Martáková 11, libero Vojtechová (Magyarová 0, Tokošová 0). Trénerka: L. Šujanová.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Lesia Slezáková (Trnava)