Spartak v Turecku podľahol ukrajinskej Poltave

Spartak Trnava má za sebou prvý zápas na sústredení v Turecku. V dueli s Vorsklou Poltava prehral 1:2.

Trnavčania v dueli prehrávali, tesne pred prestávkou však ešte vyrovnal po štandardke Vlaska hlavičkou Hladík. V druhom polčase tréneri prestriedali, na plochu prišla úplne nová zostava s výnimkou brankára Vantrubu, ktorý odchytal celý duel.

Vyrovnaný duel napokon zvládol lepšie aktuálne tretí tím ukrajinskej ligy, keď v závere duelu rozhodol o svojom triumfe. Andeli tesne predtým nepremenili gólovú príležitosť.

„Hrali sme seriózny zápas proti serióznemu súperovi. V stretnutí som videl veľa pozitívnych vecí. Vždy je dobré, ak si vypracujeme príležitosti, ale zápas vyhrá ten, kto dá viac gólov a nie má viac šancí,“ zhodnotil zápas tréner Spartaka Nestor El Maestro.

Spartak Trnava – Vorskla Poltava 1:2 (1:1)

Gól Trnavy: Hladík

SPARTAK (1. polčas): Vantruba – Lukič, Hladík, Tóth, Čonka – Sloboda, Čeredničenko – Čanturišvili, Vlasko, Lovás – Egho.

SPARTAK (2. polčas): Vantruba - Kadlec, Oravec, Godál, Janso - Greššák, Pehlivan - Jirka, Yilmaz, Brigant – Reynaldo