Futbal, 3.liga: Juniorka Spartaka nestačila na Borčice

Spartakovská juniorka vstúpila do jarnej časti prehrou s lídrom 3.ligy. Proti Borčiciam sa na umelej tráve v Považskej Bystrici gólovo nepresadila a dvakrát inkasovala. Oba presné zásahy domácich zaznamenal Lukáš Slávik, ktorý v minulosti pôsobil v mládežníckych kategóriách Trnavy.

Borčice išli do vedenia v 31. minúte. Andeli si neporozumeli v defenzíve a Lukáš Slávik, mimochodom bývalý hráč Spartaka, sa tešil prvýkrát v zápase.

Rovnaký futbalista potešil domáce tribúny aj v druhom polčase.  Svojím tretím gólom v sezóne zvýšil na 2:0.

V závere mohol zdramatizovať zápas Čeredničenko. Osamotený sa rútil na domáceho brankára Bobota, ale svoju šancu nevyužil.

Juniorov Spartaka čaká o týždeň (18. marec o 10.30) domáci zápas proti Prievidzi, hrať sa bude v Červeníku.

Vladimír Ekhardt (tréner FC Spartak Trnava juniori): „Myslím si, že to bol vyrovnaný zápas. Obe mužstvá hrali celkom solídne. Rozhodli chyby, najmä ten prvý gól, keď sa stopér a brankár nedohodli. Herne sme boli vyrovnaným súperom. Mali sme nejaké príležitosti, ktoré sme nedokázali premeniť - najmä šancu Čeredničenka, ktorý sa rútil sám na bránu. Keď nedáte gól, nemôžete vyhrať. Takže z tohto dôvodu to je spravodlivý výsledok.“