Futbal, 6. liga: Voderady vysoko vyhrali v Špačinciach, oblastné El Clasico pre Hornú Krupú

Krupské El Clásico rozhodol jediný gól. V 78. minúte rozhodol o víťazstve Hornej Krupej na pôde susednej Dolnej Krupej 1:0 Zaoral.

Martin Dubovský (v žltom) prekonáva brankára Špačiniec Palšoviča, išlo o tretí gól Voderád. Foto: Ján Král

Špačince hrali proti Voderadom ofenzívne, tlačili sa do koncovky, mali veľké šance, ale góly dávali hostia, ktorí umne čakali na svoje šance a zabíjali domácich z brejkov. Prvý gól dal strelou z hranice šestnástky Zelenský, po prestávke sa dvakrát presadil Martin Dubovský, keď ušiel domácim obrancom a prekonal brankára Palšoviča. Potom síce Hrebenár po štandardke hlavičkou vykresal šancu pre domácich, posledné slovo ale mal znova Zelenský, ktorý upravil na 1:4.

Posilnený Červeník prehrával od 28. minúty s Cíferom po góle Paštiaka, zápas však dokázal dokonale otočiť. Do prestávky vyrovnal Babic a po nej strieľali góly už len domáci. Do listiny strelcov sa postupne zapísali Jarábek, Stepanenko a v závere aj Marcel Modrovič, čím zabezpečili Slovanu víťazstvo 4:1.

Pomerne prekvapujúce víťazstvo sa podarilo Drahovciam, Zavar zdolali trojgólovým rozdielom. Dva góly strelil Bihari, jeden pridal z penalty Vančo.

Krakovany proti Zvončínu doma dvakrát viedli, napriek tomu vyšli bodovo naprázdno. Na premenenú penaltu Šurina odpovedal krátko po zmene strán Semanko, potom síce Urban zvýšil na 2:1, ale hostia mali silnú dvojminútovku od 78. minúty, keď Krajčovičom a Brečkom dokonali obrat.

Zeleneč sa ujal proti Dechticiam do prestávky dvojgólového vedenia po zásahoch Kociana  a Hradského. V 52. minúte nevyužil šancu na korekciu skóre hosťujúci Roman Maška, ktorý nepremenil penaltu. Gólu sa tak Dechtičania dočkali až v 83. minúte, keď trafil presne Cmero. Lenže už o tri minúty upokojil domácich Horváth. V závere ešte Pavol Maška znížil na 3:2, viac ale domáci hosťom už nedovolili.

Leopoldov hral proti Majcichovu na umelej tráve v Piešťanoch. Po hodine hry poslal hostí do vedenia Zajíček, v 77. minúte ale zariadil deľbu bodov Piovarči.