Futbal, 7. liga B: Moravany rozstrieľali Prašník, Pečeňady porazili Madunice

Jarnú časť súťaže otvorili v sobotu vzájomným zápasom Dubovany a Chtelnica. Domáci po góloch Lesaja a Svíteka dva razy viedli, ale hostia vždy dokázali vyrovnať. O oba ich úspechy sa postaral Tomáška. Dubovany sú na piatom mieste, Chtelnici patrí ôsma pozícia.

Momentka zo zápasu Pečeňady - Madunice. Foto: Miroslav Ledecký

Moravany vstúpili do druhej časti súťaže vysokým víťazstvom nad Prašníkom. Ľuboš Miklovič strelil súperovi hetrik za tridsať minút, hostia dokázali znížiť Lukášom Konkušom.

Gólostroj domácich sa nezastavil ani v druhom polčase, dva razy sa presadil Ladislav Miklovič, raz Dechet a svoj štvrtý presný zásah pridal Ľuboš Miklovič.

Úspešný vstup zaznamenali aj Pečeňady, nad Madunicami vyhrali rozdielom triedy. Dávid Moravanský otvoril zápasové skóre, Michal Kaľuha strelil hetrik a za hostí korigoval Jozef Hargaš.

Piešťany vyhrali v Borovciach 2:0 a naďalej im patrí prvá priečka s náskokom piatich bodov pred Pečeňadmi. O góly sa postarali Michal Dadík a Jozef Glos. Prvý menovaný skóroval krátko po polhodine hry a kanonier Piešťan Glos sa presne trafil zo štandardky krátko po polčase.

Dolný Lopašov si body s Trakovicami podelil, diváci gól nevideli. Najviac zaujala červená karta domáceho Kunica v prvom polčase.

Šípkové si po výhre 2:1 vezie body z Ratnoviec. Do vedenia poslal hostí Daniel Koyš krátko pred uplynutím hodiny hry, Andrej Kolník neskôr pridal druhú gólovú poistku. Za domácich znížil päť minút pred koncom Matúš Bartko.

Bojničky viedli nad Ostrovom 1:0 keď skóre otvoril Bučko, ale Denis Bojkovski v 53. minúte vyrovnal. V 58. a 59. minúte si domáci dovolili luxus v podobe dvoch nepremenených pokutových kopov a trest prišiel v podobe vedúceho gólu hostí zásluhou Bartoša. Aspoň bod pre Bojničkám zachránil v hodine dvanástej Peter Halas.

Zápas Veselé - Kľačany odložili pre nespôsobilý terén na 1. máj.

RUBBEX 7. LIGA B – 16. KOLO:

Dubovany – Chtelnica 2:2 (1:0)

Góly: 25. Lesaj, 80. Svítek – 53. a 84. Tomáška

DUBOVANY: Tonkovič – M. Kollár, Boldiš, Dovičič, Masaryk, Masarik, Š. Kollár, Strečanský, Svítek, Lesaj, Lietavec (Vrbík)

CHTELNICA: Pavelský, Rechtorík, Piešťanský, Melicher, Bašnák, Lukáčik, Brisuda, Tomáška, Zemko, Hrčka, Kičina (Bolla)

Moravany – Prašník 7:1 (3:1)

Góly: 12., 36., 42. a 69. Ľ. Miklovič, 48. a 60. L. Miklovič, 57. Dechet – 27. Konkuš

MORAVANY: Lamini – I. Jánošík, J. Jánošík, Dechet, L. Miklovič, Števík, Ľ. Miklovič, Strnisko, Jenčík, Hrnčiar, Miškerník (Mišenčík, Bielik)

PRAŠNÍK: Líška – Gyürke, Spál, Konkuš, Balcír, Žilka, Matys, Bielik, Kubiš, Gondál, Žažo (Nykodem, Adamec)

Pečeňady – Madunice 4:1 (2:0)

Góly: 33. Moravanský, 45., 47. a 87. Kaľuha – 68. Hargaš

PEČEŇADY: Vahalík – Bánovec, Zubčák, Izakovič, Durdy, Jankovič, Antal, Kaľuha, Gula, Moravanský, Žák (Mitošinka, Chudý)

MADUNICE: Miník – M. Kabát, J. Kabát, Mesároš, Dananai, Hargaš, Žuffa, Polák, Rusnáčik, Dzuro, Rak (Barkoci, Jadrný, Pisarik)

Borovce – Piešťany 0:2 (0:1)

Góly: 31. Dadík, 47. Glos

BOROVCE: Valo – Búš, Macháč, Tonkovič, Bejdák, O. Macháč, Ruľák, Dubovský, Moravčík, J. Urban, P. Urban (Dadík, Štefanka, Marko Macháč, Kolník)

PIEŠŤANY: Budka – Krajčovič, Kusý, Glos, Dadík, Gula, Doktor, Korec, Varga, Michalička, Rusnák (Kollár)