Fanúšikovia Spartaka na prekvapenie dobre prehltli horkú pilulku v podobe domácej prehry s Nitrou. Po prekvapujúcom výsledku 1:2 trnavským hráčom napokon zatlieskali. Za snahu. Hoci hrali andeli v druhom polčase v kŕči, nevzdávali sa myšlienky na zvrat do posledného hvizdu.

Rozhodca Trutz po zákroku Hrošša na Vyskočila penaltu nezapískal. Foto: Michal Hlavatovič

Tréner Pavel Hoftych prekvapil základnou zostavou, v ktorej chýbali Kuračka i Gašparík. Naopak, príležitosť hrať od úvodných minút po dlhom čase dostal Tomaček. Nitru to však nezaskočilo, práve naopak, Jurkemikovci boli tí, čo šokovali.

Už vo štvrtej minúte nechala trnavská obrana protihráčom priveľa priestoru a nekrytý Moravčík pohotovou strelou k žrdi z vnútra šestnástky otvoril skóre.

V 22. minúte technicky dobre vybavený Afričan Soumah vycvičil trnavských zadákov po druhýkrát, prihral znova úplne voľnému Cleberovi, ktorý síce na dva razy ale predsa zblízka prekonal Rašku. Ešte do prestávky mohol definitívne rozhodnúť Kroupa, jeho nepríjemné hlavičky ale v sieti neskončili.

Kouč andelov reagoval na nepriaznivý vývoj a striedal už v prvom polčase dvakrát. Príchodom Patrika Čarnotu a Michala Gašparíka výrazne ožila stredová formácia.

Andeli horeli v obrane, smerom dopredu však boli pohotoví. Vypracovali si množstvo gólových šancí, tie však likvidoval jednu po druhej brankár Hroššo. Kontaktný gól sa im podarilo streliť až v 64. minúte, keď Pavelka hlavičkou upratal do siete Gašparíkov roh.

Červeno-čierni naďalej dobýjali bránu hostí, už ale bez želaného efektu.

Teátro na záver

Na hlavného arbitra Richarda Trutza mali trnavskí fanúšikovia ťažké srdce pri troch „penaltových“ momentoch.  Tomaček pád nafilmoval a správne videl žltú kartu. Pri reklamovanej ruke v šestnástke a neskoršom zákroku Hrošša na Vyskočila by sa však dalo ešte dlho debatovať.

Čerešničkou na torte bolo teátro zo samého záveru. Obranca Nitry Ondřej Murín po súboji s Pavelkom najprv ležal so zakrvavenou tvárou na ihrisku, následne vyletel na trnavského útočníka, aby si po príchode arbitra znova ľahol na zem. Keď mu Trutz privolal nosítka, zázračne vstal a odkráčal za čiaru. Ba neskôr, keď zistil, že hnev tribún je veľký, aj pobehol.

Reakcia od najlepšieho slovenského rozhodcu za rok 2011 neprišla.

Spartak Trnava - Nitra 1:2 (0:2)
Góly: 64. Pavelka - 4. F. Moravčík, 21. Cleber
ŽK: 12. Tomaček, 80. Ciprys - 33. Murín, 34. Hroššo, 41. Seydouba Soumah, 53. Cleber, 85. Ľ. Kolár, 90. Ľ. Hanzel
rozhodoval: Trutz, 5148 divákov

Trnava: Raška - Kaufman, Gross, Čvirik, Ľ. Hanzel - Procházka, Karhan, Vyskočil (80. Ciprys), Bicák (41. Gašparík) - Tomaček (31. P. Čarnota), Pavelka

Nitra: Hroššo - Harbuľák, Martin Tóth, O. Murín (89. Grman), Kaspřák – Boszorád, F. Moravčík (77. V. Gajdoš), Šimončič, Cleber (65. Ľ. Kolár) - Seydouba Soumah - Kroupa