Máme majsterku Slovenska v squashi

Majstrovstvá Slovenska juniorov v squashi potvrdili príslušnosť našich mladých hráčov k absolútnej slovenskej špičke.

Úspešní trnavskí pretekári Martin Siska, Jakub Jakabšic, Karin Velická a Kristína Šmičková (zľava). Foto: Rudolf Siska

Uplynulý víkend sa v Bratislave uskutočnil slovenský šampionát, na ktorom sa predstavili piati hráči Sport clubu Pohoda Trnava.

Najvýraznejší úspech dosiahla po minuloročných triumfoch aj tentoraz Kristína Šmičková. Ziskom titulu v kategórii G 15 a tretieho miesta v kategórii G 17 sa stala našou najúspešnejšou účastníčkou turnaja.

Jej oddielová kolegyňa Karin Velická nastúpila taktiež v oboch spomínaných kategóriách. Na stupňoch víťazov stála práve po boku Šmičkovej. V kategórii G15 skončila na výbornej striebornej pozícii, v G 17 jej zostalo nepopulárne štvrté miesto.

V kategórii B 15 sa predstavil jediný trnavský zástupca. Svätopluk Hanzel vybojoval sympatické ôsme miesto a z turnaja si odniesol hlavne množstvo skúseností.

Z juniorov zaznamenal najlepšie umiestnenia Jakub Jakabšic. V kategórii B 19 si vybojoval striebro. Pozitívnym prekvapením bolo umiestnenie 15-ročného Martina Sisku. Zisk tretieho miesta v kategórii B 19 bol po veľmi dobrých výkonoch zaslúžený.

O deň neskôr sa Martin predstavil vo svojej vekovej kategórii B 17. Náročné víkendové zápasy sa podpísali na záver dňa pod jeho výkony, a tak sa musel uspokojiť s konečným šiestym miestom.