Spartak dostal v Senici štvorgólovú príučku

ŠPORT - Futbal - Spartak | 18.3.2011, 21.28, Ján Král

Futbalová Trnava totálne zhorela v Senici. Spartakovci po solídnom prvom polčase dostali po zmene strán poriadny výprask. Zo Záhoria si odvážajú štvorgólovú nádielku.

Prvý polčas priniesol zaujímavý futbal so vzruchom na oboch stranách. V úvodných minútach bol aktívny najmä Tomaček, jeho priamy kop a tvrdá strela letela nad. Potom predviedol pekné sólo cez domácu obranu Kone, pokazil však finálny center. Najväčšie šance prvého dejstva prišli v záverečnej pätminútovke. Senica si vypracovala dve tutovky, zoči-voči pred Raškom ich však nepremenili najpv Kóňa a o pár okamihov neskôr po štandardke aj Strnad.

Po zmene strán sa triaslo brvno po priamom kope Pirosku, potom hasil pred prenikajúcim Piroskom v poslednej chvíli Raška. Útočníkovi Senice to tam nepadlo ani v 61. minúte, tiahla strela letela vedľa.
Rastúci tlak Senice vyústil vo vedúci gól v 67. minúte. Kaprálik fauloval v pokutovom území a z nariadenej penalty skóroval Smetana. Na opačnej strane mohol odpovedať Tomaček, Bolek ale jeho ranu zlikvidoval a následná hlavička Bernátha išla nad. V 74. minúte zvýšil Strnad na 2:0, keď využil nedorozumenie trnavských zadákov, vletel do lopty a poslal ju z voleja do siete. Na rozdiel triedy upravil po nádhernom sóle a následnej jedovke Lukšík. Víťazstvo Senice pečatil v 89. minúte striedajúci Hošek.

Senica – Spartak 4:0 (0:0)
Góly: 67. Smetana (z pen), 74. Strnad, 81. Lukšík, 89. Hošek
ŽK: Lukšík, Komárek – Kone, Kaprálik, Kaščák
Rozhodoval: Valášek, diváci: 3629
SENICA: Bolek - Gorosito, Komárek, J. Gajdošík, Lukšík - Strnad - Jaroslav Diviš (89. V. Gajdoš), T. Kóňa, Piroska, M. Ďurica (85. M. Poliaček) - O. Smetana (87. Hošek)
SPARTAK: Raška – Kaprálik, Diallo, Gross, Coimbra – P. Čarnota (82. P. Čarnota), Kaščák, Procházka (78. Machovec), Tomaček – Kone, Bernáth (71. Bicák)