Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Štvrtok 9. 7., meniny má Lujza, zajtra Amália.Význam mien.

NÁZORY: Voľby predsedu ZsFZ? Môj hlas by dostal Ľubomír Moravčík

Vydané 20.1.2016 o 15.10, prispievatelia

Už tento piatok 22. januára sa v Nitre uskutočnia voľby nového predsedu Západoslovenského futbalového zväzu. Kandidáti na tento post sú traja – Ján Panák, Róbert Šuník a Ľubomír Moravčík.

NÁZORY: Voľby predsedu ZsFZ? Môj hlas by dostal Ľubomír Moravčík

Autorom názorového stĺpčeka je Peter Moravčík. Foto: archív th


reklama

 

Keď vo funkcii skončil Ladislav Gádoši, so záujmom som si prečítal plány a ambície, aké má Ľubomír Moravčík. Vôbec nikde som však nezachytil programy ostatných dvoch kandidátov.

 

Chýba mi informovanosť, kandidáti mohli spraviť míting s manažérmi klubov v jednotlivých oblastiach a predložiť nám program. Takto kluby pri voľbe regionálneho prezidenta iba zastupujú určití delegati, ktorí sa rozhodnú podľa vlastnej hlavy.

 

Futbalu by pomohlo, ak by delegátov priamo poverovali k rozhodnutiam kluby. Nikto sa nás však na názor zatiaľ nepýtal. Nepovažujem to za korektné, no na to sme si na Slovensku zvykli.

Mimi kids

reklama

 

Osobne si myslím, že Ľubomír Moravčík mal pracovať v službách Slovenského futbalového zväzu už dávno. Veď si len zoberte, akou ikonou slovenského futbalu je!

 

Ak by pricestoval s reprezentáciou na kvalifikačné stretnutie, všetci by ho poznali aj v cudzine. Má meno, známu tvár a komunikuje bez rečovej bariéry. Mená ako Ľubomír Moravčík mi v diplomacii slovenského vrcholového futbalu chýbajú.

 

Ak by som mal možnosť voliť jedného z kandidátov, vybral by som si práve Moravčíka.

 

Oponenti môžu namietať, že nemá dostatočné funkcionárske skúsenosti. Tu však ide o to, čo má v hlave a čo chce zmeniť. Navyše, mal by okolo seba ľudí, ktorí by mu so zorientovaním sa vo funkcii pomohli.

 

Som presvedčený, že by dokázal vyčistiť zrno od pliev. Niektorí bývalí rozhodcovia a delegáti sú vo funkciách na zväze doslova zakorenení. Rovnako to funguje aj na oblastných či celoslovenských úrovniach riadenia zväzov.

 

Sedemdesiat percent funkcií obsadili rozhodcovia a delegáti a potom tak vyzerá aj hodnotenie rozhodcov delegátmi, odmeňovanie, na ktoré kluby nemajú dosah a nasadzovanie delegátov aj do líg, kde to nemá opodstatnenie.

 

Slovenský futbal potrebuje zmeny, v Ľubomírovi Moravčíkovi vidím hybnú silu, ktorá by ho mohla posunúť vpred. Môj hlas má, bohužiaľ, nie je mu nič platný.

 

PETER MORAVČÍK

prezident FK Lokomotíva Trnava

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Bývalý hráč Spartaka Erik Sabo sa v Turecku teší z narodenia dcéry Sabíny

Bývalý hráč Spartaka Erik Sabo sa v Turecku teší z narodenia dcéry Sabíny

Onedlho mu možno pribudne ďalšia futbalová radosť, jeho klub má šancu na postup do tureckej Super lig. celý článok

Včely v participatívnych rozpočtoch bodujú, autori projektov šíria povedomie aj medzi deťmi

Včely v participatívnych rozpočtoch bodujú, autori projektov šíria povedomie aj medzi deťmi

S finančnou podporou samospráv vznikajú menšie včelnice, včelári ich využívajú predovšetkým na popularizáciu... celý článok

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda zmrazené ceny

reklama