Futbalová glosa: V Brestovanoch sme to dali na kyslíkovú rezervu, ale predsa!

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 4.4.2016, 07.00, prispievatelia

Futbal na nižších úrovniach treba brať niekedy s nadhľadom. O to sa snaží vo svojich glosách aj futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár.

Futbalová glosa: V Brestovanoch sme to dali na kyslíkovú rezervu, ale predsa!

V Brestovanoch vyhrali v sobotu Hrnčiarovce. Foto: jkr

Tentoraz písal odľahčene o zápase Brestovany - Hrnčiarovce 1:2 (1:0) (klikni pre bližší kontext).

six pojnts meč, v Amerike by už rozdávali kartičky s fotkami hráčov.
Ale hele Donalde, slezte z týho lustru, já vás vidím.

Prvý polčas katastrofen.

Hriščo vyzeralo byt zdálky super, ako sťa volič SBS. Sako, kravata a … tenisky.

Mohli sme my celý týždeň nacvicovať kombinácie, keď sme mali problém so spracovaním. Za pravdu sa ale musí dať, že domáci do nás búšili jak do pytla.

Lenže my sme im ho rozkývali, a vzadu síce chybujúci, sme oprotiva vetru držali priaznivý stav, ktorý mohol po dialničných prihrávkach od Sedla zmeniť Maťo.

A to už sme od 7. minúty hrali bez zdravých útočníkov. Kelcká noc, náš verejný žolík, odkrivkal v 5. minúte, Mirko si natiahol sval ešte pred rozcvičkou, more na pol chlapa odbojoval taký zápas, neviem či domáce fanynky si od neho nepýtali mamograf ( vyšetrenie prsn...v), ceckov, né. :-)

V 43. minúte po platonickom tlaku a opakovanom rohovom kope sa domáci ujali vedenia.

1:0.

Na chvílu dostali krídla, kopali další roh, chvalabohu nič, dig ale vysokí boli temer ako tie topole, čo zrúbali. Také nebezbečenstvo, že v atómke by palivové články vytahovali.

S rozstrasenými nohami, ale predsa sme prvé dejstvo ustáli.

Polčas 1:0.

Druhé dejstvo začali lepšie opäť domáci.

Ale!

Bilancia 2 a pol chlapa. Sedlo, Maťo, Rado Van, Andy Qé, ja vím, že to nesedí, ale to ani riekanka Vozoo, Vozoo, ty si …, ale je to pravda.

A títo chlapci to rozhodli.

Áno, od kolajníc po rolu sme im trochu pomohli, napr. Duško, čo si po zápase vyzul kopačky a zabudol si v nej zlomený palec.

Výborne podržal hru Šuri, chrbát mu kryl Alda Turan, Kveto po ukážkovej štandardke od Maťa hlavou zabil klinec, aby si mal kam Rado Van v 77. minúte zavesiť kabát, s vetrom nám to svedčalo.

Qeuto 51. minúta 1:1, Rado Van 77. minúta 1:2 a už to horelo.

Jeden z najlepších výkonov podali tiež rozhodcovia, hlavne hlavný a ten chalanisko pri postrannej čiare, pri vlakovej stanici, perfektne, prehľad, čo pískol, to bolo, takýto zápas medzi latabatármi hoci aj na horúcej pôde a pred nabrúsenou kulisou obstáli k jednotke s hviezdičkou.

Ešte to mohli zjednodušiť 2x Rado Van, či Sedlo, ktorí po nádherných prienikoch poslali postupne zálohu a obranu domácich do bufetu, ale v poslednej chvíli ich zázračne vychytal Matúš Krajčovič.

Posledná trojminútovka sa preto opäť niesla v znamení domácich, keď sme siahali na dno síl, pár z nás už dohrávalo prakticky bez polovice, alebo celých údov, či kyslíkovej rezervy, našťastie tú domácu kyslíkovú do 85. minúty odobral Sedlo.

To je jediný hráč na svete, čo som videl, že spraví klučku na protihráča. To je pekné. Ale protihráč má lobdu...

Sedlo mu ukáže, že tam by to šlo.
Potom sa spraví, jak keby nevládal.
Zvesí hlavu.
Protihráč, že paráda.
Chvílu uteká, silný útok na bránu a potom zistí, že lobdu má Sedlo.
Jak ho já neznášam na tréningu, ked hrá proti mne.

A totok im v sobotu spravil ale 15 rázy.

Tak, ale sa mu hrá s futbalistami, s Maťom, Quetom, Milošom, pravda je, že napriek tomu, že mal natiahnuté šecky svaly v nohách, odohral Mirko jeden z najlepších zápasov.

Dobre, už vás nebudem unavovat.

1:2.

Ani náhodou remízový zápas, José naordinoval 3 tréningy, hrať budú Maicon a JeĎo.