Futbal, 5. liga: Hlohovec sa bodovo dotiahol na Zvončín, Horné Orešany zostrelili Spartak

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 17.4.2016, 18.48, Ján Král

Futbalisti Zvončína vyhrali dôležitý zápas. O ich víťazstve na pôde Trebatíc 1:0 rozhodol v 68. minúte Matúš Klenkovič. Duel mal prívlastok šesťbodový, stretli sa totiž dvaja ašpiranti na postup.

Obrana Zvončína na čele s Bohumilom Vandákom (v bielom vo výskoku) si udržala v Trebaticiach čisté konto. Foto: Miroslav Ledecký

Horné Orešany pripravili prekvapenie kola, keď na domácej pôde zdolali ašpiranta na postup Spartak Šaštín-Stráže 2:1. Hostia síce viedli po góle svojho strelca Poláka z 32. minúty, o päť minút neskôr ale vyrovnal z penalty Malý a po zmene strán pridal druhý gól Blažo.

Drahovce si schuti zastrieľali proti šaštínskemu Slovanu. Pod skóre 5:0 sa hetrikom výrazne podpísal Martin Vančo, ktorý tak opäť pripomenul svoje kanonierske vlohy.

Gól nevideli diváci vo Veľkých Kostoľanoch, kde získali bod susedia z Krakovian bojujúci o záchranu.

Hlohovec zvíťazil 3:1 v Križovanoch a dotiahol sa bodovo na prvý Zvončín. Smerovanie zápasu jasne ukázalo už úvodných dvanásť minút, keď po góloch Suchánka a Došeka viedli hostia už dvojgólovým rozdielom.