RELAX - Trnavská 13 | 11.6.2016, 08.00, Ján Král

Absolútnym víťazom behu Trnavská 13 Run 2016 sa stal Trnavčan Lukáš Záhorec z klubu Bernohy.sk. Trať dlhú trinásť kilometrov, ktorá viedla ulicami Trnavy až do rekreačnej oblasti Kamenný mlyn a späť, zabehol za 48 minút a 23 sekúnd.

Ján Morong (v čiernom) skončil v absolútnom poradí na 38. mieste, vpravo Pavol Drobný (v oranžovom) na 37. Foto: Ján Král

Na druhom mieste prišiel do cieľa so stratou deväť sekúnd Ľuboš Bogdányi z tímu Sita Sport Team Galanta. Tretí skončil s odstupom minúty a troch sekúnd za víťazom Florian Murcin.

Keďže festival Trnavská 13 sa tento rok koná v mestskom amfiteátri a nie na trnavskej Slávii, aj trasa behu mala štart a cieľ na inom mieste - v Ružovom parku.

"Nečakal som, že sa mi takto zadarí. Keďže som po zranení, len pomaličky sa rozbieham. Išlo sa mi ale celkom dobre. Táto terajšia trať sa mi páčila viac ako po iné roky. Dostali sme sa k rybníkom a splavu. Na pešej zóne som sa mohol poriadne rozbehnúť, tam som ušiel súperom," vravel v cieli Lukáš Záhorec.

Najrýchlejšou ženou bola Jana Úradníková z piešťanského klubu Družba s časom 53 minút, 58 sekúnd.

Druhá bola Zuzana Pribulová (Suchá nad Parnou), ktorá vzdialenosť absolvovala za hodinu a 36 sekúnd a tretia Katarína Fedorová z Trnavy s deväťsekundovou stratou na Pribulovú.

Na štart sa postavilo celkovo 143 bežcov, medzi nimi aj množstvo rekreačných.

Generálny partner Festivalu Trnavská 13 je Pernštejn, hlavnými partnermi sú ZF Slovakia a HKS Forge.

Pozrite si kompletné výsledky:

- absolútne poradie nájdete TU.

- umiestnenie podľa vekových kategórií TU.

FOTOGALÉRIA Z PODUJATIA

Prvé metre trasy viedli cez pešiu zónu.

Bežalo sa aj okolo radnice.

Štefan Horváth (v bielom) si dal na beh tričko s podobizňou Ladislava Kunu.

Trať absolvoval aj Vladimír Ekhardt ml. (vpravo v bielom), syn slávneho bývalého futbalistu Spartaka.

Vášniví golfisti Martin Richter a Michal Novotný (vpravo) tentoraz vymenili palice za maratónky.

Združenie Bernohy je v Trnave čoraz populárnejšie. V jeho drese bežala aj Dagmar Krajčovičová. V závese za ňou utekali Ladislav Sabo (č. 165) a Peter Obal.

Bežcov na trati povzbudzovali diváci.

Nina Velšicová absolvovala preteky Trnavská 13 Run prvýkrát, beh si pochvaľovala.

Soňu Macejakovú pri prebehu cez železničné priecestie burcoval aj jeden z usporiadateľov.

Preteky moderoval Jaroslav Lieskovský (v modrom). Takto sme ho zachytili v debate s jedným z organizátorov akcie Radoslavom Filom.

Lukáš Záhorec pri svojich posledných metroch. Za ním Ľuboš Bogdányi, ktorý skončil druhý.