Futbal, 6. liga: Majcichov zakopol s Dolným Lopašovom, Dechtice vyhrali v Zavare

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 22.10.2016, 19.08, Ján Král

Oblastné El clásico vyhrala Horná Krupá. Na pôde Dolnej Krupej triumfovala 1:0, keď jediný gól duelu strelil už vo 4. minúte Konečný po výbornej akcii Nemčeka, keď obrana zbytočne ustupovala. Domáci po zmene strán zlepšili výkon, vyrovnať sa im už ale nepodarilo.

Futbal, 6. liga: Majcichov zakopol s Dolným Lopašovom, Dechtice vyhrali v Zavare

Peter Konečný (v žltom) v derby strelil rozhodujúci gól. Foto: Ján Král

Útočník Siladíc Martin Laurinec pokračuje vo výbornej sezóne. Svojmu tímu zariadil aj víťazstvo v Cíferi, kde v 66. minúte strelili jediný gól duelu.

Borovce pripravili Voderadom druhú prehru v sezónu, dovtedy druhý tím tabuľky porazili 2:1. K vedúcemu gólu Moravčíka pridal v druhom polčase z penalty druhý zásah Koprna. Rosypál síce v 69. minúte korigoval, vyrovnať sa ale už hosťom nepodarilo.

Zo Zavara sa body síce nevozia, Dechtice si však v sobotu odviezli všetky tri. Stačil im na to jediný gól Komadela zo 75. minúty, na ktorý domáci nedokázali reagovať.

Červeník si doma poradil s Veľkým Orvišťom 4:1. Na gól Stepanenko nadviazal z penalty Halmo. Hostia korigovali v 78. minúte Belicom, ale opäť Halmo a po ňom Krajčovič stanovili konečné skóre.

Prekvapenie kola sa zrodilo v Majcichove, kde domáci iba remizovali s Dolným Lopašovom 0:0. Už v 13. minúte prišiel líder súťaže o Krivosudského, ktorého musel striedať Pecháček. Domáci predviedli slabý výkon, hostia svoje šance nevyužili.

Zeleneč doma zabral naplno proti Šulekovu a súpera zdola 3:1. Domáci si definitívne odfúkli až v 89. minúte, keď výsledok pečatil Nemček.

Leopoldov potvrdil v Brestovanoch papierové predpoklady a vyhral vysoko 6:2. Pod góly hostí sa podpísalo šesť rôznych strelcov.

Tabuľka je po 12. kole vzácne vyrovnaným. Rozdiel medzi celkami na prvom a ôsmom miestom je len šesť bodov.

6. liga – 12. kolo:
Dolná Krupá – Horná Krupá 0:1 (0:0)

Gól: 4. Konečný
DOL. KRUPÁ: Vravúšek – P. Daniš, Jarábek, Hrubý, Mat. Bachratý, Toráč, Štrbo, E. Horváth, L. Boledovič, Gažo, Kvetan (D. Hrčka, Žák)
HOR. KRUPÁ: Horný – Nižňan, Mikláš, Fodor, Krchnár, Konečný, Heteš, Nemček, Holič, J. Boledovič, Kurek (Fary, J. Hrčka)

Cífer – Siladice 0:1 (0:0)
Gól: 66. Laurinec
CÍFER: Páleník – Savchenko, Slabý, Tim. Tibenský, Kročka, Domorák, Fulier, Magdolen, Kupkovič, Gašparovič, Pitra (Gross, Rusnák, Repa)
SILADICE: Dúcky – B. Fančo, I. Fančo, A. Horváth, Richnák, Varga, Rau, Ľ. Lančarič, Beránek, Mesároš, Laurinec (M. Lančarič, Neštický)

Borovce – Voderady 2:1 (1:0)
Góly: 35. Moravčík, 65. Koprna (pen) – 69. Rosypál
BOROVCE: Valo – Pet. Herceg, Macháč, M. Jankech, Koprna, Kováč, Urban, Moravčík, J. Dubovský, Kapičák, Petényi (Tonkovič, Pav. Herceg, Kolník)
VODERADY: Bachratý – Rosypál, Brestovanský, Fatranský, Kondákor, Cíferský, Gašparovič, Trog, Šurina, Martin Dubovský, Lacuška

Zavar – Dechtice 0:1 (0:0)
Gól: 75. Komadel
ZAVAR: Púchly – Táčovský, Ťažký, Mat. Psota, M. Vido, Juraj Vyskoč, Krajčovič, Šiška, Jakub Vyskoč, Beňo, Ďuriš (Vignjevič, Baroš)
DECHTICE: M. Kúdela – M. Maška, Kalaš, Ružička, Drgoň, Hlavatovič, Komadel, Krivánek, Kunka, Jurkas, Kolesik (Pullman, Chrvala, Danko)

Červeník – Veľké Orvište 4:1 (1:0)
Góly: 20. Stepanenko, 51. a 82. Halmo (prvý z pen), 86. Krajčovič – 78. Belica
ČERVENÍK: Janíček – Boháčik, Kopúnek, Krajčovič, Halmo, Ješko, Gábriš, Králič, Mihálik, Stepanenko, J. Vančo (Martin Vančo, Manák)
VEĽ. ORVIŠTE: Strecký – Bucko, Bartošek, Tanáč, Stolárik, Šároši, Jánošík, Belica, Hábek, Doktor, Budka (Králik)

Majcichov – Dolný Lopašov 0:0
MAJCICHOV: Miškovič – Susko, Holka, M. Štrbo, Marek, Krivosudský, Novota, Zajíček, J. Daniš, Židek, Tokoš (Pecháček, Valovič, L. Štrbo)
DOL. LOPAŠOV: Pavelský – Braniša, Beblavý, Gula, Masárik, Bobák, Lukáč, Chnápko, Vrbovský, T. Zemko, Buchel (Cibrín, T. Mačica, M. Mačica)

Zeleneč – Šulekovo 3:1 (2:0)
Góly: 28. Bánovec 32. Čapla, 89. Nemček – 85. vlastný
ZELENEČ: Gottstein – Bartovič, Klandúch, A. Bednárik, Pavelek, Maron, Sedlák, Nemček, Bánovec, Čapla, Bubák (Belko)
ŠULEKOVO: L. Žemla – Modrovič, Šery, Kršňák, Daniš, Kolony, Kucharík, Knížat, Ľ. Nemec, Kola, Ilko

Brestovany – Leopoldov 2:6 (1:4)
Góly: 9. Pavelka, 66. Tomík – 8. Harman, 15. Majerník, 35. Endrle, 40. Kavuliak, 62. Beko, 76. Krajinčák
BRESTOVANY: D. Valášek – Tomík, Škreňo, Jobek, Kuchta, Sládeček, D. Zlatohlávek, Pavelka, J. Valášek, D. Dorčiak, A. Zlatohlávek
LEOPOLDOV: Pobjecký – Gatci, Beko, Kavuliak, Endrle, Krajinčák, Piovarči, Ajpek, Lukáčik, Majerník, Harman (Poláček, P. Tvrdý)