Spartak totálne vybuchol! Žilina nadelila Trnavčanom sedemgólový debakel!

ŠPORT - Futbal - Spartak | 6.11.2016, 19.32, Ján Král

Žilinčania si spravili z trnavskej obrany trhací kalendár.

Na listinu trnavských zranených pribudol pred zápasom Mikovič, naopak, do zostavy sa po dlhšej odmlke zavinenej zdravotnými problémami vrátili Sloboda a Halilovič. Nepomohlo, andeli utŕžili pod Dubňom zahanbujúci debakel 7:0!

Žilina sa ujala vedenia už v 9. minúte, keď si na Diazovu prihrávku za obranu nabehol Káčer a popri vybiehajúcom Jakubechovi poslal loptu do siete.

MŠK herne dominoval, andeli sa snažili dostať dopredu po brejkových situáciách. Jednu z mála zakončil strelou nad bránku Halilovič.

Žlto-zelení si potom vypracovali dobré príležitosti. Po Godálovej chybe hasil sklzom Hladík, dvakrát zakončoval nepresne Otubanjo a po Škvarkovom pokuse sa zaskvel Jakubech.

V 39. minúte stratil loptu Sloboda, Mabouka našiel prihrávkou Haskiča, ten posunul Hlohovskému, ktorý krížnou strelou po zemi zvýšil na rozdiel dvoch gólov.

Tesne pred prestávkou Hlohovský gólovú prihrávku Haskičovi vrátil, po krídelnej akcii mu z ľavej strany naservíroval loptu ako na podnose a bolo 3:0. Ďalší gól do šatne mohol pridať po štandardke Vavro, Jakubech však zachránil.

Po návrate z kabín mali prvú šancu Trnavčania, keď po Halilovičovom centri pálil z voleja Jirka. Potom si však zobrali slovo opäť Žilinčania.

V 47. minúte po rýchlom brejku zvýšil Hlohovský na 4:0 a v 50. minúte Škvarka výstavnou strelou spoza šestnástky zvýšili na hrozivých 5:0.

Trnavčania sa úplne nezlomili, snažili sa ešte čosi s výsledkom spraviť, ich pokusy však mali skôr propagačný charakter. Naopak, sám na Jakubecha išiel Škvarka, trnavský gólman ale predviedol ďalší výborný zákrok.

V 72. minúte videl Sloboda za dohranie súboja s Vavrom druhú žltú kartu a Trnava dohrávala o desiatich.

V 75. minúte zarazil šiesty klinec do trnavskej rakvy Haskič, keď na zadnej žrdi hlavou upratal do siete center Mabouku.

A to ešte stále nebolo všetko! V 84. minúte sa po skrumáži v trnavskej šestnástke odrazila lopta k Jánošíkovi a ten do odkrytej bránky zvýšil na 7:0.

Aspoň skorigovať výsledok mohol v závere Halilovič, ktorý zachytil zlú rozohrávku v žilinskej šestnástke, ale Volešák mu šancu zmaril. Naopak, skóre mohol ešte zvýšiť Škvarka, Jakubech však nohou jeho zakončenie vyrazil.

Tréner Žiliny Adrián Guľa v pozápasovom rozhovore pre RTVS povedal: „Žilinskí chlapci si užili futbal. Maximálne úsilie, radosť, gólovosť, podpora z hľadiska, vyhrali sme aj tam. Bol to veľmi pekný deň. Je to o hráčoch, chlapci si to potrebujú užiť, gratulujem im. Zápas bol v úvode otvorený, to treba uznať, ale produktivitou a výborným nástupom do druhého polčasu sme súpera zdemolovali.“

Tréner Spartaka Miroslav Karhan hodnotenie zápasu pre RTVS odmietol. Na tlačovej konferencii neskôr povedal:

"Ak chcete byť v Žiline úspešní, musíte byť maximálne disciplinovaní a ochotní siahnuť si na dno síl. Pripravovali sme sa na to, čo bude Žilina hrať a prvý gól padol po situácii, ktorú majú domáci najradšej. Ďalšie góly padli po hrubých chybách hráčov, o ktorých som sa chcel opierať nielen v zápase, ale aj v sezóne. V kabíne som videl na chalanoch, že to veľmi ťažko zvládajú. V úvode druhého polčasu sme mali šancu, ale po taktickej chybe sme dostali štvrtý gól a bolo po zápase. Žilina si zápas užívala a z našej strany už nebolo viac čo riešiť."