Futbalová glosa: Ešteže bola taká kosa, že sme divákom nepokazili celé hody

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 15.11.2016, 08.30, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Z tejto strely Filipa Nádaského gól nebol, v stretnutí sa ale strelecky predsa len presadil. Foto: Ján Král

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Bohdanovce 2:4 (1:1) (klikni pre bližší kontext).

hluchý počul, že slepý videl beznohého utekať pred bezrukým boxeristom. Nemo povedal. Teda nepovedal toto, ale: Že sme to pekne dojebabrali.

A tak sme dobre začali. Aj napriek zime, že Rusi by si niekde v kúte odkusovali z vodky a priznali, že trochu prituhlo, sme vybehli na trávnik s odhodlaním posunúť sa v tabuľke vyššie a potvrdiť dobrý výkon z Pavlíc.

Po zranení sa do zostavy vrátil Dudko, Sedlo sa tak mohol vrátiť na obľúbený post stredopoliara a Jeďo na hrot. Teda prakticky takmer ideálna zostava.

Začali sme o trochu lepšie ako súper, oprotiva výkonu z Pavlíc však tomu niečo chýbalo. Nápad, iskra, esprit. A Muno. Chýbala nám jeho zdravá agresivita v osobných súbojoch. Zasvätení vedia.

I keď sme boli 30 minút lepším mžstvom, často sme strácali ľahké lopty. Našu miernu prevahu sme mohli v 10.minúte pretaviť do prvého gólu, keď Vozo po narážačke s Jeďom našiel loptou za obranu nabiehajúceho Kura, ktorý mal pred sebou už len brankára vybehnutého pred šestnástkou, na výber mal 10 možností ako skórovať.

Vybral si jedenástu a loptu nechal na kopačke gólmanovi. Taký dobrý chalan to je a taký kanonier, sám však musel vidieť, že bez tréningov to nepôjde samé od seba.

A to ešte spomeniem trénera, to je niečo podobné, ako spomínal Mourinho o Ballotelim, že mu cez prestávku 14 minút dohováral, že má žltú, že si musí dávať pozor, nech sa nenechá vyprovokovať a má si dať pozor na fauly.

Z 15 minútovej prestávky venoval ostatku mužstva necelú minútu. Druhý polčas, 46.minúta a Mario červená.

Niečo podobné, tréner hovoria Kuro, Kuro prihraj si dozadu, neotáčaj sa do protihráča. Prvá lopta a otočka do dvojice stopérov. Šelest, arytmia, tlak 250 na 180, červená hmla pred očami.

Potom začal prihrávať aj keď nemal.

Raz mi dal takú dlhú loptu do behu, že pozerám naňho a hovorím si, že sa ma určite usiluje zabiť.

Ako som spomenul, do 30.minúty sme boli opticky možno lepším tímom, hostia však zistili, že sme hrateľný a postupne hru vyrovnali, nohy nám začal robiť agilný Peter Schmidt, Filipindo (on strašne lúbi Ronalda, preto Filipindo) sa na ľavej čiare predvádzal pred sympatickou rozhodkyňou, ktorá zápas zvládla s prehľadom.

Ono vo všeobecnosti sme hrali v rukavičkách. Asi sme dostali munitídu.

Paradoxne, v čase keď sa začali osmeľovať hostia, sme po rohovom kope skórovali my. Maťov center našiel Iva Hlinku, ten sa mierne prikrčil a hlavou k tyči vsietil úvodný gól duelu.

37.minúta a 1:0. Fajn, už to pôjde aj samé.

No neišlo.

Ľahká strata lopty v útoku, rýchla kontra hostí a z prvej vyloženej šance Filipindo nedal Palovi šancu.

Polčas 1:1.

V závere nám ešte praskol Kanky, vynútené striedanie do druhej polovice, ktorú sme začali horšie ako zle.

Druhý gól hostí ešte neplatil pre ofsajd, toto varovanie sme však nezobrali vážne, práve naopak, miesto ľahkých strát lopty sme ju Bohdanovčanov rovno odovzdávali.

Iba nekompletní by to nevyužili. Nerozhodný stav tak trval do 69.minúty, keď nám druhý hřebíček do rakve pribil z priameho kopu Schmidt, o tri minúty neskôr tretí pridal Hrebíček samotný a aby sme náhodou nevyskakovali, štvrtý vsietil Heriban.

V týchto fázach hry sme sa zmohli len na sériu štandardných situácií po vetre, v šestnástke hostí sa však nenašiel žiaden domáci hráč, ktorý by loptu upratal do siete, jednu z najväčších šancí po priamom kope Sedlovi vyrazil z bránkovej čiary hosťujúci gólman, trpkú prehru tak v závere korigoval Peter Vozár.

90.minúta a 2:4.

Ešteže bola taká kosa, že sme divákom nepokazili celé hody. Hosťujúci hooligans na čele s Palkom Lenivým tak mohli zaslúžene oslavovať.

Bohdanovčania nás tak v tabuľke preskočili a zimujú na mieste, kde sme si seba predstavovali my.

Niežeby sme sa tam nedostali na jar. Samé to však nepríde a v zimnej príprave bude treba aby všetci na sebe popracovali.

Pre niektorých pripomeniem, že marec nie je zima.