Futbal, 2. liga: Juniorka Spartaka vyhrala v Banskej Bystrici

ŠPORT - Futbal - Spartak | 20.11.2016, 20.44, Ján Král

Juniorka Spartaka vyhrala ďalší zápas. Na ihrisku v Banskej Bystrici zvíťazila rezerva andelov v záverečnom jesennom kole druhej ligy – skupiny západ 2:0.

Futbal, 2. liga: Juniorka Spartaka vyhrala v Banskej Bystrici

Filip Tomovič z tejto parkety strelil druhý gól Spartaka. Reprofoto: Spartak TV

Andeli strieľali góly vždy v závere polčasov. Najprv v 41. minúte otvoril skóre Yao, keď andeli rozohrali roh na krátko a lopta sa cez Mihálika a Erika Ujlakyho dostala až k Afričanovi, ktorý zblízka skóroval.

V 85. minúte potvrdil tri body pre Trnavčanov krásnou strelou z priameho kopu Tomovič. Obaja hráči sú už tradičným strelcami trnavského béčka v tejto sezóne, Yao vsietil svoj deviaty a Tomovič siedmy gól.

Zaujímavosťou bolo, že iba na lavičke presedela celý duel dvojica, ktorá je na súpiske A-mužstva Spartaka – útočník Paukner a stredopoliar Gagnon.

"Vedeli sme, že to bude náročné, lebo Banská Bystrica je na spodku tabuľky, už bez šance na prvú šestku a môže teda hrať uvoľnene. Ďalším súperom bol ťažký terén, s čím sa nám nedarilo dobre vyrovnať. Som ale rád, že sme vyhrali a posunuli sa na tretie miesto tabuľky," zhodnotil zápas pre Spartak TV tréner andelov Marián Šarmír.

Juniori Spartaka poskočili na tretiu priečku tabuľky, kde prezimujú. Pred siedmym celkom priebežného poradia Žilinou B majú ale len dvojbodový náskok.

Aby sa vyhli zostupu, musia Trnavčania skončiť v prvej šestke. Na jar sa hrajú ešte štyri kolá základnej časti, zverenci trénera Mariána Šarmíra majú pred sebou poriadne náročné vylosovanie – privítajú Šamorín, pôjdu do Skalice, potom hrajú doma s Pohroním a napokon sa im do cesty postaví Nitra.