Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Štvrtok 20. 6., meniny má Valéria, zajtra Alojz.Význam mien.

Futbalom pomohli deťom: Novorodeneckému oddeleniu venujú trnavské firmy tisíc eur

Vydané 28.11.2016 o 16.55, autor Ján Král

V trnavskej pôrodnici sa tento rok narodilo zatiaľ 1520 detí. Ide o údaj k 25. novembru, je teda viac ako isté, že minuloročný počet 1564 novorodencov tohtoročné štatistiky prekročia. Z tohto 288 detí potrebovalo po svojom narodení intenzívnu starostlivosť, pričom 80 bolo v kritickom stave.

Futbalom pomohli deťom: Novorodeneckému oddeleniu venujú trnavské firmy tisíc eur

Momentka zo súboja Prvá stavebná sporiteľňa - Termomont. Foto (9x): Ján Král


reklama

 

To znamená, že potrebovali oživovanie alebo zabezpečenie životných funkcií prístrojmi, infúziami či liekmi. Ostatné prišli na svet s menšou hmotnosťou, vrodenou chybou alebo najčastejšie vrodenou infekciou, prípadne sa predčasne narodili.

 

Pre takéto detičky funguje v trnavskej pôrodnici oddelenie intenzívnej starostlivosti vybavené inkubátormi. Nemocnica sa snaží skvalitňovať výbavu tejto sekcie novými prístrojmi, finančné zdroje sa však nehľadajú ľahko.

 

Zástupcovia neinvestičného fondu Budúcnosť deťom sa pred rokmi rozhodli, že budú podporovať práve túto sféru.

Štvorlístky 2019

reklama

 

Ide o neziskovú organizáciu postavenú na nadšencoch, ktorí organizujú každoročne akcie s charitatívnym podtónom a výťažok následne posúvajú na dobročinné účely.

 

"Existujú tisíce odvetví, kde sa dá pomáhať. Téma novorodencov však zahŕňa kľúčové myšlienky nášho fondu. Nepriamo pomôžeme niekomu, kto sa predčasne narodí a zároveň sme pri štarte jeho života. Druhá vec je, že sme sa vďaka možno i vďaka náhode stretli s ľuďmi, ktorí sú zamestnaní v nemocnici a nad rámec svojich povinností hľadajú spôsoby, ako robiť svoju prácu čo najlepšie. Ženy na novorodeneckom oddelení na čele s primárkou Rozáliou Mišovou dávajú do svojej práce viac ako len povinný pracovný čas. Robia zo svojej práce poslanie. A to nás oslovilo," vysvetľuje predseda Budúcnosti deťom Juraj Henisch.

 

Tento prístroj už na novorodeneckom oddelení majú, chcú ho natrvalo zakúpiť.

 

 

V piatok zorganizovala Budúcnosť deťom v športovej hale v Hrnčiarovciach nad Parnou v poradí už 16. ročník Benefičného futbalového turnaja firiem (BFTF). Vybralo sa štartovné a výťažok už tradične poputuje na dobročinné účely.

 

"Teší ma, že sme vytvorili zisk viac ako tisíc eur, ktorý bude mať význam pre novorodenecké oddelenie. Turnaj sa odohral v atmosfére, ktorá bola o športovaní a na palubovke nešlo o život. Máme spätnú väzbu, že účastníci sa dobre zabavili, to ma teší," dodal Henisch.

 

"Budúcnosť deťom nám každoročne prispieva na nákup prístrojov. Pri oddelení funguje združenie na pomoc novorodencom, ktoré zakupuje prístroje na novorodeneckú intenzívku. Spomínanú čiastku tento rok pridáme k zbierke, z ktorej chceme zakúpiť inkubátor pre kriticky chorých novorodencov, ktorý už máme zapožičaný," uviedla Rozália Mišová.

 

Losovanie o úvodný výkop. Juraj Henisch (uprostred) bol na turnaji okrem organizátorskych povinností aj rozhodcom.

 

 

Na Benefičnom futbalovom turnaji firiem štartovalo päť tímov. Triumfovala Prvá stavebná sporiteľňa v drese, v drese ktorej štartoval aj Miroslav Málik, bývalý hráč trnavského Spartaka či futsalovej Mimy.

 

"Chceli sme podporiť správnu myšlienku, tento turnaj ju má, deti potrebujú podporu najviac, peniaze pôjdu na dobrú vec. Prišli sme si po výhru, aj keď sme boli trochu oslabení, keďže náš šéf Milan Baláž sa nemohol pre pracovnú vyťaženosť zúčastniť, ale zvládli sme to napokon aj bez neho," usmieval sa po turnaji Miroslav Málik, ktorý mal spoločne s Petrom Zošákom a Petrom Sládečkom prsty vo väčšine gólových akcií svojho tímu.

 

 

Druhé miesto obsadila trnavská spoločnosť Termomont, tretie Slovenská sporiteľňa, štvrtý skončil tím WebHouse a poradie uzatvárala firma CS.

 

"Turnaj nás oslovil práve tým, že bol benefičný a peniaze zo štartovného idú pre novorodenecké oddelenie. Zdravotníctvu treba pomôcť vo všeobecnosti. Výkony nášho mančaftu hodnotím ako výborné, mali sme trochu smolu, dvakrát sme prehrali tesne, zápasy sme však odohrali so cťou, takže v konečnom efekte hodnotíme pozitívne," povedal Ivan Pekarovič, riaditeľ webhostingovej spoločnosti WebHouse, pod ktorú spadá aj portál trnavskyhlas.sk.

 

Na zápasy sa prišli pozrieť aj deti z miestnej školy.

 

Výsledky 16. ročníka BFTF:

PSS - SLSP 2:0

CS - WebHouse 1:3

PSS - Termomont 5:0

CS - SLSP 0:6

Termomont - WebHouse 2:1

PSS - CS 5:1

SLSP - WebHouse 3:2

CS - Termomont 1:4

PSS - WebHouse 2:0

SLSP - Termomont 1:2

 

Tabuľka:

1. Prvá stavebná sporiteľňa (PSS) 14:1 12 bodov

2. Termomont 8:8 9 bodov

3. Slovenská sporiteľňa (SLSP) 10:6 6 bodov

4. WebHouse 6:8 3 body

5. CS 3:18 0 bodov

 

Víťazi turnaja - Prvá stavebná sporiteľňa.

 

Tím Termomont.

 

Tím Slovenská sporiteľňa.

 

Tím WebHouse.

 

Tím CS.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Zomrela futbalová legenda Spartaka Anton Hrušecký

Zomrela futbalová legenda Spartaka Anton Hrušecký

Futbalová Trnava smúti. Zomrela legenda z prvej majstrovskej éry Spartaka. V utorok 18. júna naposledy vydýchol... celý článok

Spartak angažoval Tešiju zo Senice, Depetris odchádza do Trenčína

Spartak angažoval Tešiju zo Senice, Depetris odchádza do Trenčína

Spartak Trnava má ďalšie zmeny v kádri A-mužstva. Do Trenčína odchádza útočník David Depetris (30), naopak,... celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Synagóga Café Fiat Doblo El Gauco Fiat Tanex Autoumývareň Industry Fabrička Countryfest Bohunice 2019 Čistiareň Trnava Gašparík 2018 Marell Bábence Grinaj Remax

reklama

Aktuálne video

Spartak v príprave zdolal Komárno, rozhodli góly Tavaresa

Spartak v príprave zdolal Komárno, rozhodli góly Tavaresa

Futbalisti trnavského Spartaka zvíťazili v druhom prípravnom zápase nad Komárnom 2:0. O oba góly sa postaral... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

16°C
16°C
17°C

aktualizácia: 5:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2019 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda leto 2018

reklama