Futbalová glosa: Víťazstvo pre tata

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 14.8.2017, 07.12, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Brestovany 4:0 (klikni pre bližší kontext).

Ahoj svetielka,

meteorológovia vravia, že frontálna anomália, takéto iskrenie vo vzduchu, búrka bez dažďa, veter a Sedlovi elektrizovala ofina, absolútne si to nevedeli vysvetliť.

Ja ponúkam jednoduché riešenie. Všetko išlo z Hrnčárovéc, bo sme sa chystali na Brestovany.

Pred rokom a niečo sme o gól v poslednej minúte vypadli, minulý nás nasledovali oni a tento rok sme sa ale stretli v nižšej súťaži s naratívom, tak kto z koho.

Už v prvej minúte mohlo byť vymaľované, hostia zahrávali, raz, dva, tri, štyri, päť prihrávok vzadu, šiestu zachytil v prvej minúte ešte stále pri silách Jeďo, pozrel, vpredu Vozo osamotený pálil sirky, jak dievča od H.Ch. Andersena, loptička do behu, Vozo ukážkovo obišiel obrancu, pred ním už len brána jak svet a malinký brankár, Pecko však trafil jeho.

Už to mám vyriešené. Všetko dobré čo, mladší Vozo spraví, spomeniem, že to bol Vozo, čo dojebabre, tak bude Pecko.

Potom nás však dokonale zaskočili hostia. Mladí chalani, asi im bola putna, čo bolo predtým, začali behať, napádať, my sme sa nevedeli dostať do kombinácie, o minútu na Peckovu šancu trafila tečovaná lopta našu žrď, opraty až do 20.minúty držali hostia, ale takého koníka, čo by preskočil Marcelinha s Ivušom nenašli.

Bez hanby priznám, že mladí sršni nám robili nohy. Potom si Paťkoló konečne zastal svoj priestor v strede, odbremenil Sedla, prišiel si pre prihrávku dozadu a už to začalo trochu vyzerať.

To sú detajle, ale ten náš trénerko poctivo študuje reč každého internacionála a trpezlivo vysvetľuje aj veci že : "ispod linie lopty", takže nemôže nikto povedať, že by ho tréner na ten zápas nepripravil.

Fajn, Paťo našiel svoje miesto vo svete, Sedlo už nemusel toľko kmitať ako atóm pri jadrovej fúzii, konečne dostal priestor, česky a srbsky prostor k ofenzívnym únikom, ponajprva hľadal Há Roberta, toho však ešte za dres ťahali zuby, aby v 43.minúte vyzval osamoteného Šeďa pred hosťujúcim brankárom na sólo "Učiteľky tanca".

Paľo Hammer sa musí v hrobe obracať.

Aj vďaka tomu polčas plichta. A ešte aj ten druhý začali hostia lepšie. Tak ale vzadu Marcelinho s Ivušom, no pasaran, Sitko aj za cenu že prevalil tyčku našej brány vytiahol vingel hostí, aby sa v 54. minúte vybral Ivušo na rohový kop.

Či to trénoval u Mary Poppins, neviem, ale vytiahol sa na hlavičku a loptu klincoval k oprotivenšej tyči, na istotu však loptu zabil Vozo.

55.minúta a 1:0.

Stále to však nebolo vyhraté, hostia neprestali kúsať. Tak ale takéto ja nemusím.

Jako nožničky šuviks. Ivušo z prvej zo stopéra na ľavého obrancu, skôr ľavého než obrancu, hodím si tomtom medzi dvoch, oproti tretí, lopta sa odrazí ge mne, to už na mna aj slnko žmurklo, štvrtý, reku tehoto obídem a odovzdám Sedlovi.

Z atmosféry sa podozrivo začal vytrácať kyslík. Proti Sedélkovi vyštartovali dvaja záložníci a kamarát s úsmevom na tvári, že Vozo! A do behu.

Dobre, kto je prvý voľný? Jeďo. Tak som mu prihral a ešte utekal. On mi narazil pred šestnástku. Ta reku takú vypálim, ale už ma z nedostatku kyslíka motalo a ako som postupne spomaloval, loptu som mal zase na nohe a vidím Voza, preboha otoč sa smerom k bráne a nechaj ma vydýchat.

Narazil mi ju.

Niekto v takých chvílach vidí svetlo na konci tunela, já som počul Jeďa. Už som nevidel, tak na netopiera som to tam zacentroval na protiľahlú žrď a Jeďko v sklze zlomil odpor mladej gardy.

66.minúta: 2:0.

Dostali sme sa do pohody, na istotu poslal Ivušo k ľavej čiare Dušana, jediného abstinenta v mužstve, možno vďakabohu, možno aj tak dobre, pri pravej žrdi našiel nabiehajúcu hlavu Sedla, ale ak ste pozorní čitatelia, viete, že ak mu brankár vyrazí gólovú hlavičku, tak odrazená lopta vždy dopadá k Sedlovi.

Tak aj bolo: 3:0. 69.minúta.

Výsledok podčiarkol Jeďo. Napriahol ľavačkou a pod brvno na stred brány prepálil rukavice nepozornému gólmanovi.

Štvorka, teda 4:0. 82.minúta.

Ale od utorka máme brigádu, posúvame bránky, lebo Jeďo ešte viac než sieť miluje ten zvuk, kedy lopta trafí tyč, ako aj v 87.minúte.

Hláste sa v Stodole, heslo je: "Vozovi pivo a čo bude", prineste si vodováhu, zameriavač na vysoké tatry, buzolu a kompas.