Futbalová glosa: My Peter Vozárovci sme asi zakliati

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 7.9.2017, 21.04, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Peter Vozár starší dopĺňa tekutiny. Foto: trnavskyhlas.sk

Hrnčiarovce v stredu v dohrávanom stretnutí, ktoré bolo prerušené pre búrku za polčasového stavu 2:2, prehrali s Jaslovskými Bohunicami 2:3. Dohrával sa iba druhý polčas, o víťazovi rozhodol gól Marcela Bachratého. O stretnutí písal Peter Vozár. Ako inak, glosátorským perom.

uprostred týždňa na nás čakala dohrávka prerušeného zápasu s osvietencami z Jaslovských Béčok.

Taktika bola jasná, hral sa len polčas, zaujímavé, že ju tréner nasmeroval len ku mne, že "Vozo,k...a behaj, odbehaj aspon tých 15-20 minút, ked nebudeš vládat , potom ta dám dole."

Mafián. :D

A tak, čo mi rachitické plúcka stačili, som sa snažil.

Hostia od úvodu tiež nešli na remízku, ujali sa hry a snažili sa udávať tempo. Dobre kombinovali, ale iba po našu šestnástku.

My sme klasicky začali ľahkými stratami po nevynútených chybách, postupne sme sa však do zápasu dostali tiež, ukľudnili sme sa na lopte a v diaľke sme párkrát za polkruhom uvideli aj vrchnú časť súperovej brány.

To sa odohrávalo prvých 10 minút, potom sa hra vyrovnala a hral sa pekný útočný futbal na oboch stranách.

Dovolím si tvrdiť, že dokonca aj behavý. Taký že hore, dole, lebo sa opäť začalo mračiť a vyzeralo to na búrku a teda, že polčas by sme mohli prerušiť ešte raz, tak sa nemusíme šetriť.

Nestalo sa, hra pokračovala ďalej, hostia to skúšali buď individuálne cez troch, štyroch našich, alebo strelami spoza šestnástky, my po protiútokoch, alebo postupným zakladaním cez stredovú dvojicu Sedla s Jeďom na ťažké hrotové kalibre Pecka s Dudkom.

Pecka by bola, keby v 58.minúte, potom ako si Peter Vozár mladší narazil s tým starším Petrom, ten ho krásnym pasom za obranu vysunul, Pecko aj bol pri lopte skôr než hosťujúci gólman, skúsil si posunúť loptu okolo neho, ten ho však mierne pribrzdil, ale nie, bojovníci nepadajú, ani nekričia, tak opäť nič, ani nedal šancu dobre pískajúcemu rozhodcovi niečo písknuť.

Nad hlavami mračná, začalo mierne mrholiť a z ničoho nič drbol blex.

Do našej brány.

Andy Bé po po tretej rovnakej chybe stratil v strede loptu, s tou do odkrytej obrany vleteli hostia, hosťujúci záložník mohol strieľať aj sám na vybehnutého Palina, zľava však zvolil spätnú prihrávku na lepšie postaveného Zubára, ktorý prestrelil na čiare stojaceho Ivuša.

65. minúta 2:3.

Čo im ten chalan robí zadarmo zubné implantáty, keď mu servírujú také prihrávky?

Dobre, hra pokračovala, času na vyrovnanie bolo dosť, ešte aby sme sa naučili streliť aj gól. O päť minút opäť v hlavnej úlohe Pecko.

Zľava po kombinácii Sedlo, Jeďo našiel náš sivý vlk v pravo na šestnástke osamoteného Pecka, ten úplne sám pred brankárom, miesto spracovania volil strelu z prvej a lopta skončila v péčku nad.

A to už fakt aj sama príroda začala plakať nad našou streleckou mizériou, poriadne sa rozpršalo, skúšali sme to teda aj z diaľky, ale lopty nám lietali za Peckovým péčkom tiež nad.

Také tempo, že od nedostatku kyslíku sa mi miestami marilo, že bivakujem po zostupe v tábore pod vrcholom Čumulangmi, aj tak som však ešte zapol kárové rezervy a nabehol si na Sedlovu prihrávku k čiare a odpornou ľavou nohou som ju naservíroval na hlavu...

Peckovi.

Ten ju umiestnil do protipohybu brankára, na bránkovej čiare však hasil obranca.

Ja už neviem, my Peter Vozárovci sme asi zakliati. Kto nám nepraje, alebo čo nám nepraje? Ja už si to neviem vysvetliť.

85. minúta a stav nezmenený.

Neujal sa ani Ivušov priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti v 87. minúte, nepomohla ani rošáda, kedy sa dobre hrajúci Marcelinho z pozície stopéra vymenil s Dudkom a gól nepriniesla ani hlavička po rohu v 89. minúte, keď Ivušo na prednej žrdi mieril hlavou v súboji nad.

Jedným z mála pozitív môže byť akurát to, že sme našli strelca. Ale z Bohuníc.