Futbalová glosa: V Hrnčiarovciach sa rodia strelci. Súperoví

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 2.10.2017, 17.24, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: V Hrnčiarovciach sa rodia strelci. Súperoví

Momentka zo zápasu Hrnčiarovce - Biely Kostol. Domáci Dušan Kralovič sa snaží vypichnúť loptu Petrovi Sládečkovi. Foto: Ján Král

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Biely Kostol 0:6 (0:4) (klikni pre bližší kontext).

tak nám zmenili predvoľbu, teraz sa do Hrnčárovéc dovoláte len keď vytočíte predvoľbu 0:6.

Hahaha. Desná sranda, teraz chodiť zahalený po vonku.

V príjemnom počasí, pred peknou kulisou nabudení hostia od úvodu dobre kombinovali a celých 5 minút sme sa nedostali k lopte.

A keď sme sa už konečne dostali, rozohrali sme nakrátko päťku, v strede sme ju trestuhodne stratili a Hrašna nás potrestal prvýkrát. 6.minúta a 0:1.

Facák cez celú hubu nás trochu prebral, hru sme opticky vyrovnali, škoda však že len na 20 minút.

Hra sa síce vyrovnala, ešteže sa nám prišiel Kuzmič pred zápasom ukázať, lebo za zápas sme si ho moc neužili, respektíve sme sa k nemu nedostávali.

Bielokostolani opäť pohrozili v 11.  minúte, keď Ostrihoň v šestnástke prestrelil bránu.

Skóre sa menilo v 28. minúte opäť po našej nevynútenej chybe, lebo však vpredu naši dvaja voľní, po stranách ďalší dvaja a vzadu piaty a šiesty, komu sa dalo prihrať.

No a neprihraj súperovi, lebo z toho sa až motá hlava. Tak rýchly protiútok a Sláďo načechral loptu na nabiehajúceho Hrašnu, ktorému z našeho hrnca chutilo - 0:2.

Tretí banán opäť nedôraz vzadu, nedovoleným zákrokom si pomohol Marcelinho a z priameho kopu v 31. minúte povedľa múru zo 17 metrov nechytateľne skóroval Lukačovič - 0:3.

Na tribúnach sa začalo spomínať meno nejakého Jožka Melena.

Hostia si zápas vyslovene v tréningovom režime užívali. V podstate nemuseli ani nič vymýšľať, stačilo počkať si na naše chyby. A že ich bolo požehnane.

Vpredu sme loptu nedokázali podržať, vzadu aj hosťujúcim fanúšikom prišlo lúto Doktora, Docenta, Inžiniera, Architekta alk. Voza, podla trénerových slov, aby sme do kabíny odchádzali ako Schalke, keď sme po rohovom kope okolo Viktora Čističa predviedli imitáciu imitácie bránenia - 41. minúta 0:4.

Cez polčas v kabíne padli aj tvrdšie slová, ale úplne zaslúžene, pretože aj keď proti favoritovi prehrať, tak aspoň po normálnom výkone a nie po takom trtošení sa a pregrciavaní.

V druhom dejstve sme sa už snažili nerobiť také minely, trochu nám pomohli aj vynútené striedania, dokonca sme boli aj blízko k čestnému úspechu, keď si Jeďo nabehol za obranu hostí, z ľavej strany našiel opustenú Vozovu makovicu, loptu som dokonca dokázal nasmerovať do siete prekonaného Kuzmiča, ale prekliatie pokračuje a proti bol Adámkov chrbát, od ktorého sa lopta odrazila do tyče.

Nový hospodár s tým bude musieť niečo spraviť. Poposúvať bránky, alebo čo, lebo toto už ani pravda nemôže byť.

Však je možné, aby sme po deviatich stretnutiach strelili len 11 gólov?

Toľko dajú Polednák so Zubárom v jednom zápase, keď sa dobre vyspia. Tak ale zase na druhej strane chvalabohu, že nehrávajú za nás, však by sa zo mňa stal grafoman, keď som pozeral ostatné výsledky súťaže.

JéBé Bé – Good Water 12:4 a Pavlice - Trstín 14:0.

Len človek človeku dokáže dať toľko gólov, čo človek človeku.

Akurát my budeme asi iný druh. Sme aj cicavci, aj chodíme sem tam vzpriamene, niekedy dokonca aj rovno, akurát na tom ihrisku sa to stráca.

Zato Bíkej sa nestratili. V 75. minúte skompletizoval hetrik Hrašna - 0:5.

U nás sa rodia strelci. Súperoví.

Stav na Melena však vydržal iba do 81. minúty, keď nám nepopulárneho kanára nasadil Gažovič. 0:6.

A to nás párkrát ešte zachraňoval Sitko v bráne. Tak nám trochu aj zhorkla neformálna rozlúčka s teraz už bývalým hospodárom, ktorý sa o nás, ihrisko a všetko okolo neho dlhé roky staral, a vďaka nemu sme mohli hrávať na jednom z najlepších ihrísk v kraji.

Ako sa hovorí: Starý hospodár je dóchodca, nech žije nový!

Je to chalanisko mladý, má veľký potenciál, všetci veríme, že nastavenú latku nepodlezie, akurát my by sme tú svoju mali dvihnúť.