Futbalová glosa: Po výbuch v Jaslovských Bohuniciach už na postup nejdeme

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 4.4.2018, 15.34, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Po výbuch v Jaslovských Bohuniciach už na postup nejdeme

Ilustračné foto: archív trnavskyhlas.sk

Tentoraz písal o zápase Jaslovské Bohunice B - Hrnčiarovce 5:0 (4:0) (klikni pre bližší kontext).

sme sa vybrali do kraja, kde robia elektriku, do obce kde aj smetiari chodzá v neoprénoch. Jedziná dedzina, dze nemajú bezdomovcov. Mali troch, ale išli vyberat koše a tam ale pol milióna KiloWatt Ampérov.

Trochu ich zatráslo, jak aj nás. Ale my sme to prežili.

Z úvodu zápasu sme prvých 10 minút určovali tempo, už v 2. minúte po peknej kombinácii namieril v čistej šanci Mirko Bé tesne vedľa, o pol minúty brankárovi vyprášil rukavice Danielito.

Jaj, reku tento zápas si užijeme.

Aj sme si. Asi ako pan Domácí, když ho navštívilo pár sfetovanej negrú s letlampou.

Jaslovské Bohunice Béčko (skrátene Jébébé) sa oťukali, spoznali a našli naše achillove paty.

Tak ani to nebolo extra ťažké, nakoľko sme sa dostali do fázy, kedy sa nám asi vplyvom radiácie začala robiť problémy trajektória lopty, problém sme začali mať odhadnúť, do akých miest asi bude smerovať, nieto si ešte trikrát po sebe prihrať.

Do švungu sa dostal domáci stredopoliar Hrabovský, ktorý si vynahradil prehru Jébéáčka deň predtým.

Prvý gól sa v 14.minúte obtočil z pravej strany spoza šestnástky, krátkou zasekávačkou sa zbavil dvojice našich obrancov a strelou k tyči otvoril skóre - 14. minúta a 1:0.

Ten istý hráč si potom v rozpätí 25 minút spravil z našej defenzívy kuželky a servíroval do otvorenej obrany jednu turovku za druhou.

Po góle Nemčeka v 21. minúte na 2:0 sme si ešte trochu verili, stačil kontaktný gól, po chybe domácej zálohe sme aj išli s Danielitom dvaja na jedného stopéra, vo finálnej fáze sme si však nerozumeli a vzápätí hneď z protiútoku, ako cez kopirák, Hrabovský potiahol až k našej šestnástke, v nej našiel úplne voľného Nemčeka a ten nám zasadil tretí direkt.

A to nás rozhodilo ešte viac, takže domáci si nás o dve minúty rozpinkali a my sme inkasovali aj štvrtýkrát, kedy prakticky do prázdnej strany skôroval opäť Hrabovský.

Písala sa 36. minúta, domáci žiarili aj vo dne, nielen v noci, izotop uránu má polčas rozpadu 704 miliónov rokov, my sme sa rozpadli za 20 minút.

V závere v obrovskej šanci mal šancu zmierniť výsledok Jeďo, ale bol vykysucovaný, rozumej po ťažkom víkende na Kysuciach.

V čistej šanci sa ešte snažil zaseknúť opustenú bránku, ale dezorientovaný stretol len spadnutého stopéra domácich.

Polčas stolička a dídžej začal zháňať Jožku Melena.

S vetrom v chrbte sme hru opticky vyrovnali, vpredu sme však doplácali na to, že veľa situácií sme riešili naopak.

Keď sa pýtala strela spoza šestnástky, nahrávali sme, keď sa pýtala jednoduchá prihrávka za obranu, kombinovali sme do strán.

Aby nám ľúto nebolo, skóre v 54. minúte uzatvoril tretím gólom Nemček, potom už sa tromi skvelými zákrokmi prezentovala aj naša zimná brankárska posila Matúš.

Päť gólov, ale všetko po situáciách, že to by ani Gazza nechytil a to som ho videl štvrtok vo vrcholovej forme v hale v Modranke.

Po 70. minúte nás konečne napadlo aj strieľať z diaľky, ale strely buď nesmerovali presne, alebo len do miest, kde stál pripravený brankár domáceho tímu.

Do pár čistých šancí sa ešte dostal Jeďo, ale ani ľavou, ani pravou, ani hlavou si za ten svet nevedel spomenúť, ako vyzerá priestor brány.

Ku koncu sa viac-menej dohrávalo, o taktike sa už hovoriť nedalo, systém bol asi nasledovný, že raz jedna strana útočila so siedmymi na štyroch, druhá sa nestíhala vrátiť, potom naopak, opäť sa to otočilo a asi tak až do konca zápasu.

Výbuch v Jaslovských Bohuniciach nás trochu vrátil na zem, tento rok už teda na ten postup nejdeme.

A také dobré vylosovanie teraz máme. Doma dvakrát po sebe, Bohdanovce a Trstín, to dáme. Ibaže by sme nedali.