Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Nedeľa 20. 1., meniny má Dalibor, zajtra Vincent.Význam mien.

Kampaň Do práce na bicykli prináša novinky, k dispozícii bude aj aplikácia

Vydané 23.4.2018 o 10.30, prispievatelia

Do kampane sa môžu najneskôr do 5. mája prihlásiť dvoj- až štvorčlenné tímy kolegov, ktorí si budú v máji evidovať svoje cesty do práce na stránke www.dopracenabicykli.eu.

Kampaň Do práce na bicykli prináša novinky, k dispozícii bude aj aplikácia

Ilustračné foto: shutterstock.com


reklama

 

Vďaka kampani Do práce na bicykli odjazdili Trnavčania pri presunoch za živobytím minulý rok 44 672 kilometrov. Ušetrili pritom 11 422 kilogramov Co2, ktoré by inak unikli do vzduchu pri jazde motorovým vozidlom.

 

Do súťaže bolo v Trnave zaregistrovaných 86 tímov, v ktorých súťažilo 275 ľudí. Priemerne jeden účastník prešiel za mesiac viac ako 173 kilometrov, celkovo urobili trnavské tímy 6629 jázd.

 

To je len stručný výpočet minuloročných štatistík kampane Do práce na bicykli, ktorá má snahu ukázať obyvateľom, že cesta do práce na dvoch kolesách môže byť prospešná nielen zdraviu, ale aj ich peňaženke a životnému prostrediu.

 

V týchto dňoch prebieha registrácia do nového ročníka a pripravené sú aj viaceré novinky.

 

Okrem aplikácie (k dispozícii bude na stiahnutie do smartfónov v úvode mája) zaznamenávajúcej súťažné jazdy môžu účastníci kampane pomôcť mestu spoznať spôsob ich prepravy do práce a trasy, ktoré najčastejšie využívajú.

 

„Odhodlaj sa zmeniť svoj pohľad na cestu do práce!“ S týmto sloganom vstupuje kampaň už do svojho 5. ročníka, v ktorom sa bude snažiť motivovať Trnavčanov k prehodnoteniu ich dopravných zvyklostí. Tí si budú môcť počas mája vyskúšať, aké je to nechať auto doma a dochádzať do práce bicyklom, pešo alebo MHD. Okrem spoznania výhod spojených s používaním ekologických foriem dopravy zároveň obyvatelia prispejú k zmierneniu dopravných zápch.

 

„Ako sa hovorí, najťažšie je začať. A májová kampaň Do práce na bicykli môže byť pre mnohých Trnavčanov skvelým impulzom, aby skúsili zmeniť svoje dopravné návyky. Cesta do práce totiž môže byť zo sedadla bicykla nielen krajšia, ale aj zdraviu a mestu prospešnejšia,“ hovorí koordinátorka kampane Andrea Štulajterová z Občianskej cykloiniciatívy.

 

Do kampane sa môžu najneskôr do 5. mája prihlásiť dvoj- až štvorčlenné tímy kolegov, ktorí si budú v máji evidovať svoje cesty do práce na stránke www.dopracenabicykli.eu.

 

Do súťaže sa navyše môžu zapojiť aj študenti stredných a vysokých škôl, ktorí dosiahli vek 15 rokov. Každý účastník, ktorý v máji absolvuje najmenej 28 jázd do práce a z práce na bicykli, bude zaradený do žrebovania o viaceré zaujímavé ceny na čele s elektrickým bicyklom, skladacím bicyklom alebo pobytmi v horskom hoteli.

 

Kampaň bude mať tento rok aj špecifický rozmer. Vďaka mobilnej aplikácii a možnosti evidencie presných trás na webe pomôžu súťažiaci zmapovať najvyťaženejšie úseky chodníkov a ciest v Trnave.

 

„Na základe týchto dát bude možné zostaviť mapu komunikácií, ktoré cyklisti, peší alebo užívatelia MHD používajú pri presunoch do práce najčastejšie. Mesto bude môcť následne tieto informácie využiť pri tvorbe plánu udržateľnej mestskej mobility, ako aj pri plánovaní opráv alebo výstavby nových chodníkov tam, kde boli doteraz iba cestičky vyšliapané v tráve,“ vysvetľuje Štulajterová.

 

Ako dopĺňa, čím viac týchto dát bude, tým kvalitnejšie výstupy z kampane budú.

 

„Po bezplatnej registrácii si každý súťažiaci bude počas mája evidovať svoje cesty do práce a z práce, a to nielen prejdené na bicykli, ale aj tie, ktoré absolvuje pešo, MHD alebo autom. Preto je vítaný každý, kto sa do kampane zaregistruje a svojou evidenciou jázd prispeje k získaniu čo najpresnejších údajov,“ uzatvára Štulajterová.

 

(mm, krj)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Janečka podpísal v Spartaku zmluvu, prichádza za skromných podmienok

Janečka podpísal v Spartaku zmluvu, prichádza za skromných podmienok

Na futbalistov Spartaka čaká v sobotu ďalšia previerka. O 13:00 nastúpia v Györi proti domácemu Györmotu.... celý článok

BÁBENCE: V januári sa v trnavskej pôrodnici narodili krásne detičky

BÁBENCE: V januári sa v trnavskej pôrodnici narodili krásne detičky

Syn sa narodil aj poslancovi mestského zastupiteľstva v Trnave Ľubošovi Kollárovi. celý článok

Futbalová glosa: Viac ako dolnoorešanská bažina je už len súboj s polárnym medveďom

Futbalová glosa: Viac ako dolnoorešanská bažina je už len súboj s polárnym medveďom

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu... celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Synagóga Café Fiat Doblo El Gauco Fiat Tanex Autoumývareň Industry Praktická ambulancia Trnava Fragile pridany Duo Rytmus Gašparík 2018 Marell Trnavské rádio

reklama

Aktuálne video

FOTO: S Adamcom sa lúčili na štadióne známe futbalové tváre a tisíce fanúšikov

FOTO: S Adamcom sa lúčili na štadióne známe futbalové tváre a tisíce fanúšikov

Truhlu s Jozefom Adamcom odprevádzali po emotívnom obrade zo štadióna za tónov Silenzia a potlesku fanúšikov... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

-1°C
-2°C
-1°C

aktualizácia: 7:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2019 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda leto 2018

reklama