Štvrtok 20. 6., meniny má Valéria, zajtra Alojz.Význam mien.

Úspech trnavských žiakov v USA: So svojím robotom získali tretie miesto na svetovej súťaži

Vydané 3.5.2018 o 11.11, prispievatelia

Vo svetovom finále populárnej robotickej súťaže v americkom Detroite skončili na treťom mieste.

Úspech trnavských žiakov v USA: So svojím robotom získali tretie miesto na svetovej súťaži

IT-PRO-BESST tím skanduje počas súťaže.

Skupina žiakov z Trnavy si z finále celosvetovej súťaže v stavaní robotov First LEGO League v americkom Detroite priniesla ocenenie za tretie miesto spomedzi 104. zúčastnených tímov z celého sveta.

Postup na šampionát si žiaci Anglicko-slovenskej bilingválnej školy BESST vybojovali cez regionálne kolo v Bratislave, semifinále v poľskom meste Lodž a stredoeurópske finále v nemeckom Aachene.

Agentúru SITA o ich úspechu informovala Mária Magdolen z BESST.

Štvorlístky 2019

Počas americkej súťaže sa mladí Trnavčania prebojovali do finále medzi osem najlepších tímov.

Tu ich tím IT-PRO-BESST skončil s novým slovenským rekordom 530 bodov na treťom mieste. Maximálny počet bodov je 535.

,,Nášmu robotovi sa v Amerike mimoriadne darilo. Napriek veľmi náročnej preprave a inštalácii sa ukázala jeho vysoká kvalita a spoľahlivosť. Na šampionáte sme dosiahli druhý najlepší výsledok spomedzi všetkých tímov a po vyraďovacom semifinále s neskorším víťazom sme sa nakoniec umiestnili na vynikajúcom treťom mieste,“ povedal jeden z hlavných strojcov tohto úspechu, bývalý člen tímu a jeho aktuálny kouč Jakub Hirner.

Na súťaži bola veľká konkurencia.

Slovensko reprezentoval deväťčlenný tím v zložení Júlia Hypká, Natália Horváthová, Rebeka Hirnerová, Paulína Hlavnová, Emma Válkyová, Ondrej Karlubík, Adam Martiš, Marek Šugár a Paul Tobias Karchs, trénermi boli Jakub Hirner a Rastislav Rehák.

First LEGO League je najväčšia robotická súťaž, ktorej cieľom je nadchnúť deti a mládež pre vedu a nové technológie.

Aktuálne združuje viac ako 30-tisíc tímov, ktoré dokazujú svoj vedecko-technický talent a kreativitu pri riešení úloh na turnajoch po celom svete.

Žiaci si pozreli aj parádny výhľad z mrakodrapu Hancock Tower v Chicagu.

Časť deväťčlennej skupiny trnavských inovátorov z Trnavy sa vlani vďaka tomuto programu zúčastnila na exhibícii najlepších tímov v austrálskom meste Sydney.

text: SITA

Zomrela futbalová legenda Spartaka Anton Hrušecký

Futbalová Trnava smúti. Zomrela legenda z prvej majstrovskej éry Spartaka. V utorok 18. júna naposledy vydýchol... celý článok

Spartak angažoval Tešiju zo Senice, Depetris odchádza do Trenčína

Spartak Trnava má ďalšie zmeny v kádri A-mužstva. Do Trenčína odchádza útočník David Depetris (30), naopak,... celý článok

Synagóga Café Fiat Doblo El Gauco Fiat Tanex Autoumývareň Industry Fabrička Countryfest Bohunice 2019 Čistiareň Trnava Gašparík 2018 Marell Bábence Grinaj Remax

Spartak v príprave zdolal Komárno, rozhodli góly Tavaresa

Spartak v príprave zdolal Komárno, rozhodli góly Tavaresa

Futbalisti trnavského Spartaka zvíťazili v druhom prípravnom zápase nad Komárnom 2:0. O oba góly sa postaral... pozrieť video