Futbalová glosa: Oslavy Spartaka boli bláznivé, niekedy aj naše šance na Dobrej Vode

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 23.5.2018, 10.59, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Ktože to prišiel pobozkať Nestora El Maestra pri oslavách titulu? Reprofoto: RTVS

Tentoraz písal o majstrovských oslavách Spartaka a zápase Dobrá Voda - Hrnčiarovce 1:4.

Sewa majstri,
minule som myslel, že už sa vác oslávit to nedá, to som ale nevedel, akú hlbokú ryhu nechá tento víkend na na našich pečienkach. A hlasivkách.
My sme fakt blázni.

Vrátim sa k jeseni. Sedíme po zápase so Sklíčkom a Fefom a hovorím, že už druhý zápas po výhre v Ružomberku sme získali titul. 500 ľudí ako jeden išlo lepšie než sovietske hodinky, lebo tie idú o deň napred.

Ešte sa káder neoťukal, ale hráči išli na doraz, nedovolili si vypustiť jeden šprint a súboj. Krásnym gólom hlavou po rohu nás potom celú sezónu viedol mnohými odpisovaný Martin Tóth.

Zaiste je veľa futbalovejších hráčov, ale u neho tryskala snaha a ochota, on keby robil pohraničníka na hranicicach s Ukrajinou, sám by ju ustrážil.

A teraz mi volal doktor Nemo a zobral mi myšlienku, ale pravda je taká, že celý káder si zaslúži velký klobúčik dole.

Rovnaký si však zaslúžime aj my. Od prvého výjazdu až po posledný to bolo trnafské Nebopekloraj, dovolím si povedať, že sme sa navzájom inšpirovali. Chalani na ihrisku a trnavská ekipa na tribúne.

Naštartovaní už pól dna pred záapasom, ukazovali sme to naj, čo táto liga videla. Jak se říká, na hřišti i v hledišti.

Ale to, čo bolo v sobotu, to som ešte nevidel.

Predtým nezažil.Z Kanady chceli poslať požiarnické vrtulníky, že horí Trnava.

Horela, ale majstrovským ošialom a ten by neuhasil ani celý Atlantický oceán. Na tie videá sa môžem pozerať do nekonečna.

A ten poznáte, zobudí sa Šípková Ruženka a TTtitul je náááááááááš, la la la la láááááááááá!.

Trochu v tieni majstrovských osláv sme ešte predtým odohrali súťažný zápas na Dobrej Vode. Súper musel siahnuť do kádrových rezerv a niektorých hráčov vytiahnuť aj z múzea.

Už v 3. minúte po Ondríkovom rohu Sedlovu hlavičku vyrazil brankár len pred Krásneho Voza, ten však hlavou z metra mieril len do brvna.

Pekný Vozo nehral, seklo ho v krížoch, ale keby nastúpil, dá ich ale 5. Alebo by donútil Jeďa dať konečne gól. Chalan trikrát do polčasu išiel sám na brankára, ale to najlepšie ešte len malo prísť.

Zastúpiť ho preto musel El Kapitano, chvala pánu, že nie ten generátor náhodných slov, ale Sedielko po ďalľom z našich brejkov.

11. minúta a 0:1.

V 24. minúte sa po súboji pri autovej čiare musel predčasne pre zranenie kolena porúčať Jednoducho Hilec, ktorého nahradil Muno, inak aj predošlým trénerom Jankom Plachým zvaným.

To je v Hrnčiarovciach dlhá tradícia, teraz to čítam v jednej knihe od Jána Škreka, volá sa Spomienky nad Parnou.

Hru sme držali, domáci viackrát zasahovali v poslednej chvíli, prípadne Jeďo nechával vyniknúť domáceho gólmana. Dobrovodčania nás ohrozovali zvyčajne po našich chybách, na naše šťastie však neboli fatálne.

Zradný stav sme navýšili gólom až dve minúty pred koncom prvého dejstva.
To si Ondrík všimol na ľavo za obranou Krásneho Voza, ten nezištnou prihrávkou našiel nabiehajúceho Brímusa a ten do opačnej strany za pomoci konštrukcie brány zvýšil na 2:0.

Už to bolo o niečo lepšie.

Ibaže aj takýto stav mohol byť zradný. Domáci sa mohli z pár šancí dostať gólom do zápasu a mali by sme problém.

Problém sme mali aj v 49.minúte, kedy sa nám zranil jeden z motorov zálohy Ondrík, ktorého opäť zradil sval.

Na jeho miesto sa teda zasunul Jeďo a na jeho kúskoch sa bavila celá Dobrá Voda a tiež skupina fanúšikov Hrnčiaroviec.

Najpamätnejší predviedol v 60.minúte. Po úniku za domácu obranu, stál proti nemu len brankár, toho si položil a obišiel, na bránkovú čiaru sa z posledných síl stihol vrátiť domáci stopér a bolo vidieť, že je oproti Jeďovi bezradný, ten si loptu ešte lepšie prichystal, aby z päťky poslal loptu k tyči. Akurát zvonka.

Ešteže v 66. minúte to napravil a chladnokrvne po šiestej čistej šanci zvýšil na 0:4.

Ten kameň, čo padol trénerkovi ze srdca bolo počuť až v Kátlovciach.

Predtým v 54. minúte ešte Sedlo hlavičkou po Luskyho rohu takmer pretrhol sieť. Keby sa narodil v dobách starovekého Egypta, tak s hentakými hlavičkami mohol žulu opracovávať.

0:3.

Ako som napísal vyššie, v 66. minúte bolo už 0:4 a do kolónky strelcov sa mohli zapísať aj Milanko, ten sám pred brankárom však chcel nechať vyniknúť a streliť gól spoluhráča, lopta sa však k adresátovi nedostala, do listiny sa nezapísal ani Há Róberto, keď preváhal párkrát ideálny čas na strelu.

Stav tak v 75. minúte korigoval Chnapko, ktorý tak opäť strelil viac gólov ako ja.

Už som to raz písal, ale skoro 20 rokov dozadu som viedol tabuľku strelcov s 29 gólmi, Chnapko 24, v nedeľu som pridal 2 a hneď šprinty v pondelok ráno do obchodu pre Trnavské noviny, kde bola súťaž. A na titulke hneď: "Dobrá Voda : Trstín 20:0"

Zlá predtucha sa hneď naplnila. Chnapko 10. Slovami desať!!! Čo ho samozrejme katapultovalo do čela tabuľky, ktorú aj nakoniec s náskokom 2 gólov aj vyhral.

Ťažké spomienky totok, ale nakoniec sme sa na tom aj s domácimi divákmi zabavili.

V 77. minúte sa do hry po dlhej pauze dostal aj Andy Bé, ani on sa napriek dobrým veciam do gólovej listiny nezapísal.

Vynikajúci výkon odohrala aj stopérska dvojica Marcelinho s Luskym, u ktorých zvyčajne začínala konštruktívna rozohrávka.

Na výslednom stave 1:4 sa teda už nič nezmenilo a my sme mohli sa ísť do sýtosti vyblázniť na korunováciu majstrov.