Futbalová glosa: V horúčave stačilo, že jeden z nás zašprintoval a zadychčaní sme boli piati

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: V horúčave stačilo, že jeden z nás zašprintoval a zadychčaní sme boli piati

Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Ružindol 2:0.

celkom príjemné je byť opäť triezvy, momentálne sa nachádzame v takom hluchom období bez toho šteklenia v bruchu, čo nás sprevádzalo pred koncom ligy.

Srdce fanúšika ešte trochu rýchlejšie bilo pri finále Ligy majstrov, tak ale fandiť Realu, a to potvrdí 9 z desiatich anglických psychiatrov, je:

Nekritické nazeranie na vlastný malý, nudný, nezaujímavý život a zúfalé očakávania vysokých cieľov prostredníctvom identifikácie sa s napríklad marketingovým produktom.

Zhodou okolností všetci vyššie zmienení psychoši pochádzajú z Liverpoolu, iba ten jeden však fandí Evertonu.

Všetci však budú mať plné ruky práce s chudákom Kariusom, poskladať ho bude ťažšie ako lego, ktoré by sa vám teoreticky vrátilo z osady v Letanovciach.

Zároveň zhodne v posudkoch konštatovali, že Ramos je neliečiteľný a odporúčajú mu výlet do Egypta.

Vraj mu bude stačiť aj jednosmerná letenka.

V tieni malého, nudného a nezaujímavého finále Ligy majstrov sa tiež odohrali ale už absolútne najmenšie a najnudnejšie horské a dedinské ligy.

V jednom z týchto zápasov na seba narazil tím Kapustárov a tím Bosorákov z Ružovej doliny.

Opäť úradovali čarovné tabletky, vážne rokujeme s farma firmami, že by nás sponzorovali a mohli by sme sa nazývať napríklad aj ŠK FLECTOR HRNČIAROVCE, Sedlo teraz výnimočne nezobral, Pecka však pri lúštení krížovky zradili kríže minulý týždeň a nakoľko ich stále cítil, pomohol si on.

V úmornom horku a dusne, že by ťavy vyhlásili generálny štrajk sme od úvodu začali o niečo lepšie my.

V 3.minúte Krásny Vozo vybojoval na polovici loptu, posunul ju na Pekného Voza, ten sa obtočil okolo stopéra hostí, ktorý si aj pomohol rukama v šestnástke, Pekný Vozo to však ustál, ale drahocenná strata stotiny mu znemožnila výhodnejšiu pozíciu na strele a tak mu šancu zmaril druhý obranca.

V 6. minúte vytiahol Jeďo svoju povestnú obalovačku, bránu však obalil iba zvonka.

V 8. minúte však už zahrmelo úplne z nečakanej strany Paťo Patkoló si nabehol do päťky na prihrávku od Pekného Voza, ktorý sa individuálne pretlačil cez obranu až k bránkovej čiare a loptu posadil na opornú Paťkolóvu gólovú pravačku - 1:0.

Už ani sám Paťo neveril, že by sa trafil v tejto sezóne a to už skórovali aj takí tragédi ako já.

Kliatba bola zlomená, ale ani bosoráci sa nedali zlomiť len tak. Naďalej predvádzali pôsobivý metlobal, nemali však žiadneho Harryho Pottera, ktorý by loptu dokázal dostať do siete.

Dosť sme im napomáhali našimi chybami a na tom grile stačilo, že jeden z nás zašprintoval a zadychčaní sme boli piati.

Opticky teda hru v strede poľa ovládli hostia, v obrane sme si to však ustrážili, nebezpečenstvo tak hrozilo len z výškovej prevahy po štandardných situáciách.

Za najtesnejšieho vedenia sme teda išli aj do kabíny. Po zmene strán sme konečne dych aj loptu dostali viac pod kontrolu a prestali hrať systém drbni ju dopredu a utekaj, spresnili a ukľudnili sme prihrávku a donútili Ružindolčanov behať bez mičudy, čo je asi tak príjemné, ako pozerať porno bez rúk.

Hernú prevahu pretavil do gólu aj potentný Paťkoló, ktorý konečne predviedol, čo v ňom drieme.

V 61.minúte Paťkoló na ľavej čiare zabojoval o loptu, posunul ju Peknému Vozovi, Pecko sa opäť pretlačil cez obrancu, loptu vrátil nabiehajúcemu Paťovi, ktorý konečne zapálil v ľavačke ekrazit a hosťujúcemu gólmanovi nedal krížnou strelou šancu. 61.minúta a 2:0.

Inak Pekný Vozo chodí pravdepodobne mimo tréningov trénovať na dráhu, pretláča tam vlaky dozaista.

Paťkolóvi futbal tiež chutil, o 10 minút znova zapol dynamit, gólmanovi hostí pravdepodobne ešte teraz brní v dlaniach.

Najväčši šancu hostí hlavou poslal mimo brány Vlado Horváth. Potom už tréner uvoľnil zo služieb matuzalémov Jeďa s Krásnym Vozom, Jeďo dnes v reakcii na to, že v Poľsku skóroval 71-ročný chlapík poslal do správy takúto fikciu:

"Fikcia........v roku 2050 Vozár s Jedinákom po dvojnásobnej transplantácii pečenky prekonali 32 rokov starý rekord, keď skórovali za Rapid Hrnčiarovce a stali sa tak držiteľmi nového rekordu ako najstarší hráči, ktorým sa podarilo dať gól... Bohužiaľ, ocenenia sa im dostane im memoriam, lebo hneď po zápase upadli do bezvedomia, nepomohlo ani rýchle oživovanie a tak namiesto osláv bude pohreb na Kamennej ceste."

Do listiny strelcov sa v 83. minúte snažil delovkou spoza šestnástky zapísať Sedlo, brankár však jeho podbrvnovú strelu vyrazil, na útočný výlet sa tiež vydal z pravej strany obrany Dudko, na konci mu však chýbali sily na tvrdšie zakončenie.

Čistý zápas s minimom nedovolených zákrokov, proti kvalitnému súperovi sme tak zvládli k spokojnosti a v boji o konečné ôsme miesto nakoniec stále ťaháme za dlhší koniec.

Nechcem hovoriť, že ja som to hovoril, ale hovoril som to v novembri, že skončíme v strede tabuľky.

Už len tri zápasy, posledný v Pavliciach, vychádza mi to medzi deviatou a desiatou zastávkou Trnavskej trinástky.