Futbalová glosa: V Hrnčiarovciach po zápase s Bučanmi bola aj mexická vlna

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: V Hrnčiarovciach po zápase s Bučanmi bola aj mexická vlna

Tím Hrnčiaroviec nad Parnou. Foto: Mikuláš Moncman

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Bučany 4:1.

predposledné kolo k nám zavítali rozšafné Gazzovany. Pred týždnom si schuti zastrielali proti Bohdanovciam a jak sa hovorí, že boli v laufe, tak též by nám neváhali nasúkat ale sedmičku.

Na pravo do útoku mi tam dr... postavili nejakého Lamborginiho, že ked začal šprintovat, zareagovalo len pravé oko, porád oči do kríža, za mnu však spolahlivo Dudko s Marcelinhom.

Bolo také dusno, jak ked sa vráti manželka o den skór z kúpelov a ty sa ju usiluješ presvedčit, že tá slečna z nohavičkami naopak opravuje televízor. Ze špachtlu.

Vyrovnané prvé dejstvo prinieslo napriek horúčave svižný futbal. Oba tímy dobre v strede kombinovali, na jednej aj druhej strane však spoľahlivo fungovala defenzíva.

Po prvom polčase by každý povedal, že zápasu by svedčala remízka, taký zápas o jednom, možno dvoch góloch.

Jeden taký sme aj inkasovali po prísne nariadenej jedenástke v 38. minúte. Kanonier hostí s prehľadom. 0:1. Bunček.

Lenže. Po polčase Pekný Vozo prepol na vesmírny pohon. Dve minúty po pauze vyrovnal na 1:1. Po rohu hlavou pod vingel. 47. minúta, Peter Vozár. (Na Linčánskej sa potom nepúšťajte do podrobností, stačí povedat, že Vozo zas dal tri).

Po zmene strán však domáce mužstvo odohralo normálne že koncert. V 55. minúte ešte Ondrík delovkou vysadil bránku zo základov, o 4 minúty na to však pri autovej čiare ustál tri fauly, loptu potiahol až do šestnástky a mäkkučkým centrom našiel Príma Bríma. 59.minúta 2:1.

Potom som išiel dole a diváci si zo mňa začali uťahovať, že jak im to ide bezo mňa, ale porád kontra, že sa im teraz hrá, ked som ich uštval, né?

Minimálne jedného som odrovnal. Keby tú hosťujúcu desinu zobrali po zápase na kontrolu, 1,5 by dal. Čo som na neho nadýchal.

Futbalový koncert pokračoval. Mužstvo podržal Matúško, po priamom kope robinzonádou vytlačil loptu smerujúcu k tyči na roh, všeobecne v zlomových momentoch bol vždy na správnom mieste.

Možnosť obratu však nepripustil Pekný Vozo. Šprint za obranu, tam ešte brankár, lobda sa odrazila smerom do poľa, Vozo však neúprosnosťou pitbulla sa pre ňu vrátil a popri stopérovi zvýšil na 3:1.

A najlepší je aj tak Sedlo. On má ale šestku nohu. Ale ideš oproci nemu s lobdu a vypichne ci ju, jak keby mal lyže. To ci potom znechucí aj človeče nezlob se a né ešče futbal.

A jak tam neni Sedlo, tak za ním číha Marcelinho, to už potom začínaš rozmýšlat, že začneš volnočasové aktivity trávit nejak ináč než s futbalom.

No a potom je tam ešte Dudko. On ked sa rozbehne, tak s loptou už neklučkuje. Ide rovno, len obranci sa odrážajú.

V 65. minúte sa týmto štýlom ocitol pred hosťujúcim gólmanom, ale neulakomil sa a počkal si nabiehajúceho Pekného Voza a doprial mu za vynikajúci výkon hetrik. 76. minúta 4:1.

Celkom nečakaný výsledok, ale vzhľadom k celkovému výkonu mužstva, absolútne zaslúžený.

V strede poľa penzum práce Danielito, Sedlo, Ondrík, Paťkoló sa trocha hľadal, našťastie sa našiel, v útoku Andrej potvrdil povesť hlavičkovej obludy a loptu prenášal Peckovi do predu.

Epický výkon, ináč sa to ani nedá povedať. Super bolo, že výkon sa zvyšoval aj po prestriedaní.

Stav sa však už nezmenil, 4:1 a najstarší ultras z Hrnčárovéc sám po zápase spravil mexickú vlnu.

Nazdáááár.

PS: A to najlepšie zostáva na koniec, keď budete tipovať, natipujte presný opak, čo vám povie Víto z Hokejky. Že dojdu Bučany a dajú nám petku. No to skór spraví Nemo záverečnú lekársku atestáciu.