Trnavský plavec Halas si vybojoval účasť na európskom šampionáte vo Veľkej Británii

ŠPORT - Plávanie | 9.7.2018, 09.00, prispievatelia

Na záver letnej domácej sezóny 2018 (22.-24.6. 2018) sa plavci STU Trnava zúčastnili najdôležitejších pretekov roka - Letných majstrovstiev Slovenska seniorov v plávaní v Bratislave. V silnej konkurencii, kde 303 pretekárov z 52 klubov štartovalo aj 23 plavcov STU Trnava, ktorí potešili svojimi výbornými výsledkami.

Adam Halas (uprostred). Foto: archív klubu

Najúspešnejším pretekárom z trnavského klubu STU sa jednoznačne stal seniorský reprezentant SR Adam Halas, ktorý zvíťazil v disciplínach 50 a 100 metrov motýlik.

V disciplíne 100 metrov voľný spôsob obsadil druhé miesto. Adam Halas sa naviac v disciplíne 50 metrov motýlik časom 24,51s kvalifikoval na Majstrovstvá Európy vo Veľkej Británii.

Nestratili sa ani ostatní pretekári STU Trnava. Juniorská reprezentantka SR Miroslava Záborská (ŠG), získala v prsiarskych disciplínach 1 striebornú a 2 bronzové medaily.

V disciplíne 200 metrov prsia potvrdila limit pre účasť na Olympijské hry mládeže v Argentíne, ako aj na majstrovstvá Európy juniorov vo Fínsku.

Na stupeň víťazov sa prebojoval Adam Pilek, ktorý sa v disciplíne 200 metrov polohové preteky stal majstrom SR. Juniorská reprezentantka SR Barbora Tomanová (ŠG) obsadila v kraulových disciplínach 2. miesto a 3. miesto.

V disciplíne 50 metrov voľný spôsob potvrdila limit na majstrovstvá Európy juniorov vo Fínsku.

Miroslava Záborská (vpravo).

Výborne plávala aj vekom ešte žiačka Tereza Ožvaldová, ktorá v disciplíne 100 metrov znak vytvorila slovenský rekord 12-ročných žiačok.

Okrem individuálnych úspechov plavci STU Trnava výborne plávali aj v štafetách, kde získali 2 zlaté, 3 strieborné a 1 bronzovú medailu.

Ani ostatní plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi a mnohí si zlepšili svoje osobné maximá.

Trnavská štafeta - mix (v červenom).

Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu: Erik Beňo, Matej Daniš, Dominika Glozmeková, Adam Hlavatý, Jakub Husár, František Jablčník, Bronislava Janáčová, Katarína Jedličková, Barbora Lengyelová, Patrik Kudla, Natália Macková, Ema Matúšová, Tomáš Niedl, Rudolf Parízek, Tatiana Potocká, Alexandra Rakayová, Nina Vadovičová a Anna Otília Žemberová.

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénera Rastislava Hlavatého 15 medailí: 5 zlatých, 6 strieborných a 4 bronzové.