Futbalová glosa: Preceda cez oslavy poriadne makal, bola aj omša a čo-to z futbalu

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Preceda cez oslavy poriadne makal, bola aj omša a čo-to z futbalu

V rámci osláv si uctili aj významných činovníkov klubu.

tak to bude bombe, ked sa prevalí, že ten náš preceda je tajný agent.
Osobne som ho tri dni videl robiť.

Úplne, že miesto ľudia si zaslúžia čistotu, nosil stoly, lavice, stany staval. Iba sa neopálil, lebo slnce si tiež môže vyberať, komu zasvieti a ked máš adresu, že Súmračná, tak sa mrač, alebo súmrač. Pre nich síce svieti, ale nehreje.

A že prečo je tajnos agentos? Lebo si zabudol dat vykasanú bielu košelu, otočit sa po 3 minútach okolo roboty do kamery, že prosím vás, nechajte týchto ľudí, tu sa robí. On sa pozabudol a robil. A tým sa prezradil.

Preceda klubu Viliam Kochajda sa ukázal aj ako zdatný DJ.

Ale takto. Čo-to sme spravili všetci. Pripraviť 90-te výročie futbalu v Hrnčiarovciach jednoducho nie je, objednať si nejaké stíhačky, všetko má svoj čas a je to proces. Koho zavolať, koho vymenovať, komu vzdať úctu, ako, čo kedy a kde pripraviť.

Snáď sa nám to podarilo a oslava vyšla.

Deň začal slávnostnou omšou za všetky žijúce aj nežijúce legendy a činovníkov hrnčiarovského futbalu.

Potom sa chcel v rámci politickej korektnosti niekto odpálit na štadióne, aby sa vyvážil ten náboženský nepomer.

Jednému to aj vyšlo. Ten bol taký strapatý a mal také masné vlasy, že sa strojček aj s nožničkami v holičstve hodili pod cirkulár. Aj s holičom.

Potom ešte niekto zakričal hare krišna a špagetová príšera a mohlo sa íst k fotbalu.

Omša priamo na štadióne.

Predprípravka si skoro aj zahrala, akurát že väčšia polovica družstsva bola na dovelenke, tak z toho nič nebolo.

Po ničom nastúpila prípravka a v hojdačkovom zápase sa o deľbe bodov rozhodlo až v poslednej minúte.

2:2, po priebehu 0:1, 1:1, 2:1, 2:2. Góly za domácich strieľali Jakub Lovecký a Martin Hudeček.

O zhodnotenie zápase žiakov som požiadal trénera Miroslava Hrubého:

"Žiaci si na oslavu fodbalu zavolali rovesníkov z Kátloviec, ktoré im pred pár mesiacmi doma uštedrili kanára. Preto sa dala očakávať snaha o revanš. Budúci galaktikos hrnčáros sa do súpera pustili od začiatku pekne od podlahy. Hrali tak, že miestami som mal chuť skočiť medzi nich, ale nechcel som im to kaziť. Hralo sa prevažne na súperovej polovici, prihrávky mali oči, no poviem vám, že už dlho som nevidel takých šušnov hrať taký fodbal. V takom horku sa ani tráve nechce rásť a oni jazdili jak trnavské taxíky. Zápas skončil víťazstvom 2:0 pre domácich a mohlo byt aj viac, ale že šak načo, necháme si do ligy. Každopádne nám rastú kvalitní nástupcovia - chvalabohu, šak nebudeme hrať do 50-tky."

V Hrnčiarovciach nemáme len futbalové, ale aj literárne talenty.

Nekompletné družstvo predprípravky.

Prípravkári.

Žiacky tím Hrnčiaroviec.

Potom sme išli my. Proti Zelenču. Opäť sme sa nechali v prvom polčase zaskočiť, prvé dve šance ešte Matúš pekne kryl, tretia ho nachytala na hruškách, kedy ho hosťujúci záložník Linča prízemnou strelou podstrelil.

Na hruškách sa často načapal aj sám Robo Hruška, inak zvaný aj Há Róberto , ale z nášho mužstva nebol jediný, kto kopil chyby za chybou.

V strede síce drel Sedlo, ktorému sekundoval Pílka, bohužiaľ sme však nedokázali vpredu loptu podržať dlhšie a tá sa nám vracala okamžite do otvorenej obrany, z čoho rezultoval aj druhý gól.

Polčas 0:2.

A-mužstvo Rapidu Hrnčiarovce.

Do druhého dejstva sa zostava premiešala a hneď v prvej minúte druhého dejstva sa po prihrávke za obranu rútil na gólmana hostí Andrej, zvaný aj Kladivo, brankár však včasných vybehnutím loptu odvrátil, tá sa dostala ku Krásnemu Vozovi, ktorý však trestuhodne z 20 metrov minul lavačkou opustenú bránu.

Po prestriedaní sme v horku zvýšili aktivitu, našťastie máme dosť hráčov na to, dlho sme z toho dokázali vyťažiť len plané strelecké pokusy, zopár takých, že aj pluvanec je silné slovo.

Štvrťhodinu pred koncom zavelil ako správny kapitán Sedlo a peknou obalovačkou spoza šestnástky znížil na 1:2.

Opticky sme hru ovládli, na opačnej strane však hostia ohrozovali našu bránu po rýchlych brejkoch, v bráne však kraľoval opäť Buffón.

Najväčiš šance na vyrovnanie prišli až dve minúty pred záverom, kedy Pílka posadil loptu na hlavu autorovi článku, akurát že z tej hlavy dokážem dostať iba takéto nejaké výplody.

Ale začalo pršať a lopta sa mi šmykla na hrane a o minútu na to mi gólovú strelu zblokoval linčanský navrátelic Peťo Bilčík.

Sumár 1:2, ale aspoň sme zamotali hlavu nášmu najbližšiemu futbalovému súperovi v pohári ObFZ.

Starí páni Hrnčiaroviec to s loptou stále vedia.

Po našom zápase nasledovala slávnostná chvíľa odovzávania pamätných plakiet, aktívnym, aj už neaktívnym futbalistom a funkcionárom.

Futbalová sobota vyvrcholila súbojom starších pánov, ktorý pohybom často predčili aj predtým hrajúce hrnčiarovské áčko.

Za súpera si vybrali družstvo Maduníc a nakoniec sa po góle Tomáša Adámka s protivníkom rozišli zmierlivo 1:1.

S tombolou pomohli mladé sympaťáčky.

Výherca hlavnej ceny v tombole.

V prestávke zápasu prvé kolo tomboly, po zápase finále. Najväčšiu radosť mal samozrejme výherca prvej ceny, farebného televízora. Snáď mu radosť neskazí ani to, ako mu príde prvá splátka.

Po tombole zábava pod šírym nebom. I zabavili šme še, slušne a bez indicentov, vcelku sme celú akciu zhodnotili veľmi dobre, za čo patrí vďaka všetkým zúčastneným, organizátorom, rodičom, hráčom aj sponzorom.

O občerstvenie sa starali hrnčiarovskí Michelini.

A musím už ísť, lebo suseda mi kričí, že má volný drez, že môžem sa íst poumývat. Keby som to zmeškal, tak dójde na mna rada až v septembri.

Keby som bol v Rusku, tak sa môžem osprchovat dva razy denne.