Futbalová glosa: Keď dánsky príklad inšpiruje aj v Naháči

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Keď dánsky príklad inšpiruje aj v Naháči

Tentoraz písal o zápase Naháč - Hrnčiarovce 2:4.

máme radi dzedzinský fotbal, lebo ten sa hrá pre radost. Jaké velké haló bolo, že Dáni došli s youtubermi. V konečnom dôsledku sa aj v našej Trnave pár youtubákov premlelo.

Já to vidím pozitívne. Typicky slovensky. Nevadí, že máme doma na zvaze problém, aha šak hentam majú ešče vačší.

A teší ma aj to, že chlapci dzedzinskí zabojovali a do konca života budú mať krásnu spomienku a ešte krajšiu asi majú v Horných Orešanoch.

Dig velké mužstvo ide hrať proti amatérom a nakoniec zistia, že najväčších amatérov majú vo vedení.

Táto téma asi nikdy neomrzí, nahajme si teda niečo aj nabudúce.

Pome do Naháča. Od rána som bojuval s vysokou hladinou, nakoniec som poobede remizoval 1,1. Automaticky tak miesto v základe pripadlo iným.

Veľmi dobre sa po dlhej pauze predviedol Ivušo, darmo, ten rozum tam stále je.

Na nohy nás paradoxne postavila penalta v náš neprospech. Nestarnúci Bufón chabý pokus domácich zlikvidoval už v druhej minúte a ani dobiehajúci hráči nedokázali loptu dopraviť do siete.

V strede opäť exceloval Pílka a to ani nevie robiť s excellom, sekundoval mu zdatne spomenutý Ivušo.

V 13.minúte Pílka zabojoval o loptu, prihral Jeďovi a ten peknou kolmicou vyzval na zakončenie Paťkolíka - 0:1.

Od toho okamihu sme hru ovládli skóre mohlo začať narastať, ujala sa však až Jeďova obalovačka.

Pílka loptu vrátil na zem, našiel nabiehajúceho Milanka, ktorý loptu poslal na Andreja The Hammera, ktorý ceckáma stlmil Jeďovi, ktorého lavačka spoza šestnástky bola neomylná. 31. minúta a 0:2.

A chalan sa ani nejak neradoval, on je taký náš Ballotelli. Aj ten hovorí, že ani poštár sa neraduje, ked donesie list. Že to je jeho robota. Alebo bol len prekvapený, že dal gól hneď z prvej strely.

Gól nás ukludnil, domáci síce párkrát pohrozili, ale defenzíva si to ustrážila.

Do druhého dejstva sme opäť vykročili lepšie, ďalekonosné pokusy však gólové hody nepriniesli, až sa lopta dostala na pravej strane k Milankovi, ktorý dobiehajúcemu obrancovi nasadil jasle a asi aj na svoje prekvapenie sa s loptou otočil smerom k bráne a ako mu narástlo sebavedomie, loptu poslal popri brankárovi do siete. 54. minúta a 0:3.

85 zápasov mu to tam nie a nie padnúť. Ale už som videl všetko, len toto mi chýbalo a dočkali sme sa.

A boli sme z toho všetci takí unesení, že domáci prakticky hneď po rozohrávke znížili popod 46 rokami a 78 kilami Bufóna. 55. minúta a 1:3.

Tak sme sa tak zdravo hneď prebrali, Pílka konečne tiež nasadil svojmu hráčovi husle, to on keď by nedal ani jedny husle, hádam ani nezaspí.

Popritom tvoril hru, loptu podržal, až sme sa aj s trénerkom obávali, aby ho nejaký miestny žatec neprebehol s kosou po fajkách.

V 65. minúte opäť mierne raritný gól, keďže Paťkoló centroval pravačkou presne Andrejovi Kladivárovi na hlavu a ten ako sa hovorí, zabil ten klinec na tú správnu strunu. 1:4.

Center pravačkou. Obvykle po jeho zásahoch pravačkou hladáme lopty v roli, ale túto úplne že vystrúhal.

A to už sme vedeli, že si to ustrážime, aj keby traktoristi padali, pridať sme mohli aj ďalšie banány, doplácali sme však na nepresnosť v koncovke, prípadne po Paťkolovej delovke z priameho kopu vynikol domáci gólman.

Domáci však tiež nezložili zbrane a po našej chybe v strede poľa loptu rýchlo preniesli naľavo a Jakub Taranda prízemnou strelou nedal Bufónovi šancu. 85. minúta a 2:4.

Záver sme si už ustrážili aj napriek tomu, že už som bol na ihrisku aj ja, dokonca som Paťkolóvi vymyslel aj gólovú prihrávečku, bohužiaľ však nenamieril presne.

Ale dobre, nakoniec nás to ani nemrzelo. Povinné tri bodíky v kapse, na budúci týždeň ich len treba potvrdiť proti zlepšujúcemu sa Rožindolu, hádam to bosorácke čaro prelomíme.